یک مقام رسمی در هند بخشی از مخزن را برای بازیابی تلفن تخلیه می کند

فرض کنید تلفن هوشمند جدید خود را در حین گرفتن عکس سلفی در حین پیک نیک در یک مخزن می‌اندازید. آیا آن را گم می‌کنید و جایگزینی می‌خرید، یا برای بازیابی آن، مخزن را تخلیه می‌کنید؟

یک مقام هندی که گزینه دوم را انتخاب کرده بود از کار خود تعلیق شد. او همچنین در کشوری مستعد خشکسالی که آب یک کالای گرانبهاست، با تابش خیره کننده رسانه های خبری ملی مواجه است.

این مقام رسمی، راجش ویشواس، 32 ساله، در 21 مه با دوستانش در مرکز هند در حال پیک نیک بود که Samsung Galaxy S23 Ultra خود را به مخزن Paralkot در ایالت چاتیسگر، جایی که زندگی می کند، انداخت. به گزارش NDTV، ایستگاه تلویزیونی هند، این دستگاه 1200 دلاری مدل جدیدی است و آقای ویشواس، بازرس غذای دولتی، ظاهراً تصمیم گرفت که باید آن را پس بگیرد و ادعا کرد که اطلاعات رسمی دپارتمان را دارد.

آقای ویشواس به روزنامه ایندین اکسپرس گفت، در ابتدا، برخی از روستاییانی که او می شناخت، دو روز در آب انبار غواصی کردند تا تلفن را بازیابی کنند. بدشانسی. بنابراین او یک پمپ دیزل اجاره کرد و حدود سه فوت آب را طی دو روز دیگر تخلیه کرد – طبق برخی برآوردها، برای آبیاری 1500 هکتار زمین کشاورزی کافی بود.

آقای ویشواس بعداً گفت که از RC Dhivar، یکی از مقامات اداره منابع آب محلی، “اجازه شفاهی” دریافت کرده است تا سه یا چهار فوت آب را تخلیه کند. آقای ویشوس به NDTV گفت که آقای ظیور گفت که انجام این کار “در واقع به نفع کشاورزان خواهد بود.”

مطلب جدید پیشنهادی  خبرگزاری دولتی روسیه می گوید که کارمند سابق سفارت آمریکا در مسکو بازداشت شده است

تلاش برای تماس با هر دو مرد برای اظهار نظر در روز شنبه ناموفق بود. پریانکا شوکلا، یک مقام بلندپایه محلی، روز شنبه در مصاحبه ای گفت که آقای ویشوا هیچ اختیاری برای تخلیه آب ندارد.

ترتیب هر چه بود نتیجه معکوس داشت.

طبق گزارش‌های رسانه‌های خبری هند، زمانی که آقای ویشوا گوشی خود را در هفته گذشته بازیابی کرد، غیرقابل استفاده بود. و پس از اینکه خبر عملیات وی در سرتاسر کشور خبرساز شد، به دلیل “سوء استفاده از موقعیت خود” به طور موقت از سمت خود برکنار شد.

در مورد آقای ذیور، مقامات گفتند که از او خواسته اند تا ظرف دو روز موضع خود را در مورد این قسمت به صورت مکتوب توضیح دهد. او در نهایت ممکن است با مجازات انضباطی روبرو شود.

این حادثه انتقاد برخی از صاحب نظران و سیاستمداران برجسته از جمله رامان سینگ، وزیر سابق ایالت چاتیسگر را برانگیخت.

آقای سینگ، یکی از رهبران حزب حاکم بهاراتیا جاناتا هند که در اپوزیسیون این ایالت است، گفت: «امروز در گرمای سوزان مردم به تانکرها وابسته هستند، حتی برای آب آشامیدنی هم هیچ ترتیبی وجود ندارد. در توییتر نوشت در جمعه. وی در عین حال افزود که با تخلیه آب در تلاش برای بازیابی تلفن آقای ویش واس، “یک و نیم هزار جریب زمین می توانست آبیاری شود.”

هند که یکی از کشورهایی است که بیشترین تنش آبی در جهان دارد، در سال های اخیر چندین موج گرما و خشکسالی بزرگ را تجربه کرده است. آنها یادآوری روشنی هستند که نشان می دهد کشور چقدر در برابر اثرات گرمایش جهانی آسیب پذیر است.

مطلب جدید پیشنهادی  اپل با افزایش فشار ضد انحصار ، هزینه App Store را کاهش می دهد

آقای ویشواس به ایندین اکسپرس گفت که گزارش های خبری مربوط به عملیات بازیابی تلفن او بسیار اغراق آمیز بوده است. وی همچنین گفت که از مخزن پارالکوت برای آبیاری استفاده نمی شود.

اما خانم شوکلا، قاضی ولسوالی در منطقه، گفت که کشاورزان محلی برای آبیاری مزارع خود به آن متکی هستند.

او افزود: “او با عواقب تخلیه آب مواجه خواهد شد و این قابل تحمل نخواهد بود.”