کامپوزیت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

• افرادی که دارای دندان های برجسته و بیرون زده هستند نباید از روش کامپوزیت دندان استفاده کنند و باید به جای آن از لمینت سرامیکی که دارای ضخامت بسیار کمی است، استفاده کنند. شکست نور متفاوت تر از دندان و به همین علت کمی ظاهر مصنوعی تری می یابد. عموماً باندینگ دندان به کمی بیش از رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان نیاز کامپوزیت دندان سنندج دارد. در صورت رعایت منظم و کامل بهداشت دهان و دندان طول عمر کامپوزیت دندان می تواند بیش از ده سال باشد. بهتر است بدانید که طول عمر کامپوزیت رابطهی بسیار مستقیمی با مراقبتهای فردی و رعایت بهداشت دهان و دندان دارد.

با استفاده از آن امکان اینلی، آنلی و روکش لمینت امکان پذیر است. اگر به دنبال ظاهری طبیعی هستید بهتر است از لمینت کامپوزیتی استفاده کنید چرا که مواد آن همرنگ دندان هستند. این دسته از افراد نباید از روش کامپوزیت دندان استفاده کنند و باید جایگزین آن از لمینت سرامیکی استفاده کنند.

دندانپزشکان ما پس از قرار دادن رزین کامپوزیت روی دندان آن را با یک نور فرابنفش دندانپزشکی سخت میکنند. دندانپزشکان نور را به مدت چند ثانیه به ماده باندینگ قرار داده شده روی دندان میتابانند. البته، طول دقیق مدت آن به تعداد دندانهایی که به درمان نیاز دارند بستگی دارد. در پایان جلسه درمان، دندانپزشک ظاهر دندانتان را چک میکند تا مطمئن شود که شما از نتیجه درمان رضایت دارید. رزین کامپوزیتی به اندازه دندانهای طبیعی شما قوی نیست و در اثر برخورد با غذاهای سفتی مثل آبنبات یا یخ به راحتی ساییده میشود.

مطلب جدید پیشنهادی  Webex سیسکو ویژگی های جدیدی مانند حذف نویز و رونویسی را اضافه می کند

بررسی بایت. در مرحله بعد، دندانپزشکان ما ورقی مخصوصی که به نازکی یک برگ کاغذ است را بین دندانهای بالایی و پایینتان قرار داده و از شما میخواهند آن را گاز بگیرید، تا ببینند که آیا رزین کامپوزیت استفاده شده به پرداخت بیشتری نیاز دارد یا خیر. این فرایند برای تک تک دندانهای ترمیم شده تکرار میشود. درمان به این روش چقدر طول میکشد؟

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان قسطی در کرج لطفا از صفحه ما بخواهید.