ویرجین هایپرلوپ اولین آزمایش خود را با مسافران واقعی به پایان می رساند

هایپرلوپ یک سیستم حمل و نقل اثبات نشده است که در آن افراد با وسیله نقلیه در لوله خلاuum با سرعتی معادل 600 مایل در ساعت حرکت می کنند. سیستم ویرجین شامل آسانسور مغناطیسی است ، دقیقاً مانند مورد استفاده در پروژه های پیشرفته ریلی با سرعت بالا در ژاپن و آلمان.

آسانسور مغناطیسی یک واگن قطار را بالاتر از یک مسیر بلند می کند ، زیرا قطبهای آهن ربا قطار را به سمت بالا فشار می دهند. آهن ربا نیز قطار را مانند دفع قطب ها رانده و قطار را به جلو سوق می دهد و قطب های مخالف نیز قطار را جذب کرده و به جلو می کشند. از سال 1970 در بعضی از سیستم های قطار از نیروی آهن ربا استفاده می شود.

طبق گفته این شرکت غلاف ویرجین هایپرلوپ در مسیر تنها به 100 مایل در ساعت رسیده است ، به جای 600 مایل در ساعت که مدافعان هایپرلوپ مدت هاست وعده داده اند. Virgin Hyperloop می گوید مسیر آن 500 متر است و سرعت غلافها را محدود می کند.

هنوز هم ، مدیران Virgin Hyperloop این آزمون را یک نقطه عطف مهم و گامی به سوی تجاری سازی فناوری هایپرلوپ می دانند.

جوش گیگل ، مدیر ارشد فناوری Virgin Hyperloop و سارا لوچیان ، مدیر تجربه مسافر آن ، اولین سوارکاری را انجام دادند. آنها در غلاف دو نفره ویرجین هایپرلوپ نشسته بودند که شامل کمربند ایمنی ، صندلی های مخمل خواب دار و پنجره های کوچک است.

گیگل به CNN Business گفت غلاف هایپرلوپ می توانند با سرعت هواپیما اما با کسری از انرژی مصرفی حرکت کنند.

ویرجین هایپرلوپ اولین مسافر انسانی خود را در مسیر آزمایش خود در لاس وگاس ، نوادا داشت.

ویرجین هایپرلوپ سیستم های ساختمانی را متصل می کند که شهرها را به هم متصل می کند. گیگل گفت که سیستم های تجاری آینده آن غلاف هایی خواهند داشت که بین 25 تا 30 نفر جای دارند. گیگل گفت Virgin Hyperloop پیش بینی می کند ده ها هزار مسافر در ساعت حمل کند.

مطلب جدید پیشنهادی  Euronews - اخبار بین المللی در مورد فوتبال

سیستم های هایپرلوپ می توانند از سطح زمین یا زیر زمین کار کنند، اما تاکنون این شرکت بر روی پروژه های سطح زمین متمرکز شده است. تونل زدن در زیر زمین می تواند زمانبر و گران باشد.

قبل از ساخت سیستم هایپرلوپ تجاری ، موانع باقی می مانند. Virgin Hyperloop هنوز هم نیاز به جمع آوری پول کافی برای پروژه بعدی خود دارد ، یک مرکز آزمایشی شش مایل و 500 میلیون دلاری در ویرجینیا غربی. والدر گفت که غلافهای موجود در مرکز به 600 مایل در ساعت نمی رسند ، اما از اشتراک سرعت سریع آنها خودداری کرد. مرکز آزمایش برای تأیید فناوری Virgin Hyperloop در حال ساخت است.

والدر معتقد است که سیستم هایپرلوپ این شرکت در سال 2025 یا 2026 گواهی خواهد شد و ما می توانیم قبل از پایان دهه شاهد پروژه های هایپرلوپ باشیم.

Virgin Hyperloop انتظار دارد تا سال 2025 یا 2026 فن آوری خود را تأیید کند.
Virgin Hyperloop در علاقه خود به هایپرلوپ تنها نیست. الون ماسک و مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس مفهومی برای چنین سیستمی را در سال 2013 اعلام کردند.
سپس در سال 2017 ، ماسک توئیت کرد که برای ساخت تونلی از واشنگتن دی سی به نیویورک “تصویب دولت کلامی” را دارد که در آن سفر 29 دقیقه طول می کشد. مرحله اول این پروژه درگیر یک بررسی زیست محیطی است و زمان مشخصی برای تکمیل آن وجود ندارد.
شرکت هایپرلوپ ماسک ، شرکت Boring ، برای ایجاد سرویس با سرعت کمتر در وسایل نقلیه تسلا که نیازی به لوله خلا ندارند ، بر ساخت تونل در زیر شهرها تمرکز کرده است. در حال حاضر در حال ساخت سیستمی با نام “حلقه” در لاس وگاس است.

Virgin Hyperloop به عنوان Hyperloop Technologies در سال 2014 تاسیس شد. ریچارد برانسون در سال 2017 به هیئت مدیره آن پیوست و نام شرکت در آن زمان تغییر کرد.

مطلب جدید پیشنهادی  ترامپ تیکتوک را منفجر کرد و اکنون هیچ کس نمی داند چه خبر است