گزارش سه شنبه شما: باخموت در خرابه ها

اوکراین به طور ضمنی اذعان کرده است که روسیه باخموت را تصرف کرده است: یک مقام اوکراینی امروز گفت که نیروهای روسیه درگیر عملیات «پاک کردن» برای پاکسازی سربازان اوکراینی باقی‌مانده در شهر هستند – حتی در حالی که کیف تلاش می‌کند تمرکز را از ضرر ظاهری به سمت دیگر سوق دهد. نبرد برای حومه شهر

اظهارات اخیر نشان دهنده تغییری در نحوه نمایش مرگبارترین کارزار جنگ توسط اوکراین است. برای ماه‌ها، حتی زمانی که کنترل باخموت به چند بلوک کاهش یافت، اوکراین بر مبارزه شدید برای جلوگیری از تصرف شهر توسط روس‌ها تأکید می‌کرد. اکنون به نظر می رسد مقامات تصدیق کرده اند که تمرکز آنها از دفاع از باخموت به دشوار کردن برگزاری آن برای روس ها تغییر کرده است.

اما خود باخموت نابود شده است. فیلم‌های پهپاد گرفته‌شده توسط تایمز نشان می‌دهند که شهر زمانی آرام، که به‌خاطر معادن نمک و شراب گازدارش شناخته می‌شد، به خاکستر تبدیل شده است.

مارک سانتورا، همکار ما، که هفته گذشته از منطقه باخموت گزارش داد، گفت: «زمانی که روسیه بر ویرانه ها پیروز شد، کاملاً مشخص بود که شهر از دست رفته است. همزمان، نبرد متفاوتی در اطراف شهر در جریان است – این نبرد برای مناطق مرتفعی که نیروهای روسی در زمستان تصرف کردند.»

در بیانیه ای، اداره فضای سایبری چین گفت که محصولات Micron “مشکلات نسبتاً جدی امنیت سایبری” را ایجاد می کنند که می تواند امنیت ملی را تهدید کند.

زمینه: این اقدام که روز یکشنبه انجام شد، آخرین گام در نبرد فناوری بین ایالات متحده و چین است. بسیاری از تحلیلگران آن را به عنوان تلافی برای تلاش های واشنگتن برای قطع دسترسی چین به تراشه های سطح بالا ارزیابی کردند.

تحلیل و بررسی: این ممنوعیت فضایی را در بازار ایجاد می کند که سازندگان تراشه چینی می توانند آن را پر کنند. همچنین می‌تواند به شکافی بین ایالات متحده و متحدانش تبدیل شود، زیرا شرکت‌های آن‌ها می‌توانند میلیاردها دلار درآمد داشته باشند، اگر بخواهند وارد کار شوند و تجارتی را آغاز کنند که ممکن است میکرون از دست بدهد.


همکاران ما ناتالی کیتروف و رونن برگمن گزارش می دهند که در حالی که در حال بررسی سوء استفاده از سوی نیروهای مسلح بود، آلخاندرو انسیناس، معاون وزیر حقوق بشر دولت، مورد هدف پگاسوس، بدنام ترین نرم افزار جاسوسی جهان قرار گرفت.

در حالی که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه چه کسی تلفن انسیناس را هک کرده وجود ندارد، به گفته پنج نفر از آشنایان با قراردادها، ارتش تنها نهادی در مکزیک است که به این نرم افزارهای جاسوسی دسترسی دارد.

حملات نرم افزارهای جاسوسی به Encinas، که قبلاً گزارش نشده بود، به طور جدی تعهد رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور را برای پایان دادن به آنچه او جاسوسی “غیرقانونی” در گذشته می خواند، تضعیف کرد.

متن نوشته: مکزیک مدتهاست که تحت تاثیر رسوایی های جاسوسی قرار گرفته است. اما این اولین مورد تایید شده از زیر نظر گرفتن یکی از اعضای ارشد یک دولت توسط پگاسوس در بیش از یک دهه استفاده از ابزار جاسوسی در کشور است.

در حدود 16 سال گذشته، هوانگ این سوک، شاعر کره‌ای جنوبی، در پیاده‌روی‌های آخر شب خود در سئول، به گربه‌ها غذا می‌داد و حیوانات را -موسیقی‌های مورد علاقه‌اش- را از مخفیگاه‌هایشان با استفاده از نرمی اغوا می‌کرد. psst.

هوانگ گفت که تغذیه شبانه اش به گربه به او اجازه داده تا «جهان هایی را که نمی توانستم پیدا کنم» کشف کند و به کارش که تنهایی و ناپایداری را در پایتخت کره جنوبی بررسی می کند، اطلاع داد.

نیمی از بشریت آن را می خورند. و تغییرات آب و هوایی آن را از بین می برد.

در چین، بارندگی شدید باعث کاهش عملکرد برنج در 20 سال گذشته شده است. در پاکستان گرما و سیل باعث از بین رفتن محصول شده است. و در کالیفرنیا، خشکسالی باعث شده بسیاری از کشاورزان مزارع برنج خود را به زمین بیاورند.

کشاورزان باید خلاق باشند، تقویم کاشت خود را تغییر دهند یا اجازه دهند مزارع خود عمداً در مناطقی که آب در آنها کم است خشک شود. پرورش دهندگان نباتات همچنین از گونه های باستانی غلات برای ایجاد دانه های جدید استفاده می کنند که قادر به مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، خاک های شور و سایر خطرات آب و هوایی هستند.

یک کارشناس آب و هوا گفت: «ما در یک لحظه اساسی متفاوت هستیم. “مسئله تولید بیشتر با کمتر است.”