آمازون در مبارزه قانونی علیه eBay بر سر ادعای شکار غیرقانونی فروشنده پیروز شد

eBay (ای بی) دو دادخواست – علیه آمازون (AMZN) در سانتا کلارا در سال 2018 و علیه گروهی از مدیران آمازون در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه شمالی کالیفرنیا در سال 2019 – این شرکت مستقر در سیاتل را متهم کرد که با نفوذ به سیستم پیام رسانی داخلی خود ، فروشندگان eBay را به طور غیرقانونی شکار کرده است. eBay ادعا کرد که به نمایندگان فروش آمازون گفته شده است که برای دسترسی به سیستم پیام رسانی داخلی این شرکت برای ایجاد “صدها” از فروشندگان eBay برای فروش در آمازون ، حسابهای eBay را ایجاد و استفاده کنند. eBay گفت آمازون با استفاده از سیستم خود “آسیب به eBay”.

هیئت داوری منصوب شده توسط هر دو دادگاه دریافتند که اگرچه eBay ادعای نقض کالا را اثبات کرد ، این شرکت “ثابت نکرده است که در نتیجه خسارت دیده است.”

بر اساس پرونده ، این هیئت تمام ادعاهای eBay علیه آمازون را رد كرد. این حکم هنوز باید توسط دادگاه ها تأیید شود.

آمازون از اظهار نظر در مورد احکام داوری خودداری کرد. eBay بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

این احکام یک پیروزی کلیدی برای آمازون در زمانی است که با نظارت دقیق نظارتی در ایالات متحده و خارج از کشور روبرو است ، در حالی که اتحادیه اروپا اوایل این ماه غول خرده فروشی آنلاین را با اتهامات ضد انحصاری مورد ضرب و شتم قرار داد – چند ماه پس از کباب شدن مدیر عامل جف بزوس توسط قانونگذاران ایالات متحده در مورد نگرانی های مشابه