چرا ممکن است بیگ تک به ریاست جمهوری جو بایدن امیدوار باشد؟

بیگ تک – مانند سایر شرکت های بزرگ آمریکایی – از کاهش مالیات شرکت ها که در زمان رئیس جمهور دونالد ترامپ اعمال شد ، بهره مند شد. در بسیاری از موارد ، پرداخت مالیات کمتر به افزایش سود آنها کمک می کند. با این حال ، همه سیاست ها و اقدامات ترامپ در دوره اول ریاست جمهوری او با بیگ تک بازی خوبی نداشته است.

این مسائل رشد سریع Big Tech را در چهار سال گذشته متوقف نکرده است – سیب (AAPL)، آمازون (AMZN)، مایکروسافت (MSFT)، گوگل (GOOGL)، فیس بوک (FB)، تسلا (TSLA) و نت فلیکس (NFLX) با هم اکنون مجموعاً تقریباً 8 تریلیون دلار ارزش دارند ، در حالی که روز بعد از انتخابات 2016 ، 2.4 تریلیون دلار بود. هنوز هم رهبران فناوری ممکن است مشتاق تغییر باشند.

تام فورته ، تحلیلگر DA Davidson ، گفت: “من فکر می کنم ما باید عملکرد سهام را از چالش های شرکت ها جدا کنیم.”

مارک لملی ، استاد دانشکده حقوق استنفورد و مدیر برنامه استنفورد در حقوق ، علوم و فناوری گفت: تغییر دیگری در دوران ترامپ که می تواند موفقیت بیگ تک را تهدید کند: تغییر “وضعیت آمریکا در جهان”.

لملی گفت: “سیلیکون ولی موفق می شود زیرا همه می خواهند به اینجا بیایند ، بهترین و درخشان ترین افراد در سراسر جهان برای رفتن به مدرسه به اینجا می آیند ، آنها برای کار در شرکت ها به اینجا می آیند ، می مانند و شرکت های خود را پیدا می کنند.” وی افزود: “حتی جدا از چالش های پیش روی مهاجرت … این نگرانی وجود دارد كه آمریكا و دره سیلیكون در آینده این موقعیت را برای عزت جهانیان حفظ نكنند.”

در نهایت اگر جو بایدن تغییر کند بسیاری از این موارد ممکن است تغییر کند در انتخابات پیروز می شود.

حتی در مورد موضوعات پشتیبانی دو جانبه ، مانند اصلاح بخش 230 قانون عادت ارتباطات ، کارشناسان انتظار دارند که دولت بایدن رویکردی متفاوت از کاخ سفید ترامپ داشته باشد. اهالی صنعت همچنین با توجه به تجربه کار در زمینه مسائل فناوری ، انتخاب سناتور کمالا هریس را به عنوان رقیب بایدن تحسین کرده اند.
به نظر می رسد که کارمندان شرکت های Big Tech تا حد زیادی از بایدن پشتیبانی می کنند – یک بررسی CNN در گزارش مبارزات انتخاباتی در ماه سپتامبر نشان داد که کارگران آمازون ، گوگل ، فیس بوک و اپل سه برابر بیشتر از تبلیغات ترامپ به مبارزات بایدن کمک کردند. فراتر از فناوری ، بسیاری از رهبران شرکت های آمریکایی گفته اند که بایدن را ترجیح می دهند ، که برخی فکر می کنند اقدامات او با وجود خطرات افزایش مالیات شرکت ها و افزایش مقررات ، قابل پیش بینی تر از ترامپ باشد.

در اینجا چند مورد از موضوعات اصلی دره سیلیکون آورده شده است ، و کارشناسان انتظار دارند که بایدن در آنجا قرار گیرد.

مهاجرت

سیلیکون ولی محدودیت های ترامپ در برنامه های ویزا را که شرکت های فناوری برای آوردن کارگران ماهر خارجی به آن متکی هستند ، محکوم کرد.
بایدن متعهد شده است كه در مورد مهاجرت موضع بازتری اتخاذ كند. طبق وب سایت وی ، بایدن از میان پیشنهادات مربوط به سیاست های خود ، در نظر دارد “فارغ التحصیلان دوره های اخیر دکترا در رشته های STEM در ایالات متحده که آماده انجام برخی از مهمترین مشارکت ها در اقتصاد جهان هستند” از هرگونه مجازات مهاجرت معاف شود.
معنای Kamala Harris به عنوان VP برای سیلیکون ولی

فورته گفت: “از نظر تاریخی ، سیاست دوستانه تر برای مهاجران برای فن آوری بزرگ سودمند است ، به حدی که باعث افزایش استعداد آنها برای مهندسان می شود.”

مدیران عامل برخی از بزرگترین شرکتهای سیلیکون ولی – از جمله گوگل ، مایکروسافت و تسلا – هستند مهاجران

چین

دولت ترامپ رویکردی تهاجمی نسبت به بسیاری از مسائل مربوط به چین و فناوری از جمله غول مخابراتی چینی هواوی ، فعالیت های شرکت های فناوری چینی مانند TikTok و صادرات تجهیزات ساخت نیمه هادی آمریکا به برخی از شرکت های چینی رویکرد تهاجمی داشته است.
کاخ سفید همچنین تعرفه های کالاهای آمریکایی ساخت چین را اجرا کرد و ترامپ گفته است که می خواهد شرکت های فناوری تولید و تولید را به ایالات متحده بیاورند. این تعرفه ها شرکت ها را مجبور به تجدید نظر در تولید در چین می کند و تهدید به افزایش قیمت برای مصرف کنندگان می کند ، اما منجر به تجدید حیات مجدد شغل های تولید فناوری ایالات متحده نمی شود.

بسیاری از تحلیلگران وال استریت انتظار دارند Dan Ives ، تحلیلگر ودبوش ، در اوایل هفته جاری در یادداشتی به سرمایه گذاران گفت ، دولت بایدن موضع کمی نرم تری در مورد مسائل فناوری و سیاست چین اتخاذ می کند.

این می تواند به کاهش خطر از دست دادن مشتری در بازار اصلی چین برای شرکت های فناوری آمریکایی کمک کند. به عنوان مثال ، اپل حدود 15 درصد از فروش خود را به چین متكی است. و شرکتهای نیمه هادی مانند اینتل (بین المللی) و AMD (AMD) همچنین مدتهاست که در فروش در کشور حساب کرده اند. طرح “ساخت آمریكا” بایدن شامل سرمایه گذاری در ساخت آمریكا و همچنین تحقیق و توسعه فن آوری است.

هنوز هم قانونگذاران در هر دو طرف راهرو نگران این هستند که ادامه توسعه فناوری چین برای امنیت ملی ایالات متحده چه مفهومی خواهد داشت ، چیزی که رئیس جمهور بعدی باید بدون توجه به اینکه چه کسی انتخاب می شود ، مدیریت کند.

بخش 230 و ضد انحصار

دو مورد برجسته برای Big Tech – فشار ضد انحصار و بخش 230 – پیچیده تر هستند. زیرا حداقل برخی موافقت نامه های دو حزب وجود دارد اینکه این مسائل باید مورد توجه قرار گیرند ، مشخص نیست که آیا سیلیکون ولی از ریاست جمهوری بایدن بهره مند می شود یا خیر.
بایدن ، مانند ترامپ ، خواستار لغو بخش 230 ، قانونی است که از توانایی شرکت های فناوری در تعدیل مطالب به دلخواه خود محافظت می کند ، بدون اینکه مسئولیتی داشته باشد ، مثلاً برای کاربران ارسال کننده سخنان نفرت انگیز.

اما دموکرات ها و جمهوری خواهان دلایل مختلفی برای مخالفت با این قانون دارند. دموکرات ها می خواهند شرکت های فناوری را مسئول حذف سخنان نفرت انگیز و اطلاعات غلط از سیستم عامل های خود بدانند. جمهوری خواهان ادعا می كنند كه با حذف یا تعدیل هرگونه محتوا ، شركتهای فن آوری تعصب یا سانسور می كنند.

مدیران عامل گوگل ، توییتر و فیس بوک در جلسه سنا کباب کردند

لملی گفت ، اگر طبق Biden ، دموکرات ها مقررات جدیدی را برای جایگزینی بخش 230 تنظیم کنند ، شرکت های فناوری احتمالاً بیش از برنامه ای که به راحتی از بین بردن مسئولیت های بخش 230 ارائه می شود ، استقبال می کنند. از بین بردن این مسئولیت ، که منطبق تر با انتقادات جمهوری خواهان است ، می تواند شرکت های فناوری را برای هجوم نبردهای قانونی درباره تصمیمات محتوا آماده کند.

به گفته کارشناسان ، فشار ضد انحصاری بر بزرگترین شرکت های فناوری بدون توجه به اینکه سال آینده در کاخ سفید حضور دارد ، ادامه خواهد یافت.

قانون گذاران دموکرات در سال های اخیر از اجرای گسترده ضد انحصاری Big Tech حمایت کرده اند. دولت بایدن همچنین می تواند فعالیت های ادغام و تملک غول های دره سیلیکون را با دقت بیشتری تنظیم کند.

اگرچه این می تواند برای اکوسیستم فناوری بزرگتر خبر خوبی باشد.

لملی گفت: “ما ممکن است در سیلیکون ولی در دنیایی که اجرای ضد انحصارطلبانه بیشتری داریم رقابت و نوآوری بیشتری داشته باشیم.”

سرمایه گذاری و مقررات

در حالی که این مسائل بزرگترین نقطه اشتعال برای Big Tech است ، بایدن در تعدادی از زمینه های دیگر پیشنهادهای سیاسی ارائه داده است مربوط به صنعت هستند.

چند مثال: به طور گسترده ای انتظار می رود که دولت بایدن بی طرفی خالص را بازیابی کند ، که به گفته کارشناسان برای اکوسیستم فناوری خوب است. برنامه های وی برای سرمایه گذاری در آموزش عالی و دسترسی بیشتر به آن می تواند به نفع Big Tech باشد که متکی به نیروی کار بسیار ماهر است.
بایدن همچنین متعهد به سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری برای ساخت زیرساخت باند پهن برای جوامعی است که در حال حاضر فاقد آن هستند – تعهدی مهم که می تواند به شکاف دیجیتال برجسته توسط همه گیر کمک کند. و بایدن اصلاح برنامه Lifeline FCC را پیشنهاد کرده است ، که به مصرف کنندگان کم درآمد کمک می کند از پهنای باند استفاده کنند.

فورته گفت: “من فکر می کنم که این برای همه شرکت های Big Tech سودمند خواهد بود ، تا آنجا که مصرف کنندگان بیشتری از اینترنت با سرعت بالا برخوردار هستند.”