✔️ فواید و مزایای هوشمند سازی ساختمان + 11 مزیت مهم هوشمند سازی

یکی از اصلی ترین قطعه هایی که تغییرات بر روی آنها اعمال میشود CPU و یا بردهای کنترلی بوده که از طریق آنها تمام فرمانهای لازم ارسال و دریافت میشود و به عنوان یک مرکز کنترل شناخته می شوند.مناسب ترین وسیله ای که شما می توانید از طریق آن هوشمند سازی ساختمان را کنترل کنید تلفن همراهتان می باشد که با نصب برنامه های مورد نیاز بر روی گوشی با زدن یک دکمه می توانید تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید .علاوه بر آن تجهیزاتی نظیر سنسورها، صفحات تاچ، ریموت کنترل، کلید های حرارتی، کلید های لمسی، دستگاه های کنترل تردد مغناطیسی و غیره از دیگر تجهیزات سیستم هوشمند سازی ساختمان ها هستند که به کمک هم در یک مدار هوشمند سازی فعالیت می کنند و امکاناتی لذت بخش و راحت را برای شما فراهم می کند. برای آن که بتوانیم نقش PLC در هوشمند سازی ساختمان را بررسی کنیم، لازم است به طور مختصر توضیح دهیم که PLC ها چه ساختاری دارند و چگونه کار میکنند. چنین API می تواند داده های حسگرها را پردازش کند یا اقدامات لازم را مدیریت کند.

هزینه سیم کشی و اجرای این سیستم ها نسبت به سیستم های میکرو کنترلی کمتر است اما در عوض در هنگام ایجاد خطا مقاوم تر هستند. محرک هایی برای تهیه و اجرای دستورات در سرور یا سایر دستگاه های کنترلی. داده های حسگرها جمع آوری شده و به طور مداوم از طریق شبکه محلی به سرور خانه هوشمند منتقل می شود. خانه های هوشمند معمولا از طریق برخی از قطعات الکترونیکی و کنترلی کار می کنند. شناسه اسکن شده از طریق اینترنت به سامانه ابری ارسال شده است. خانه هوشمند را می توان متراکم کرد و فقط بر روی عملکردهای اساسی و حیاتی تمرکز کرد و بنابراین منابع خانه محلی را به حداقل رساند و به قابلیت ها و منابع ابری تکیه کرد. دوربین های اتاق کودک یک قابلیت کاربردی دیگر هم که دارند این است که در صورت مشاهده حرکت به شما هشدار می دهند . مزایای هوشمند سازی ساختمان بسیار بوده و به شما امکان می دهد تا از قابلیت های پیشرفته و لوکس استفاده کنید که در گذشته امکان پذیر نبود. هم چنین هزینه های شما را تا حد بالایی کاهش داده و تا چند سال هزینه خود را بر می گرداند. فناوری های دسترسی به خانه معمولاً برای درهای دسترسی عمومی استفاده می شود.

مطلب جدید پیشنهادی  همه چیز درباره کفش زنانه

عملگرها عملکردهای مختلفی مانند سرویس شیر روشن/خاموش، موقعیت دهی به درصد باز، تعدیل برای کنترل تغییرات در شرایط جریان، خاموش شدن اضطراری (ESD) را ارائه می دهند. محرک های هوشمند دستگاه هایی مانند سوپاپ ها و سوئیچ ها هستند که اقداماتی مانند روشن یا خاموش کردن وسایل یا تنظیم یک سیستم عملیاتی را انجام می دهند. اما میتوانیم هر یک از رادیاتورها را با اتصال به یک شیر هوشمند به سیستم مرکزی هوشمند خانه متصل کرده، آن ها را روشن یا خاموش کنید و به آن ها زمان بندی و سناریو اضافه نمایید. برای یک مؤسسه گسترده، ممکن است از خدمات ابری برای جمعآوری مرکزی دادههای افراد و پردازش آنها استفاده کنیم. 6. کانکس پانلی با ابعاد بزرگ در مواردی نیز با استفاده از پانل سازه ها و کمپ های بزرگی ساخته می شود که عمده استفاده آنها برای برپایی دفاتر اداری بزرگ در پروژه های ملی و عمرانی ، بیمارستان صحرایی ، مدارس در مناطق محروم ، آزمایشگاه و پژوهشگاه در مناطق دشتی و کویری ، مراکز درمانی حیوانات و پژوهشکده های زیست محیطی در مناطق طبیعی می باشد. افراد مبتلا به بیماری پارکینسون یا سایر بیماری های حرکتی می توانند بدون لمس سوئیچ ها آن ها را فعال کنند و سنسورهای حرکتی نیز می توانند به طور خودکار چراغ های ایمنی را فعال کنند.

این سیستم که هوشمند سازی ساختمان است ، علاوه بر کاهش مصرف انرژی با خاموش نمودن و کنترل آن ها ، باعث افزایش طول عمر دستگاه ها و نیز کاهش هزینه ها میشود.. کنترل کننده های نور هم یکی از موارد مهمی هستند که باید مدنظر داشته باشید. یکی از مشکلاتی که در خانه هوشمند وجود دارد، وجود برندهای مختف و ناشناخته است. یکی از ویژگی این ﻻمپ ها که در همگی انها مشترک است استفاده از تکنولوژی LED برای نور دهی باﻻ در کنار مصرف انرژی بسیار پایین است که استفاده از این ﻻمپ ها را با عمر طوﻻنی که دارند بسیار مقرون به صرفه مدل سازی خانه هوشمند می کند. ولی با نگاهی به ساختمانهای تجاری و اداری درمییابیم که عوامل هوشمند سازی بسیار وسیعتر جلوه نموده و اغلب بهگونهای چندمنظوره به اجرا درمیآیند. در کشور های پیشرفته استفاده از آبیاری اتوماتیک امری بسیار معمول بوده و تقریبا حیاط و باغچه تمام خانه ها از این امکان بهره می برند. برند خانه هوشمند MDT در کشور آلمان فعالیت دارد و دلیل اینکه این شرکت معروف است، کیفیت و قیمت مناسب محصولات آن است. قابلیتهای پردازشی و ارتباطی آن به همراه الگوریتمهای منحصربهفرد به ادغام انواع عناصر اجازه میدهد تا بهعنوان یک واحد یکپارچه عمل کنند، اما در عین حال امکان افزودن و حذف آسان مؤلفهها با حداقل تأثیر را فراهم میآورد و اینترنت اشیاء IOT را قوی اما انعطافپذیر برای جذب تغییرات در محیط میکند.

مطلب جدید پیشنهادی  فیس بوک و توییتر مسیرهای مختلفی را برای کنگره در زمینه تنظیم اینترنت ترسیم می کنند

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد هوشمند سازی خانه با آردوینو لطفا از سایت ما دیدن کنید.