چگونه توییتر ، فیس بوک و یوتیوب با اطلاعات نادرست انتخابات برخورد می کنند

اکنون که انتخابات در جریان است ، تفاوت های عمده ای در رویکردهای سیستم عامل های بزرگ فناوری برای تعدیل اطلاعات غلط و تأثیرگذاری بر گسترش آن وجود دارد.

توییتر (TWTR) در حالی که فیس بوک و یوتیوب از سبک تر استفاده کرده اند ، بیشترین حمله را در برچسب زدن و آدرس دهی به مطالب غلط و گمراه کننده داشته است.

این سه سیستم عامل رویکردهای مختلفی را در پیش گرفته اند. توییتر تا جایی پیش رفته است که توانایی کاربران در به اشتراک گذاشتن پست های گمراه کننده را کاهش می دهد ، در حالی که فیس بوک برچسب اطلاعات نادرست را می زند ، اما مانع اشتراک گذاری نیست. یوتیوب با تکیه بر یک برچسب – که به مردم یادآوری می کند نتایج انتخابات ایالات متحده ممکن است نهایی نباشد – و به هر و همه محتوای مربوط به انتخابات ، کمترین اقدامات تهاجمی را انجام می دهد.

توییتر برچسب گذاری و محدود کردن چگونگی به اشتراک گذاشتن توییت ها ، از جمله چندین مورد از رئیس جمهور ترامپ را ایجاد کرده است. به عنوان مثال ، توییتر برچسبی را در توییت رئیس جمهور قرار داد که در آن بی اساس ادعا می کرد “ما بزرگ هستیم ، اما آنها تلاش می کنند انتخابات را بدزدند”.

برچسب روی این توییت ترامپ نوشته شده است: “برخی یا تمام محتوای به اشتراک گذاشته شده در این توییت مورد مناقشه است و ممکن است در مورد چگونگی شرکت در انتخابات یا روند مدنی دیگری گمراه کننده باشد”.

توییتر همچنین نحوه به اشتراک گذاری این توییت ها را محدود کرده است ، از جمله حذف پاسخ ها و پسندیدن ها ، و فقط به کاربران اجازه می دهد تا توییت را نقل قول کنند – که به کاربران امکان می دهد یک توییت را با نظرات خود پیوست کنند – به جای اینکه بازتوییت کنند. (توییتر همچنین از مارک های دیگری برای توییت هایی استفاده می کند که طبق استانداردهای آن ، نتایج انتخابات پیش از موعد برای هر یک از نامزدها را فراخوانی می کند. در یکی از برچسب های آن آمده است: “ممکن است منابع رسمی هنگام ارسال توییتر مسابقه را اعلام نکرده باشند.”)
دقیقاً در همان پست ترامپ در سیستم عامل خود ، فیس بوک (FB) از زبان مبهم در برچسب خود استفاده کرده و برخلاف توییتر ، نحوه مشاهده یا اشتراک گذاری آن را محدود نکرده است. در برچسب فیس بوک آمده است: “نتایج نهایی ممکن است با شمارش آرا initial اولیه متفاوت باشد ، زیرا شمارش آرا برای روزها یا هفته ها ادامه خواهد داشت.” صبح چهارشنبه یکی از جذاب ترین پست ها در فیس بوک بود ، طبق داده های Crowdtangle، یک شرکت تجزیه و تحلیل که خود فیس بوک مالک آن است.

در بیانیه ای ، سخنگوی فیس بوک گفت: “هنگامی که رئیس جمهور ترامپ ادعاهای زودرس پیروزی را شروع کرد ، ما اعلان های مربوط به خبرهای اصلی را در فیس بوک و اینستاگرام شروع کردیم تا همه بدانند که هنوز آرا شمارش می شود و برنده آن پیش بینی نشده است. ما همچنین با استفاده از این اطلاعات به طور خودکار برچسب ها را برای پست های هر دو نامزد انتخاب کردیم. “

مطلب جدید پیشنهادی  Capvision، یک شرکت مشاوره، توسط مقامات چینی مورد حمله قرار گرفته است

فیس بوک همچنین برچسب پست سه شنبه شب دونالد ترامپ را که در آن او گفته بود ، “من امشب بیانیه خواهم داد. یک پیروزی بزرگ!”

برچسب فیس بوک هشدار داد: “آرا هنوز در حال شمارش هستند. برنده انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده پیش بینی نشده است.”

اواخر بعدازظهر چهارشنبه ، فیس بوک گفت که اعلامیه های زودرس اعلامیه پیروزی خود را گسترش می دهد تا برای افراد فراتر از نامزدهای ریاست جمهوری ، از جمله در سطح ایالت ، اعمال شود. این مورد در اینستاگرام نیز که متعلق به آن است اعمال خواهد شد.

جنیفر گریژیل ، استاد شبکه های اجتماعی در مدرسه نیوهاوس دانشگاه سیراکیوز ، از تصمیم لحظه آخر انتقاد کرد. گریژل گفت: “این باید واضح بود. آنها باید زودتر آماده این کار بودند.” “[Social platforms] در حال نوشتن قوانین جاده هستند. ”

پنسیلوانیا به عنوان کانون اولیه اطلاعات غلط روز انتخابات آنلاین ظاهر می شود

اینستاگرام قبلاً اعلام کرده بود که برگه “اخیر” را به طور موقت از نمایش در همه صفحات هشتگ پنهان می کند – خواه مربوط به سیاست باشد یا نه. این شرکت اظهار امیدواری کرد که این اقدام به جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و محتوای مضر مربوط به انتخابات کمک کند.

در همین حال ، YouTube یک صفحه اطلاعاتی در بالای نتایج جستجو مربوط به انتخابات و همچنین در زیر فیلم هایی که درباره انتخابات صحبت می کنند ، قرار داده است. در این جعبه آمده است: “نتایج انتخابات ممکن است نهایی نباشد” و کاربران را به سمت شرکت مادر اصلی Google هدایت می کند که نتایج انتخابات را در زمان واقعی ردیابی می کند. همچنین اقدامات مشابه اقداماتی را که در انتخابات گذشته انجام داده است مانند تبلیغ محتوای منابع معتبر خبری در نتایج جستجو انجام می دهد.

مطلب جدید پیشنهادی  جلسه چهارشنبه شما: پیش بینی اقتصادی غم انگیز

با این حال اجازه می دهد ویدئویی حاوی اطلاعات نادرست درباره انتخابات در پلتفرم خود بماند بدون اینکه یک واقعیت را بررسی کند یا برچسبی را ذکر کند که این اطلاعات نادرست است – محدودیت هایی را که پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای مقابله با گسترش ادعاهای دروغین بالقوه خطرناک انجام می دهند ، نشان می دهد. درباره نتایج انتخابات

در یک ویدیوی YouTube که روز چهارشنبه توسط یک سازمان خبری راست افراطی One American News Network ارسال شده است ، یک مجری می گوید: “رئیس جمهور ترامپ دیشب چهار سال دیگر در مقام ریاست جمهوری پیروز شد”. این ویدئو همچنین شامل ادعاهای بی اساس مبنی بر اینکه دموکرات ها “رای های جمهوری خواهان را پرت می کنند ، برگه های جعلی را برداشت می کنند و نتایج را به تاخیر می اندازند تا سردرگمی ایجاد کنند”. این فیلم بیش از 350،000 بار مشاهده شده است. CNBC اولین کسی بود که گزارش این فیلم را داد.

در حالی که این ویدئو – مانند سایر موارد مربوط به انتخابات – روی آن برچسب دارد که می گوید نتایج ممکن است در انتخابات ایالات متحده نهایی نباشد ، یوتیوب گفت که این ویدیو قوانین آن را نقض نمی کند و حذف نمی شود.

“دستورالعمل های انجمن ما محتوای گمراه کننده بینندگان در مورد رأی دادن را منع می کند ، به عنوان مثال محتوایی با هدف گمراه کردن رأی دهندگان در مورد زمان ، مکان ، وسایل یا شرایط واجد شرایط بودن برای رأی دادن ، یا ادعاهای دروغین که می تواند از رأی دادن مأیوس کننده باشد. محتوای این ویدیو به ایوی چوی ، سخنگوی YouTube گفت.

مطلب جدید پیشنهادی  لیست قیمت آجر نسوز در اردیبهشت 1401 ✔️ آجر آنلاین

با این حال ، یوتیوب گفت که پخش تبلیغات در این ویدیو را متوقف کرده است – در حالی که پذیرفتن ویدیو دارای اطلاعات غلط است چوی گفت: “ما تبلیغات را از ویدئوهایی که حاوی محتوایی هستند که به طور آشکار درباره نتایج انتخابات نادرست است حذف می کنیم ، مانند این ویدیو.”

این شرکت گفت که در روز انتخابات چندین جریان مستقیم را حذف کرده است که هرزنامه ، اقدامات فریبنده و سیاست های کلاهبرداری آن را نقض کرده است.

لنگر OAN در این ویدئو پیوند YouTube را به حساب شخصی خود در توییتر با این نظر به اشتراک گذاشت ، “ترامپ برنده شد. MSM امیدوار است که شما چشمان خود را باور نکنید.” توییتر گفت که مطابق با سیاست خود در مورد یکپارچگی مدنی ، این توییت واجد شرایط برچسبی نیست که نشان می دهد ممکن است حاوی فراخوانی زودرس از نتایج انتخابات باشد زیرا حساب اصلی کمتر از 100،000 دنبال کننده دارد و این توئیت به میزان تعامل با آن نرسیده است. در غیر این صورت آن را واجد شرایط کنید. با این حال ، توسط حساب رسمی OAN ، که 1.1 میلیون دنبال کننده دارد ، دوباره بازتوییت شد.