Airbnb با شروع همه گیری همه گیر اقدام به اعلام عمومی کرده است

این شرکت روز دوشنبه مدارک مورد انتظار IPO خود را ثبت کرد و نشان داد که در سه ماهه سوم سال جاری 219 میلیون دلار سود کسب کرده است که درآمد آن 1.34 میلیارد دلار بوده است. برای مقایسه ، در مدت مشابه سه ماهه سال گذشته با درآمد 1.65 میلیارد دلار 227 میلیون دلار سود کسب کرد. سه ماهه سوم تنها سه ماهه سودآوری شرکت در سال 2019 بود.

نیمه اول سال 2020 برای Airbnb غم انگیز بود: از تاریخ 30 ژوئن ، خسارت خالص 916 میلیون دلار از درآمد 1.18 میلیارد دلاری گزارش کرد.

اعلامیه IPO Airbnb در حالی در حال وخیم تر شدن بیماری ویروس کرونا است ، که ایالات متحده از 11 میلیون مورد Covid-19 فراتر رفته و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به مردم یادآوری می کنند که ماندن در خانه بهترین راه برای محافظت در برابر ویروس است.

این شرکت در پرونده خود نوشت: “در طول سه ماهه چهارم سال 2020 ، موج دیگری از عفونت های Covid-19 ظهور کرد” و هشدار داد که انتظار می رود در سه ماهه جاری نسبت به سه ماهه سوم سال جاری شاهد کاهش بیشتری در رزروها و لغوها باشیم.

در سپتامبر 2019 ، Airbnb اعلام کرد که قصد دارد امسال به یک شرکت عمومی تبدیل شود. تقریباً یک سال بعد ، در آگوست سال 2020 ، این شرکت اعلام کرد که مدارک محرمانه ای را برای ارائه پیشنهاد اولیه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کرده است ، و این موضوع را روشن می کند که قصد دارد برنامه های خود را برای علنی کردن حتی با ابتلای همه گیر به صنعت مسافرتی پیش ببرد. و استارتاپ را مجبور به اخراج یک چهارم از نیروی کار خود کرد.
Airbnb در سال 2008 به عنوان Airbed & Breakfast توسط برایان چسکی ، جو گبیا و ناتان بلاچارچیک تاسیس شد و صنعت هتلداری را از طریق محبوب کردن ایده غیرقابل تصور اجاره اتاق در خانه های افراد غریبه ، از بین برد. از آن زمان پیشنهادات خود را گسترش داده و شامل آپارتمان ها ، خانه ها و هتل های کامل و همچنین تجربه سفر است. یکی از با ارزش ترین استارت آپ های خصوصی در جهان ، Airbnb در یک مرحله به ارزش 31 میلیارد دلار رسید.

Airbnb پیش از این گفته بود که در سال های 2017 و 2018 سودآور است و آن را از بسیاری دیگر از شرکت های به اصطلاح تک شاخ جدا کرده است که قبل و بعد از انتشار عمومی خون دریافت کرده اند.

DoorDash غول تحویل مواد غذایی مدارک خود را برای عمومی اعلام می کند
همه گیری جهانی مداوم تجارت آن و بسیاری از میزبانانی را که قدرت آن را ایجاد می کنند ، به هم زده است. در ماه مه ، مدیر عامل شرکت برایان چسکی در نامه ای به کارمندان خود نوشت که تجارت آن “سخت” آسیب دیده است و انتظار می رود درآمد سال کمتر از نصف درآمد شرکت در سال 2019 باشد.
در ماه ژوئن ، چسکی به CNN گفت که هنوز هم برای انجام اولین حضور در وال استریت باز است. چسکی به Poppy Harlow از CNN گفت: “این از میز خارج نیست ، اما ما قطعاً در حال حاضر به هیچ کاری متعهد نیستیم.” “ما می خواهیم گزینه های خود را باز نگه داریم.”
Airbnb یکی از پیشنهادهای عمومی مورد انتظار در بخش فناوری در سال جاری است. DoorDash ، یک شرکت اقتصادی اشتراکی دیگر ، هفته گذشته اعلامیه IPO خود را عمومی کرد. اما برخلاف صنعت مسافرت ، فضای تحویل غذا درخواستی که DoorDash رهبر بازار ایالات متحده است ، افزایش یافته است زیرا مردم به دلیل ویروس کرونا در این سال به طور فزاینده ای در خانه مانده اند.

هیئت مدیره Airbnb شامل نام های بزرگی مانند مدیر عامل سابق American Express ، کنت شنولو و مدیر سابق پیکسار ، آن ماتر است. در همین حال ، چسکی همچنین سهم مناسبی از مربیان برجسته برای مشاوره دارد ، از جمله وارن بافت ، باب ایگر و باراک اوباما.

مانند دیگر استارتاپ های نوظهور اقتصاد اشتراکی ، Airbnb طی سال ها با چندین قانون نظارتی با دولت های محلی و ایالتی در مورد چگونگی عملکرد در حوزه های قضایی آنها روبرو بوده است. همچنین مجبور شده است با سو mis استفاده از اجاره های Airbnb برای مهمانی های خانه دست و پنجه نرم کند. در ماه آگوست ، ممنوعیت جهانی برای همه مهمانی ها و رویدادها را در لیست های Airbnb اعلام کرد و 16 نفر را اشغال کرد. در طول بیماری همه گیر ، برخی از شهرها به طور موقت اجاره های کوتاه مدت را کنترل کردند و میزبانان مجبور به اجاره اجاره به مدت 30 روز یا بیشتر شدند.