پیدا کردن مظنون نشت پنتاگون

دنباله دیجیتال مبهم با چهار آیتم ارسال شده به کانال های روسی در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام آغاز شد که هر کدام شامل عکسی از گزارش طبقه بندی شده اطلاعاتی آمریکا بود. آریک تولر، یک خبرنگار مستقل که با ما کار می کند، متوجه شد که چندین سند مشابه در جای دیگری نیز ارسال شده است و متوجه شد که منبع اصلی فاش ها باید جایی غیر از تلگرام باشد. اما او نتوانست آن را پیدا کند.

آریک گفت: “من نگاه کردم و نگاه کردم.”

سپس یک نکته وارد شد. شخصی به او پیام داد و گفت که مطالب مشابهی در برنامه چت Discord، در کانالی که به نقشه‌های بازی ویدیویی Minecraft اختصاص داده شده، ظاهر شده است. آریک 10 سند را در آنجا پیدا کرد و با میزبان تماس گرفت.

مجری اصرار داشت که او فاش کننده نیست و وحشت زده به نظر می رسید. مانند بسیاری از افرادی که آریک در حین جستجو با آنها روبرو شد، میزبان نیز به نظر یک نوجوان بود. او توضیح داد که اسناد را از یک گروه چت به نام wow_mao در Discord دریافت کرده است. در آنجا کاربری به نام لوکا بیش از 100 تصویر از اسناد فاش شده را منتشر کرده بود.

پس آریک شروع به توئیت زنده کرد روند تحقیقات او، و مردم برای او پیام خصوصی ارسال کردند. او در نهایت متوجه شد که لوکا بخشی از یک گروه چت دیگر – به نام Thug Shaker Central – بود که به نظر می رسید صدها سند در آن آپلود شده است. اما Thug Shaker Central ناپدید شده بود و با انتشار عمومی اطلاعات توسط کاربران آن حذف شد.

در این مرحله، یکی از اعضای سابق Thug Shaker با نام کاربری Vakhi با آریک تماس گرفت. واخی که 17 سال سن دارد، گفت که لوکا فاش کننده اصلی نبود. کسی معروف به OG بود.

دو خبرنگار دیگر Visual Investigations – Christiaan Triebert و Malachy Browne – در این مرحله به این تلاش پیوستند. در کار با آریک، آنها از واخی شنیدند که OG در پاییز گذشته شروع به ارسال اسناد به Thug Shaker کرده است. واخی گفت که OG در یک مرکز نظامی کار می کرد و هر دو با هم بازی های ویدیویی انجام داده بودند.

جستجو برای OG ادامه داشت: «Thug Shaker ناپدید شد و هم‌بازی‌های او از شناسایی OG خودداری کردند، اما ما اطلاعات کافی در اختیار داشتیم تا ببینیم او ممکن است چه کسی باشد. ما به بازی‌هایی که او به صورت آنلاین بازی می‌کرد، با چه کسانی بازی می‌کرد و آن نقطه‌ها را به هم وصل کردیم، نگاه کردیم.»

در استیم، برنامه‌ای که بازی‌های ویدیویی را می‌فروشد و کاربران در آن با بازیکنان دیگر ارتباط برقرار می‌کنند، خبرنگاران به دنبال حساب واخی و افرادی بودند که او به آنها مرتبط بود. آریک از یک سایت تخصصی استفاده می‌کند که داده‌های کاربر Steam را خراش و نمایه می‌کند و به او امکان می‌دهد نام‌های کاربری مرتبط با واخی و مخاطبینش را ببیند. تیم متوجه شد که یکی از افرادی که با واخی در ارتباط بوده است ممکن است OG باشد

خبرنگاران چنین شخصی را با نام کاربری اصلی jackdjdtex پیدا کردند. در حساب کاربری، آنها یک اسکرین شات از یک بازی ویدیویی پیدا کردند که یک بازیکن را به عنوان J Teixeira شناسایی می کند.

سپس خبرنگاران فلیکر، اینستاگرام و سایر بخش‌های وب را برای یافتن این شخص مرموز جست‌وجو کردند. آنها یک عکس از جک تکسیرا در لباس نظامی، عکسی از او در جنگل خندان و عکسی دیگر از او را در آشپزخانه خانه دوران کودکی‌اش پیدا کردند – در نزدیکی میز گرانیتی با خال‌های قهوه‌ای و سفید ایستاده بود.

روز چهارشنبه، کریستیان و مالاچی با یکی دیگر از اعضای دیسکورد که مجموعه جدیدی از 27 عکس از اسناد فاش شده را دانلود کرده بود، صحبت کردند. در برخی از آنها، کریستیان و یکی دیگر از اعضای تیم ما، رایلی ملن، هنگام عکاسی متوجه سطحی شدند که اسناد روی آن قرار داشت. میز آشپزخانه قهوه ای و سفید بود.

روز پنجشنبه، هیلی ویلیس، یکی دیگر از اعضای تیم ما، و دو همکارش قبل از طلوع صبح به خانه Teixeira در نورث داتون، ماساچوست رسیدند. او ما را دید، ما او را دیدیم و ماشینش برای یک ثانیه در خیابان یخ کرد.

به خانه نزدیک شدند. ناپدری جک، توماس دوفالت، یک گروهبان بازنشسته نیروی هوایی، آنجا بود. هیلی از او پرسید که آیا می تواند با جک صحبت کند. ناپدری گفت: “او در این مرحله به جز یک وکیل با کسی ارتباط برقرار نخواهد کرد.” به زودی، یک هواپیما در بالای سرش چرخید. واضح بود که مقامات از قبل به او برخورد کرده بودند.

در نیویورک برگشتیم، تحقیقات خود را منتشر کردیم. بعداً همان روز صبح، یک تیم SWAT به خانه ای در ماساچوست رسید.

“شاه لیر” نقدی است بر ژرونتوکراسی، مورین داود می نویسد. در واشنگتن، دونالد ترامپ و روپرت مرداک نقش پادشاهان سالخورده را بازی می کنند.

وقتی جنایت واقعی حقیقت را آشکار می کند، قربانیان و بازماندگان را پشت سر می گذارد. سارا واینمن استدلال می کند.


سوال یکشنبه: آیا بایدن در سقوط کابل مقصر بود؟

بررسی دولت بایدن در مورد خروج ایالات متحده از افغانستان بیشتر انگشت اتهام را به سمت سلف او نشانه رفت. هیئت تحریریه وال استریت ژورنال می نویسد، این سندی از تاریخ جعلی است و تصمیمات فاجعه بار بایدن را به عنوان یک پیروزی به تصویر می کشد. اما دانیل دی پتریس از شیکاگو تریبون استدلال می کند که این انتخاب ها بهتر از گزینه های جایگزین بودند.

بعدش چی بخونم؟ ویراستاران کتاب در تایمز این سوال را زیاد می شنوند. و پاسخ آنها این است: 12 کتابی که باید همین الان بخوانید. پاسخ‌ها شامل یک تریلر ادبی، یک قطعه ترسناک، یک رمان تاریخی مسحورکننده، یک فانتزی مجلل و یک «جانشینی» واقعی است.

بریتنی گرینر: این ستاره بسکتبال در حال نوشتن خاطراتی از بازداشت خود در روسیه است.

از طریق کتاب: چارلز فریزر، رمان‌نویس تاریخی، فکر می‌کند که کلاسیک‌ها در آینده بهتر می‌شوند.

انتخاب های سردبیران ما: «Enter Ghost» درباره بهبودی یک زن پس از جدایی و هشت کتاب دیگر.

پرفروش ترین های تایمز: یک ورودی جدید در فهرست کتاب‌های مصور کودکان، یک جوجه تشویقی را نشان می‌دهد که عزت نفس خوانندگان را در «وو هو! تو داری عالی انجامش میدی!”