کنفرانس Rise tech هنگ کنگ را به مقصد خانه جدیدی در کوالالامپور ترک می کند

Rise ، یک کنفرانس فناوری سالانه که سخنرانان اخیرش مدیران اجرایی آن را نیز شامل می شوند اوبر (UBER)، علی بابا (بابا) و استریپ و همچنین شرکای شرکت های برتر سرمایه گذاری خطرپذیر ، روز پنجشنبه گفتند که هنگ کنگ را به مقصد پایتخت مالزی ترک می کند.

اعلامیه در حاشیه نشست سران وب ، که در حال حاضر با بیش از 100000 نفر از 160 کشور جهان بصورت آنلاین در حال انجام است.

Rise به عنوان بزرگترین گردهمایی فناوری آسیا معرفی شده است و سال گذشته حدود 16000 شرکت کننده و بیش از 350 سخنران را به خود جلب کرده است. این کنفرانس از سال 2015 در هنگ کنگ برگزار می شد. اما در نوامبر 2019 ، بر اساس گزارش های متعدد ، وب سامیت کنفرانس Rise را که برای مارس 2020 برنامه ریزی شده بود ، آغاز کرد و در آن زمان “اوضاع جاری در هنگ کنگ” را ذکر کرد.

برگزارکنندگان کنفرانس در بیانیه ای اعلام کردند که با یک شرکت سهامی اقتصاد دیجیتال مالزی ، یک آژانس دولتی ، برای سه سال همکاری موافقت کرده اند.

پدی کوزگراو ، بنیانگذار و مدیرعامل Web Summit and Rise ، به CNN Business گفت که اوضاع سیاسی در هنگ کنگ دلیل این تصمیم نبود. وی گفت: “روند انتقال از سال 2018 آغاز شد.” وی افزود: “این خداحافظی با هنگ کنگ نیست. امیدواریم در آینده با یک اتفاق کاملاً جدید به شهر برگردیم.”

کیسی لاو ، میزبان مشترک رایز گفت: “میزبانی Rise در کوالالامپور قرار است ما را به منطقه مهیج جنوب شرقی آسیا گسترش دهد ، جایی که همه جهان در حال حاضر برای رشد در بخش فناوری در تلاش هستند.”

مطلب جدید پیشنهادی  اخبار جنگ روسیه و اوکراین: به روز رسانی زنده

اما از دست دادن Rise ضربه دیگری به صنعت کنفرانس و نمایشگاه های هنگ کنگ وارد خواهد کرد که اعتراضات سال گذشته در حمایت از دموکراسی را برانگیخت. بر اساس تحقیقات شورای توسعه تجارت هنگ کنگ ، تعداد مراجعه کنندگان به کنفرانس که به این شهر می رسند در سال 2019 نسبت به سال 2018 14 درصد کاهش یافته است.

در این سال ، صنعت با نتایج حاصل از Covid-19 دست و پنجه نرم می کند. یک نظرسنجی که توسط انجمن صنعت نمایشگاه و کنوانسیون هنگ کنگ (HKECIA) در ماه آگوست از اعضای آن انجام شد ، نشان داد که حداقل 52 نمایشگاه و کنفرانس لغو یا به تعویق افتاده است. انتظار می رفت که این رویدادها بیش از 3.4 میلیون بازدید کننده داشته باشد.

جوشوا وونگ فعال هنگ کنگی به دلیل اعتراض در سال 2019 به 13 ماه زندان محکوم شد

چهره جهانی هنگ کنگ نیز امسال با ضرب و شتم زیادی روبرو شده است و موقعیت خود را به عنوان مرکز مالی برجسته آسیا تهدید می کند.

پکن در تابستان با وضع قانون بحث برانگیز امنیت ملی به این شهر ، هنگ کنگ را سرکوب کرد. منتقدان می گویند که این قانون آزادی های دموکراتیک را که مدتها از ساکنان هنگ کنگ برخوردار بودند ، تضعیف می کند و هشدار داده اند که این قانون می تواند تأثیر شگرفی بر مشاغل فعال در شهر ایجاد کند.

این اقدام پس از ماهها ناآرامی مدنی در شهر در سال 2019 ، هنگامی که معترضین با یک مخالفت کردند لایحه جنجالی که اجازه استرداد از هنگ کنگ به سرزمین اصلی چین را می داد. این اعتراضات که بعضاً به خشونت تبدیل می شدند ، سرانجام تبدیل به فراخوانی برای دموکراسی بیشتر و تحقیق در مورد ادعاهای بی رحمی پلیس شدند.

مطلب جدید پیشنهادی  Capvision، یک شرکت مشاوره، توسط مقامات چینی مورد حمله قرار گرفته است

معترضین در یک نقطه جاده ها ، وسایل حمل و نقل عمومی و حتی فرودگاه بین المللی شهر را تعطیل کردند. کنفرانس های تجاری ، رویدادهای هنری و جشنواره های موسیقی لغو شدند زیرا برگزارکنندگان این رویداد نتوانستند امنیت شرکت کنندگان را تضمین کنند.