کمپین بایدن فیس بوک را مسئول 500000 دلار جمع آوری کمک مالی از دست رفته می داند

فیس بوک (FB) عصر روز پنجشنبه اذعان کرد که “نقص فنی” مانع اجرای برخی تبلیغات در این هفته در برخی از کمپین ها شده است.

راب فلاهرتی ، مدیر دیجیتال مبارزات بایدن ، روز پنجشنبه گفت: “ما در حالی هستیم که 5 روز از روز انتخابات فاصله داریم و نمی توانیم اعتماد کنیم که تبلیغات ما به درستی اجرا می شود یا اگر به مخالفان ما یک مزیت غیرمنصفانه و حزبی داده شود.”

فیس بوک گفت که مسائل فنی هر دو مبارزات ریاست جمهوری را تحت تأثیر قرار می دهد. CNN برای اظهارنظر به کمپین ترامپ رسیده است.

هر دو کمپین از تبلیغات فیس بوک برای تشویق و درخواست کمک های مالی کمپین استفاده می کنند و هر دو ده ها میلیون دلار در این سال صرف کرده اند.

مبارزات انتخاباتی بایدن انتقاد زیادی نسبت به نقش فیس بوک در این انتخابات داشته است ، از جمله سیاست آن در اجازه دادن به دروغ گفتن سیاستمداران در تبلیغات سیاسی ، که به نظر دموکرات ها به ترامپ یک مزیت است.

فیس بوک روز پنجشنبه در بیانیه خود گفت: “هیچ آگهی توسط شخصی متوقف نشده یا رد شده است ، یا به دلیل هر گونه نظر حزبی.”

به گفته فیس بوک ، مسائل فنی نتیجه تغییر سیاست تبلیغات سیاسی خود برای هفته آخر کارزار بود.

این شرکت در ماه سپتامبر اعلام کرد که تبلیغات سیاسی جدید را در هفته آخر مبارزات انتخاباتی محدود می کند ، بنابراین سازمان های خبری و مخالفان سیاسی می توانند وقت داشته باشند که ادعاهای کاندیداها و تبلیغات را در تبلیغات به چالش بکشند (از آنجا که فیس بوک بررسی واقعی نمی کند تبلیغات از سیاستمداران).

این محدودیت ها از روز سه شنبه اعمال شد و تغییر سیاست باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم های خودکار فیس بوک شد که قبل از پخش مستقیم در سیستم عامل ، تبلیغات را بررسی و تأیید می کنند.

اندی استون ، سخنگوی فیس بوک به سی ان ان گفت ، از پنجشنبه شب برخی از مسائل هنوز ادامه داشت.

این شرکت گفت برخی از مشکلات نیز به دلیل عدم درک دستورالعمل کمپین توسط فیس بوک در مورد قوانین جدید خود ایجاد شده است.

فلاهرتی روز پنجشنبه گفت ، “در حال حاضر برای ما روشن نیست كه آیا فیس بوك در این مورد خاص به دونالد ترامپ برتری غیرمنصفانه انتخاباتی می دهد یا خیر ، اما كاملاً روشن است كه فیس بوك علی رغم داشتن چهار سال آماده سازی كاملاً آماده اداره این انتخابات نبود.”