Google Photos فضای ذخیره سازی نامحدود رایگان را پایان می دهد

چهارشنبه اعلام شد این شرکت فضای ذخیره سازی نامحدود را در Google Photos از بین می برد. این سرویس که در سال 2015 راه اندازی شده است ، به کاربران امکان می دهد هزاران تصویری را که تلفن های هوشمند خود را با آنها پر می کنیم ، به راحتی بارگذاری ، پشتیبان گیری و مرتب سازی کنند.

هر تصویری که کاربران بیش از 1 ژوئن 2021 بارگذاری کنند ، حداکثر در محدودیت 15 گیگابایتی اعمال شده برای حساب های Google است که از قبل شامل پرونده هایی از سرویس های دیگر مانند Gmail و Google Drive است.

پس از رسیدن به این محدودیت ، کاربران Google Photos باید هزینه فضای اضافی را از طریق سرویس ابری Google One این شرکت پرداخت کنند که این هزینه برای 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی از 1.99 دلار در ماه آغاز می شود.

اما سیل کاربرانی که طی پنج سال از زمان راه اندازی آن به سمت Google Photos سرازیر شده اند – بیش از یک میلیارد نفر از آنها – ممکن است دلیلی داشته باشند که پس از حساب کردن بر روی ویژگی ای که حداقل گوگل به آن اشاره می کند ، برای همیشه خیانت کنند.
آنیل سبحروال ، رئیس وقت Google Photos ، هنگام راه اندازی سرویس در سال 2015 ، در یک پست وبلاگ گفت: “Google Photos به شما یک مکان خصوصی و اختصاصی می دهد تا بتوانید یک عمر خاطره داشته باشید و از هر دستگاهی به آنها دسترسی داشته باشید.” ما یک عمر خاطره می گوییم ، واقعاً منظورمان این است. “

Google Photos کاربران را با پیشنهاد بارگذاری نامحدود عکس با کیفیت بالا و پشتیبان گیری خودکار نرم افزاری از تلفن هوشمند خود جلب کرد. به محض بارگذاری عکس های شما ، قابلیت های هوش مصنوعی Google جستجو در عکس های قدیمی شما را بسیار آسان تر می کند ، از جمله گروه بندی آنها بر اساس رویداد ، بر اساس تاریخ یا حتی شناسایی افراد و مکان ها.

مردم به خدمات رایگان و بسیار خوب عادت کرده اند ، بنابراین پس از اعلامیه های چهارشنبه گوگل ، افراد زیادی عادت کرده اند ارسال کردن اظهار نظرهای کنایه آمیز ، ناامید کننده یا حتی عصبانی در شبکه های اجتماعی
“Google Photos: Photos. تا زمانی که Google دیگر آنها را نخواهد” ، یکی از کاربران در تبلیغ تبلیغاتی YouTube با تبلیغ “Google Life” نوشت: “برای زندگی”.
چندین کاربر توییتر نیز این شرکت را به “طعمه و سوئیچ، “با بسیاری از افراد متعهد شدند که دیگر از Google Photos استفاده نکنند.

Google بلافاصله به درخواست نظر اضافی پاسخ نداد.

برخی از هشدارها

برخی از جزئیات در مورد تغییر پیش رو وجود دارد که قابل ذکر است.

پیش از این ، Google به کاربران اجازه می داد تصاویر با کیفیت بالا – کمی فشرده شده از نسخه اصلی اما به سختی برای چشم معمولی قابل مشاهده است – را به صورت رایگان بارگذاری کنند. بارگذاری تصاویر با کیفیت اصلی قبلاً در حد حداکثر 15 گیگابایت حافظه محاسبه شده است. اما بعد از اول ژوئن سال آینده ، هر تصویری که کاربران در Google Photos قرار دهند در این حد مجاز خواهد بود.

برخی اقدامات وجود دارد که به کاهش انتقال کمک می کند. گوگل می گوید هر چیزی که از حالا تا ژوئن آینده در Google Photos بارگذاری شده باشد ، حداکثر 15 گیگابایت حساب نمی شود و این شرکت تخمین می زند بیش از 80٪ کاربران فضای کافی برای ذخیره تصاویر و فیلم های ارزشمند حدود سه سال دیگر را داشته باشند سال آینده.

Google همچنین براساس محاسبه تعداد دفعاتی که از تصاویر می گیرید و از آنها پشتیبان تهیه می کنید ، به شما اجازه می دهد فضای باقی مانده خود را طی سالها به جای GB ردیابی کنید. Google Photos همچنین از هوش مصنوعی برای هشدار به شما در هنگام اتمام فضا و پیشنهاد عکس هایی که به راحتی از بین می رود ، مانند عکس های صفحه ای تصادفی ، تصاویر تار و هر آنچه که قبلاً در ابر پشتیبان تهیه شده است ، پیشنهاد می کند.

گوگل می گوید کاربران تلفن های هوشمند Pixel حتی پس از پایان مهلت ژوئن 2021 از فضای ذخیره سازی نامحدود رایگان برخوردار خواهند شد.

گزینه هایی دارید

از نظر برخی ، اقدام گوگل برای ایجاد ناگهانی کاربران بیشتر برای پرداخت هزینه ذخیره سازی ممکن است به عنوان نمونه عالی یک شرکت فناوری باشد که بیش از حد بزرگ و قدرتمند است.

از این گذشته ، این غول فناوری در حال حاضر با یک دادخواست ضد انحصاری قابل توجهی بر سر تسلط خود در جستجوی آنلاین روبرو است و حرکت به سمت Google Photos برای کسب درآمد بیشتر می تواند به بسیاری از منتقدان این شرکت علوفه بیشتری برای توجیه سرکوب بدهد.

اما برخلاف تسلط خود در جستجوی آنلاین ، گوگل در بحث سرویس های ذخیره سازی عکس و ابر چندین رقبای برجسته دارد.

این شامل iCloud اپل است که 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان و 0.99 دلار در ماه برای 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی پس از آن ، OneDrive مایکروسافت که 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی با قیمت 1.99 دلار در ماه در اختیار شما قرار می دهد و Flickr که تا 1000 عکس و فیلم برای رایگان است و برای ذخیره سازی نامحدود ماهیانه 6.99 دلار هزینه می کند.

بنابراین بعید به نظر می رسد که از نظر برخی ناخوشایند باشد ، بعید به نظر می رسد این تغییر باعث افزایش دقت در بازار شود.

اوری گاردینر ، مشاور عمومی و مشاور ارشد برای رقابت ، داده و قدرت در مرکز دموکراسی و فناوری ، گفت: “من فکر می کنم این یک مشکل ضد انحصاری است.” “و اطلاع بیش از شش ماه از افزایش قیمت در آینده به مردم نوعی رفتار نیست که ما معمولاً آن را سو an استفاده از قدرت توصیف می کنیم.”

گاردینر همچنین اشاره می کند که Google مانع از تغییر کاربری به سرویس های دیگر نمی شود یا محدودیت هایی را برای سازگاری بین سرویس های مختلف ایجاد نمی کند.

اما برای کاربرانی که سالها تصویر و ویدئو در Google Photos دارند – این شرکت می گوید در حال حاضر بیش از 4 تریلیون تصویر در این پلتفرم ذخیره شده است که هر هفته 28 میلیارد آن اضافه می شود – تغییر دادن ممکن است دشوار باشد. برخی از چیزهای خوب فقط برای ماندگاری نبودند.