یک فناوری انرژی سبز که زمانی نویدبخش بود، به یک مانع برخورد می کند

به عنوان بخشی از پوشش تایمز از نشست جهانی آب و هوا در سال گذشته، مقاله‌ای درباره پروژه‌ای در نوا اسکوشیا نوشتم که برای ایجاد برق تجدیدپذیر از جزر و مدهای استثنایی خلیج فاندی طراحی شده بود. اکنون، سد راه نظارتی به این معنی است که پروژه آزمایشی ممکن است به زودی تعطیل شود.

جزر و مدهای خارق‌العاده خلیج فاندی مدت‌هاست که به عنوان منبع انرژی الکتریکی فراوان در نظر گرفته می‌شود. در گذرگاه میناس – باریک‌ترین بخش خلیج – سطح آب حدود 17 متر بالا یا پایین می‌آید، تقریباً به ارتفاع یک ساختمان چهار طبقه، و به طور بالقوه می‌تواند مقادیر عظیمی نیرو ایجاد کند.

[Read: Who Will Win the Race to Generate Electricity From Ocean Tides?]

اکثر طرح های تولید برق در خلیج فاندی یا فاجعه یا ناامیدی بوده اند، تا حدی به این دلیل که توربین های خود را در بستر دریا قرار داده اند، جایی که زباله های زیر آب، مانند کنده های غرق شده، آنها را از بین برده است. Sustainable Marine، یک شرکت آلمانی که بر انرژی جزر و مد تمرکز دارد، رویکرد جدیدی را در پیش گرفت. Sustainable Marine به جای قرار دادن توربین ها در بستر دریا، آنها را روی بارجی قرار می دهد که به طور مبهمی شبیه یک زیردریایی است که در دو طرف آن دو برآمدگی بزرگ قرار دارد.

هنگامی که بارج در آب قرار می گیرد، یک اپراتور که از راه دور کار می کند، توربین ها را زیر آب می برد یا زمانی که نهنگ ها و سایر پستانداران دریایی در نزدیکی یا در طول طوفان های شدید شناسایی می شوند، آنها را بالا می برد. این پلت فرم با حسگرها و دوربین هایی برای ردیابی ماهی ها و دیگر جانداران دریایی پوشیده شده است.

هنگامی که من از پلت فرم تولید PLAT-I 6.40 بازدید کردم، همانطور که بارج به طور رسمی شناخته می شود، در حال گذراندن آزمایشات اولیه خود در گذرگاه بزرگ خلیج فاندی بود، جایی که جزر و مد کمتر است. موفقیت آن در آنجا به این معنی بود که قرار بود برای آزمایش بیشتر و جمع‌آوری داده‌ها در مورد تأثیرات آن بر ماهی‌ها و حیات دریایی به جریان‌های قوی‌تر گذرگاه میناس کشیده شود. زمانی که به آنجا رسید، قرار بود از طریق یکی از پنج کابل به سرزمین اصلی به شبکه برق متصل شود.

اما پروژه قبل از انتقال از ریل خارج شد. Sustainable Marine این هفته اعلام کرد که چون Fisheries and Oceans Canada، که بیشتر با نام DFO شناخته می شود، مجوز راه اندازی توربین ها در گذرگاه میناس را به آن نمی دهد، پلت فرم را خنثی کرده و عملیات در نوا اسکوشیا را به حالت تعلیق درآورده است.

جیسون هیمن، مدیر اجرایی شرکت، به من گفت: «ما همیشه امیدوار بودیم که بتوانیم با نوعی فرآیند معقول با DFO موافقت کنیم، اما نتوانستیم. ما بسیار ناامید شده‌ایم، اگر بسیار مودب باشیم، در مورد وضعیت. هیچ توضیح منطقی برای آن وجود ندارد.»

آقای هیمن گفت که دلایل این انکار در طول این فرآیند مشخص نشده است، زیرا به نظر او مبهم است. آقای هیمن گفت که سرمایه گذاران شرکت بعید است که برای دریافت مجوز بیشتر منتظر بمانند و این احتمال تعطیلی کامل را می دهد. پایان دادن به این پروژه حدود 20 نفر را در کانادا بیکار می کند، در زمانی که شرکت قصد داشت در اینجا گسترش یابد.

تیم هیوستون، نخست وزیر نوا اسکوشیا نیز ناامیدی خود را ابراز کرد.

او در ایمیلی گفت: «این یک ضربه بزرگ به صنعت جزر و مد در منطقه ما است. حوزه‌های قضایی در سراسر جهان دوست دارند چیزی شبیه به نوا اسکوشیا در حیاط خلوت خود داشته باشند. من به شدت از دولت فدرال و نگرش بی توجه آنها نسبت به فرصتی برای سبز کردن شبکه ما ناامید هستم.

اداره شیلات در بیانیه ای اعلام کرد که قوانین حفظ حریم خصوصی مانع از آن می شود که در مورد جزئیات درخواست مجوز Sustainable Marine صحبت کند.

این وزارتخانه نوشت: «این منطقه ای با جزر و مد سریع است که باریک است و دیدن آن دشوار است. “برنامه های نظارتی کافی برای ارزیابی هرگونه تاثیر بالقوه بر ماهی و زیستگاه ماهی مورد نیاز است.”

وقتی از این سوال پرسیده شد که چرا قبلا مجوز نصب دو توربین تولیدکننده بستر دریا در یک سایت آزمایشی را صادر کرده است، این وزارتخانه گفت که چنین تصمیماتی “بستگی به محل قرار گرفتن دستگاه در ستون آب دارد” و توضیح بیشتری نداد.

آقای هیمن گفت، در طول آزمایش‌های گذر بزرگ، تمام داده‌ها به طور منظم به بخش شیلات و همچنین برای محققان دانشگاهی ارسال می‌شد. وی اذعان داشت: گاهی اوقات ممکن است در پاساژ میناس مشکلات دید به وجود بیاید زیرا آب متلاطم حسگرهای ماهی و دوربین های ردیابی ماهی را تحت الشعاع قرار می دهد. اما او افزود که بخشی از هدف آزمایش در آنجا اصلاح و بهبود سیستم های نظارت بر حیات دریایی است.

به گفته آقای هیمن، هیچ حادثه ای ثبت نشده است که ماهی یا پستانداران دریایی توسط سیستم های این شرکت در کانادا یا اروپا آسیب ببینند. به گفته آقای هیمن، تحقیقات Sustainable Marine تا به امروز نشان می دهد که جریان آب در اطراف توربین ها، ماهی ها را از تیغه های زیر آب دور می کند.

این شرکت آخرین تلاش خود را از طریق اعضای محلی پارلمان برای رسیدن به توافق با DFO برای پروژه انجام می دهد. آقای هیمن گفت که تا کنون این پروژه حدود 60 میلیون دلار کانادا هزینه داشته است که حدود نیمی از آن از سوی دولت ها تامین شده است.

آقای هیمن گفت: “این یک خرابکاری مطلق اقتصادی است، این واقعیت که برخی از برنامه های حفاظت از زیستگاه ماهی ها و ماهیان سطح پایین می توانند چیزی شبیه به این را تعطیل کنند.” کورسوی امیدی برای ما وجود دارد که امیدواریم کسی در حوزه قضایی که می‌توان این کار را انجام داد، بخواهد این را انتخاب کند. صادقانه بگویم، آنها یک معامله خواهند داشت. زیرا آنها چیزی را دریافت خواهند کرد که 85 درصد از راه به آنجا می رسد که عمدتاً توسط دولت های دیگر تأمین می شود.

  • وقتی برایان ماراکل که موهاوک است، روزنامه‌نگاری و زندگی شهری را رها کرد تا به شش ملت رودخانه بزرگ بازگردد، به سرعت از دوره‌هایی که برای آموزش زبان موهاوک به او Kanyen’keha در دسترس بود، ناامید شد. دهه‌ها بعد، او شیوه آموزش زبان‌های بومی را به طرز چشمگیری و با موفقیت تغییر داد.

  • تایلر کپنر گزارش می دهد که ولادیمیر گوئررو جونیور از تورنتو بلو جیز زمانی که در برابر نیویورک یانکیز قرار می گیرد پیشرفت می کند.

  • رئیس بی‌بی‌سی به دلیل نقشش در تسهیل وام یک میلیون دلاری برای بوریس جانسون در زمانی که این سیاستمدار نخست‌وزیر بود، استعفا داد. این پول از طرف سام بلیت، تاجر کانادایی و پسر عموی دور آقای جانسون، که در میان چیزهای دیگر، زنجیره ای از مدارس خصوصی را تأسیس کرد که نام او را یدک می کشد، به دست آمد.

  • خاویر سی. هرناندز گزارش می دهد که یانیک نزت-سگوین، مدیر موسیقی اپرای متروپولیتن و مدیر ارکستر متروپولیتن در مونترال، هنجارهای محافظه کارانه را با لباس های سفارشی و متناسب با هر اثر اپرا به چالش می کشد.

  • از نظر: در حالی که کانادا در حال حرکت به سمت گسترش حق مرگ با کمک پزشکی به افرادی است که به شدت بیمار روانی هستند، پادکست “اول شخص” با دکتر سیسکو ون وین، روانپزشک در هلند صحبت می کند، جایی که کمک های پزشکی روانپزشکی در هنگام مرگ ارائه شده است. قانونی از سال 2002

  • درخشش شبح‌وار شفق شمالی در بخش‌هایی از کانادا، آمریکای شمالی و اروپا که معمولاً سوسو نمی‌زند دیده شده است.

    ایان آستن که اهل ویندزور، انتاریو است، در تورنتو تحصیل کرده است، در اتاوا زندگی می کند و در 16 سال گذشته در مورد کانادا برای نیویورک تایمز گزارش داده است. او را در توییتر در @ianrausten دنبال کنید.


حال ما چطور است؟
ما مشتاقیم نظرات شما را در مورد این خبرنامه و به طور کلی رویدادهای کانادا داشته باشیم. لطفا آنها را به [email protected] ارسال کنید.

این ایمیل را دوست دارید؟
آن را برای دوستان خود فوروارد کنید و به آنها اطلاع دهید که می توانند در اینجا ثبت نام کنند.