گروه مورچه ها: چین بزرگترین IPO جهان را پس از گرد و غبار با جک ما متوقف کرد

بورس اوراق بهادار شانگهای روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل “مسائل عمده” که ممکن است باعث “عدم احراز شرایط لیست یا افشای لیست” شود ، لیست این شرکت را به تعویق انداخت ، کمتر از دو روز قبل از شروع سهام آن ، الزامات.”

بر اساس بیانیه ای از گروه مورچه ، که به دیدار مقامات ما و مقامات چینی و همچنین “تغییرات اخیر” در مقررات اشاره داشت ، IPO نیز در هنگ کنگ به حالت تعلیق درآمده است. Ant Group در بیانیه ای در حساب رسمی خود در WeChat از سرمایه گذاران به دلیل “هرگونه ناراحتی ناشی از این پیشرفت” عذرخواهی کرد.

قرار بود این لیست دوتایی 37 میلیارد دلار جمع کند و با اختلاف زیاد بزرگترین فروش سهام تاریخ باشد. شرکت نفتی دولتی عربستان آرامکو رکورددار IPO است. در هنگام انتشار سهام در بورس ریاض در دسامبر گذشته 29.4 میلیارد دلار سرمایه جمع کرد.
مورچه وابسته است علی بابا (بابا)، که همچنین توسط ما تاسیس شد. IPO ارزش آن را بیش از 310 میلیارد دلار اعلام کرده بود و ارزش آن را بیش از بانک های سرمایه گذاری بزرگ ایالات متحده مانند گلدمن ساکس (GS) و مورگان استنلی (اماس). این شرکت مجموعه ای از محصولات مالی را در چین به فروش می رساند و بازوی پرداخت آن ، Alipay ، بزرگترین بستر پرداخت این كشور است.
در اشتراک می گذارد علی بابا (بابا) پس از تعلیق IPO مورچه ، تا 9 درصد در نیویورک سقوط کرد.
این اقدام پس از آن صورت می گیرد که بانک خلق چین و سه تنظیم کننده مالی دیگر روز دوشنبه ما و دو مدیر گروه مورچه را برای بازجویی احضار کردند. بیش از یک هفته پیش ، ما علناً از نهادهای نظارتی چینی انتقاد کرد که نوآوری را با گرایش بیش از حد در معرض خطر ، خفه می کنند.

تحلیلگر ارشد فناوری ژئوتکنولوژی در گروه اوراسیا Xiaomeng Lu به CNN Business گفت: این اولین بار است که تنظیم کنندگان چینی چنین اقدامات شدیدی را در آستانه IPO بزرگ انجام می دهند.

مطلب جدید پیشنهادی  SMIC ، CNOOC: ترامپ در حال خروج از درب قهرمانان ملی چین است

لو در اظهارات خود از طریق ایمیل گفت: “اظهارات پرخاشگرانه جک ما در آخر هفته گذشته ، درگیری بین شرکت های بزرگ فناوری چینی و تنظیم کننده های قدرتمند را تشدید می کند.” “مورچه به احتمال زیاد ارزیابی IPO خود را در نتیجه این مداخله تنظیم کرده و تاریخ راه اندازی آن را به تأخیر می اندازد.”

دانکن کلارک ، نویسنده “علی بابا: خانه ای که جک ما ساخته است” و رئیس شرکت مشاور سرمایه گذاری BDA China ، قبل از توقف IPO گفت که تنظیم کننده های چینی “می خواهند اظهاراتی را ارائه دهند که آنها مسئول هستند ، هیچ نظارتی نمی خواهد بی ارتباط باشد. “

روز دوشنبه ، کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین – یکی از تنظیم کننده هایی که مدیران مورچه را احضار کرد – قوانین جدیدی را برای وام دهندگان آنلاین پیشنهاد داد. طبق گفته کوین کوک ، تحلیلگر برنشتاین ، این قوانین می تواند بدان معنی باشد که مورچه مجبور است پول بیشتری برای وام هایی که تسهیل می کند کنار بگذارد و خطر اعتباری بیشتری را در ترازنامه خود قرار دهد.

کلارک روز سه شنبه به سی ان ان بیزنس گفت ، در حالی که هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که IPO گروه مورچه دقیقاً به حالت تعلیق درآمده است ، اما این می تواند تلاشی باشد که پکن به ما یادآوری کند “چه کسی عکسها را صدا می کند؟” وی افزود ، با این وجود ، چنین حرکتی چشمگیر و بسیار نزدیک به تاریخ لیست تعجب آور است زیرا می تواند به انگیزه پکن برای توسعه بازارهای سرمایه آسیب برساند.

شانگهای می تواند بزرگترین بازار عرضه جهانی IPO در سال جاری باشد.  نگه داشتن عنوان سخت خواهد بود
در ماه سپتامبر ، حزب کمونیست حاکم چین یک مجموعه رهنمودهای غیرمعمول و صریح را برای مشاغل خصوصی منتشر کرد ، مبنی بر اینکه بخش خصوصی به “افراد منطقی سیاسی” احتیاج دارد که “محکم به حزب گوش دهند و حزب را دنبال کنند”. این دستورالعمل نشان می دهد که رئیس جمهور شی جین پینگ از اقدامات آشکارتر برای اطمینان از حمایت شرکت های خصوصی از فلسفه های حزب کمونیست نمی ترسد.

مورچه گروه روز سه شنبه گفت که در “ارتباط نزدیک” با نهادهای نظارتی و صرافی شانگهای باقی خواهد ماند.

مطلب جدید پیشنهادی  دولت ایالات متحده مهلت معامله تیک توک را تمدید نمی کند ، اما مذاکرات ادامه دارد

این شرکت در بیانیه خود گفت: “ما بر چالش ها فائق خواهیم آمد و به اصول اعتماد خواهیم كرد: نوآوری پایدار ، پذیرش مقررات ، خدمات به اقتصاد واقعی و همکاری برنده”. “ما با اشتیاق ، حرفه ای بودن و تعهد خود برای جامعه به خدمت به مشاغل کوچک و خرد و شهروندان عادی ادامه خواهیم داد.”

– لورا او ، استیون جیانگ ، هانا ژانگ و شانشان وانگ در تهیه گزارش همکاری داشتند.