یک مقام محلی می گوید انفجار قطار باری را در منطقه بریانسک روسیه از ریل خارج کرد

به گفته فرماندار محلی و شرکت راه آهن روسیه، انفجاری روز دوشنبه یک قطار باری را در منطقه بریانسک روسیه از ریل خارج کرد که آخرین مورد از یک سلسله حملات آشکار به منطقه هم مرز با اوکراین است.

عکس‌ها و فیلم‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی در حال پخش است، آتش سوزی بزرگی را نشان می‌دهد و قطاری به سمت کج کج می‌شود و حداقل یک کالسکه در کنار آن خوابیده است. صحت تصاویر بلافاصله تأیید نمی شود.

فرماندار منطقه بریانسک، الکساندر وی. بوگوماز، یک “دستگاه انفجاری ناشناس” را مقصر دانست و در پستی در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام گفت که تلفات جانی نداشته است. او نگفت که چه کسی مسئول این انفجار بوده است، و اوکراین نیز ادعا نکرد که در پشت این انفجار بوده است، اگرچه کیف به طور کلی سیاست ابهام استراتژیک در مورد حملات به خاک روسیه را حفظ می کند.

شرکت راه‌آهن روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «تهاجم افراد غیرمجاز» قطار را از ریل خارج کرد و لکوموتیو را به آتش کشید. در بیانیه آمده است که این حادثه باعث مسدود شدن تردد در خط ریلی شده است.

رایبار، یک وبلاگ با نفوذ ارتش روسیه که حامی جنگ است و یکی از ویدئوها را منتشر کرده است، در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام گفته است که هفت واگن قطار حامل فرآورده های نفتی و الوار در کنار آنها خوابیده است.

این انفجار یک روز پس از آن رخ داد که آقای بوگوماز گفت که چهار نفر در منطقه بر اثر گلوله باران اوکراینی از آن سوی مرز کشته شدند.

مطلب جدید پیشنهادی  این شرکت از هواپیماهای بدون سرنشین برای کاشت مجدد جنگل های ویران شده توسط آتش سوزی استفاده می کند

روسیه از مناطق نزدیک به اوکراین – از جمله منطقه بریانسک، در امتداد مرز شمالی اوکراین – برای انجام حملات، شلیک موشک، حملات هوایی و انجام حملات دیگر در طول جنگ 14 ماهه استفاده کرده است. دولت اوکراین نسبت به استفاده مسکو از منطقه بریانسک برای حملات پهپادی ابراز نگرانی کرده است.

مقامات کیف گفته اند که حق حمله به اهدافی در داخل روسیه را که به ادعای آنها برای حمله به شهرها و شهرهای اوکراین استفاده می شود را برای خود محفوظ می دانند، اما قول داده اند از سلاح های ارائه شده توسط متحدان غربی برای چنین حملاتی استفاده نکنند، زیرا متحدان می ترسند مسکو آن را به عنوان یک حمله تلقی کند. تحریک

در ماه مارس، نیروهای ویژه اوکراینی اعلام کردند که یک برج دیدبانی بدون سرنشین در منطقه بریانسک روسیه را با استفاده از یک حمله پهپادی منهدم کرده‌اند.

این چند روز پس از تهاجم مسلحانه مختصر به روستایی در بریانسک توسط پارتیزان‌هایی که ادعا می‌کردند برای اوکراین می‌جنگند، رخ داد، یک یورش نادر در داخل روسیه که باعث شد رئیس‌جمهور ولادیمیر وی. پوتین سفر خود را لغو کند و جلسه اضطراری شورای امنیت خود را تشکیل دهد.

مارک سانتورا گزارش کمک کرد