پرتاب SpaceX: چهار فضانورد از Crew Dragon به مقصد ISS بلند می شوند

فضانوردان ناسا مایکل هاپکینز ، ویکتور گلوور ، شانون واکر ، و سوچی نوگوچی ، فضانورد آژانس فضایی ژاپن ، اکنون در مدار هستند و سوار بر کپسول SpaceX Crew Dragon هستند که انتظار می رود روز دوشنبه ساعت 11 بعدازظهر با ISS پهلو بگیرد. این بدان معناست که خدمه 27 ساعت در مدار خواهند بود زیرا فضاپیما به آرامی به سمت مقصد مانور می دهد.
همانطور که ناسا برای اولین بار برنامه ریزی کرده بود اگر خدمه اژدها بتواند روز شنبه پرتاب کند ، این سفر کوتاه تر می شد ، زیرا ISS در یک دور قرار می گرفت که به فضاپیما اجازه می داد در حدود 8 ساعت به ایستگاه فضایی برسد. اما هوای نامساعد ناشی از طوفان اتا ، مسئولان پرتاب را مجبور کرد پرواز را تا عصر روز یکشنبه به تأخیر بیندازند.

این کپسول دارای یک سرویس بهداشتی مناسب است و فضانوردان وقت کافی را خواهند داشت تا هنگام حرکت مانور وسایل نقلیه کاملاً مستقل از طریق مدار ، در حالیکه مقامات SpaceX و ناسا در هوستون ، تگزاس و هاوتورن ، کالیفرنیا ، مانور می دهند ، بخوابند. مراقب سفر باشید.

این یک مأموریت مهم برای ناسا و این شرکت است زیرا اولین مأموریت کامل خدمه برای SpaceX است ، پس از پیگیری یک مأموریت آزمایشی در ماه مه که فضانوردان ناسا داگلاس هرلی و رابرت بهنکن ، هر دو خلبان آزمایشی را به ایستگاه فضایی منتقل کردند.

ناسا می گوید ممکن است ایلان ماسک دارای Covid-19 باشد ، باید در هنگام پرتاب فضانورد SpaceX روز یکشنبه قرنطینه کند

اما این ماموریت آزمایشی نیست: Crew Dragon از SpaceX هفته گذشته رسماً به عنوان یک فضاپیما که شایسته حمل افراد است ، گواهی شد و زمینه را برای آغاز سفر نسبتاً معمول با حمل فضانوردان از زمینه های مختلف فراهم کرد.

مطلب جدید پیشنهادی  شکست برای حزب مودی در جنوب هند باعث دلگرمی رقبای او می شود

به عنوان مثال در این مأموریت ، واکر و نوگوچی هم زمینه های فیزیک دارند. تیم Crew-1 قرار است انواع آزمایشات را در طول شش ماه اقامت خود در ISS انجام دهد ، از جمله تحقیق در مورد چگونگی تأثیر ریز جاذبه بر روی بافت قلب انسان. آنها همچنین تلاش خواهند کرد تا تربچه را در فضا پرورش دهند تا بر اساس مطالعات طراحی شده برای کشف چگونگی رشد مواد غذایی برای حفظ مأموریت های اکتشاف در اعماق فضا ، تلاش کنند.

ماموریت یکشنبه پس از آنکه الون ماسک ، مدیر عامل اسپیس ایکس در توییتر فاش کرد که علائمی را تجربه می کند و از نظر Covid-19 تحت آزمایش است ، برای مدت کوتاهی مورد سال قرار گرفت و باعث شد ناسا تلاش کند تا ردیابی تماس را انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که هیچ شخص ضروری برای پرتاب وجود ندارد. در معرض قرار گرفتن

مقامات گفتند که تلاش ها تا جمعه شب به پایان رسیده است و آنها هیچ جای نگرانی ندارند. مشک گفت روز شنبه که “به احتمال زیاد” “یک مورد متوسط ​​از عروق کرونر” داشته است.
ایالات متحده نزدیک به یک دهه را بدون توانایی پرتاب فضانوردان به فضا پس از بازنشستگی برنامه شاتل فضایی در سال 2011 به سر برد و ناسا مجبور شد برای بردن فضانوردان به ISS ، که به گفته آژانس فضایی ، فضانوردان را ترک کند ، به فضاپیمای سایوز روسیه اعتماد کند. چند میلیارد دلار آزمایشگاه مداری با کمبود نیرو. در سال 2009 همزمان 13 فضانورد در یک زمان حضور داشتند. این تعداد گهگاه در چندین مورد به سه نفر کاهش یافته است ، که باعث می شود افراد کمتری به انجام آزمایشات و نگهداری از ایستگاه فضایی کمک کنند. با این پرتاب ، به هفت می رسد.

SpaceX کپسول Crew Dragon را تحت برنامه خدمه تجاری ناسا توسعه داد ، که برای اولین بار در تاریخ آژانس فضایی ، بسیاری از طراحی ، توسعه و آزمایش فضاپیماهای جدید دارای درجه انسانی را به بخش خصوصی تحویل داد. ناسا برای انجام کار قراردادهای قیمت ثابت اسپیس ایکس و بوئینگ به ترتیب 2.6 میلیارد و 4.2 میلیارد دلار اعطا کرد. توسعه فضاپیمای Starliner بوئینگ به دلیل مسائل مهم نرم افزاری هنوز به تأخیر افتاده است سال گذشته در حین انجام یک مأموریت آزمایشی شناسایی شد ، اما مقامات می گویند که این وسیله نقلیه می تواند سال آینده به بهره برداری برسد.

از آنجا که این وسایل نقلیه از نظر فنی متعلق به اسپیس ایکس و بوئینگ خواهند بود و ناسا به عنوان مشتری خریدار ماموریت برای فضانوردان فعالیت می کند ، این شرکت ها همچنین می توانند از وسایل نقلیه خود برای پرواز گردشگران ، محققان خصوصی یا هر کس دیگری که توانایی پرداخت 50 میلیون دلار را دارد استفاده کنند- بلیط به علاوه

این تصمیم بخصوص در روزهای ابتدایی برنامه Commercial Crew بدون بحث نبود. اما موفقیت Crew Dragon می تواند به عنوان یک پیروزی بزرگ برای مردمی در ناسا تلقی شود که امیدوارند برای کمک به تحقق اهداف آژانس فضایی ، بیشتر به این سبک قرارداد اعتماد کنند.

مطلب جدید پیشنهادی  HDMI چیست ؟