کارگر اخراج شده آمازون ، کریستین اسمالز از شرایط کار همه گیر شکایت می کند

این دادخواست که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در منطقه شرقی نیویورک ثبت شد ، خواستار جبران خسارت برای اسمالز و اقدامات حفاظتی بیشتر برای کارگران آمازون است که در میان وخیم تر شدن بحران بهداشتی همچنان به اداره بسته ها در تأسیسات شرکت می پردازند.

آمازون بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

هنگامی که افزایش تقاضای مصرف کننده برای تجارت الکترونیکی فشار بیشتری بر شبکه لجستیکی شرکت وارد کرد ، این دادخواست نشانه حمله ای بزرگ علیه آمازون به دلیل اقدامات ایمنی و بهداشتی آن در ماه های ابتدایی بیماری همه گیر است. آمازون گفته است كه ضد عفونی كننده دست بیشتر را انجام می دهد ، بررسی دما را انجام می دهد و نیاز به فاصله اجتماعی در تاسیسات خود دارد. اما حتی وقتی سیاست ها در حال اجرا بود ، کارگران می گفتند که این کافی نیست.

اسمالز در اوایل سال جاری پس از سازماندهی تظاهرات در خارج از محل کار خود ، مرکز تحقق JFK8 در استاتن آیلند ، توسط آمازون اخراج شد تا آنچه در ابتدای شیوع همه گیر اعلام شده بود ، به گفته اسمالز ، شرایط کار ناامن است.

در آن زمان ، سخنگوی آمازون ، کریستن کیش گفت که مشخص شد Smalls “با نزدیکی تشخیص داده شده با یک مورد تایید شده COVID-19 تماس نزدیک داشته و از او خواسته شد که 14 روز با حقوق در خانه بماند … با وجود آن دستورالعمل برای ماندن خانه با حقوق ، او در محل آمد [on]، 30 مارس ، تیم ها را در معرض خطر قرار می دهد. “

در دادخواست روز پنجشنبه ادعا می شود که آمازون از خواسته های اسمالز صرف نظر کرده و به سلامت و ایمنی مدیران سفید کارخانه نسبت به کارگران خط سیاه و قهوه ای توجه بیشتری کرده است.

سی کی هوفلر ، یکی از وکلای نماینده اسمالز در دادخواست ، گفت: “ما پیشنهاد می کنیم که برخورد سواره ای که آمازون اتخاذ کرده بود ، به این دلیل بود که آنها افراد سیاه پوست و قهوه ای بودند که اساساً در این مرکز تأثیر می پذیرفتند.” هافلر همچنین رئیس اتحادیه ملی وکلای دادگستری و رئیس ائتلاف Rainbow PUSH است که از این دادخواست پشتیبانی می کند (اما به عنوان شاکی در این پرونده معرفی نشده است).

در یک کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه ، اسمالز به خبرنگاران گفت که “مدیران سفید آمازون یک به یک قرنطینه می شوند” ، اما به کارگران خط گفته شد که مدیران به راحتی به تعطیلات می روند. در آن زمان ، اسمالز گفت ، آمازون هیچ یک از اقدامات ایمنی را که در حال حاضر انجام می دهد ، عملی نکرده است. وی گفت که تنها پس از اخراج اسمالز ، این سیاست ها آغاز شد.