آلی اسمیت، از آزمایشگاه پرنده شناسی کرنل، نکات مبتدی را برای کاوش در دنیای گسترده پرندگان ارائه می دهد.

تابستان امسال، به عنوان بخشی از پروژه پرنده پرنده نیویورک تایمز، تایمز مجموعه ای از دستورات را به اشتراک می گذارد تا به خوانندگان کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه پرنده را شروع کنند. با چیزی اساسی شروع کنید: یاد بگیرید چند پرنده را که بیشتر در نزدیکی محل زندگی شما دیده می شوند شناسایی کنید.

برای راهنمایی های مبتدی، تایمز با آلی اسمیت، هماهنگ کننده پروژه مرلین – یک برنامه شناسایی پرنده که توسط آزمایشگاه پرنده شناسی کورنل ایجاد شده است – در مورد یادگیری پرنده و لذت آن صحبت کرد.

چگونه پرندگانی را برای مشاهده پیدا کنم؟

پرندگان همه جا هستند. حتی در وسط شهر می توانید گنجشک های خانگی، سار، کبوتر، شاهین شاهین را پیدا کنید. و آنها می توانند در انواع مکان هایی باشند که ممکن است انتظار نداشته باشید: روی زمین، پنهان شدن در علف ها، نشستن بر روی تاقچه های ساختمان ها. اگر چند دقیقه بایستید و مشاهده کنید، بدون توجه به اینکه کجا هستید، به احتمال زیاد پرنده ای را پیدا خواهید کرد.

چگونه شناسایی پرندگان را یاد بگیرم؟

واضح است که ما در اینجا کمی تعصب داریم، بنابراین من برنامه Merlin Bird ID را توصیه می کنم. این شما را از طریق یک سری پنج سوال راهنمایی می کند که وقتی به پرنده نگاه می کنید باید از خود بپرسید.

مرلین از شما می پرسد که پرنده را به طور خاص کجا و زمان سال را دیده اید. بسیاری از مکان ها بسته به فصل، پرندگان مختلفی را می بینند.

سپس، مشاهده پرنده برای مدتی می تواند واقعا کمک کند. آیا مثل گنجشک خانه کوچک است؟ آیا واقعاً بزرگ است، مانند غاز؟ و رنگ های پرنده نیز می تواند کمک کننده باشد. آیا روشن و زرد و رنگارنگ است؟ مشکی جامد است؟

و سپس رفتار: چه می کند؟ آیا بازدید از دانخوری پرنده است؟ لیست نسبتاً کوچکی از پرندگانی وجود دارد که در مقایسه با پرندگانی که در جاهای دیگر محیط هستند، احتمالاً از تغذیه کننده پرندگان بازدید می کنند. آیا صرف زمان زیادی در نشستن روی درخت است؟ آیا روی زمین راه می رود؟ آیا در آب شنا می کند؟

با کنار هم قرار دادن همه این موارد، مرلین می تواند لیستی از پرندگان احتمالی را به شما ارائه دهد. اما حتی اگر از مرلین استفاده نمی‌کنید، این موارد باید به دنبال آن باشید: اندازه، رنگ، رفتار، مکان و تاریخ.

برای شروع پرنده زنی به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟

دوربین‌های دوچشمی، راهنماهای صحرایی یا دوربین‌ها – یا سفر – ممکن است به شما کمک کند پرندگان بیشتری پیدا کنید یا آنها را از نزدیک ببینید. اما مطمئناً به هیچ یک از آنها نیاز ندارید.

هنگام پرنده در تابستان چه نکاتی را باید در نظر داشته باشم؟

معمولاً پرندگان در گرم‌ترین بخش روز آرام‌ترین حالت را دارند، بنابراین اگر از طلوع خورشید به پرنده‌نشینی می‌روید، احتمالاً چیزهای بیشتری خواهید دید، مانند 6 صبح تا 10 صبح یا بیشتر. هنگامی که هوا شروع به گرم شدن می کند، پرندگان واقعاً شروع به ساکت شدن می کنند. آنها بیشتر در سایه پنهان می شوند. اما اگر فقط می توانید در وسط روز بیرون بیایید، مکان هایی را امتحان کنید که تمایل به جذب پرندگان دارند، مانند نزدیک آب. و بعد از آن شب ها نیز می توانند واقعاً خوب باشند. دو یا سه ساعت قبل از غروب آفتاب، پرندگان شروع به فعالیت بیشتری می کنند.

از چه چیزی در مورد پرنده داری لذت می برید؟

من بسیار خوشحالم که می‌توانم محله‌ام، دنیایم را با این توپ‌های کوچک پر انرژی که به اطراف می‌پرند و آهنگ‌های زیبایی می‌خوانند و همه این رفتارهای واقعاً حواس‌پرت و شگفت‌انگیز انجام می‌دهند، به اشتراک بگذارم، مانند لانه‌بافی از علف‌ها و پرهای براق خود را نشان می دهند. هر پرنده گنج کوچک خودش است. حتی پرندگان معمولی در اطراف اینجا، مانند گراکل ها و گنجشک های خانگی – تماشای آنها بسیار سرگرم کننده است. اونا واقعا احمقن

همچنین وقتی پرنده کمیاب‌تر را می‌بینید، خاص است. من فکر می کنم آنها بسیار الهام بخش هستند، این پرندگان کوچک که می توانند از نوک جنوبی آمریکای جنوبی تا کانادا، آلاسکا، قطب شمال برای تولید مثل پرواز کنند. و آنها این کار را دو بار در سال انجام می دهند. این کاملاً باورنکردنی است. آنها کوچک و در عین حال بسیار مصمم و قدرتمند هستند.

این مصاحبه برای وضوح و طولانی بودن ویرایش شده است.