هند 43 برنامه را ممنوع می کند: چین در مورد “آسیب” به روابط هشدار می دهد

جی رونگ ، سخنگوی سفارت چین در هند ، روز چهارشنبه گفت: “ما با استفاده مکرر طرفداران هند از” امنیت ملی “بهانه ای برای منع برخی از برنامه های تلفن همراه با زمینه چینی هستیم.”

این بیانیه به دنبال اعلام روز سه شنبه دولت هند مبنی بر ممنوعیت 43 برنامه دیگر ، بسیاری از آنها چینی هستند. چندین برنامه از غول تجارت الکترونیکی چین علی بابا (بابا)، از جمله پلت فرم خرید AliExpress ، ابزار پیام رسانی محل کار DingTalk و سایت پخش Taobao Live ، در این لیست هستند. علی بابا بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد. برنامه های دوست یابی نیز تحت تأثیر این ممنوعیت قرار گرفتند.
هند با تشدید تنش ها با چین ، تیک توک را ممنوع می کند

وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند در بیانیه ای گفت: “این اقدام بر اساس ورودی های مربوط به این برنامه ها برای انجام فعالیت هایی است که به حاکمیت و یکپارچگی هند ، دفاع از هند ، امنیت دولت و نظم عمومی خدشه وارد می کنند.”

در پاسخ خود ، سفارت چین گفت پکن همیشه از شرکت های چینی فعال در خارج از کشور خواسته است تا قوانین بین المللی را رعایت کنند و قوانین محلی را رعایت کنند.

مقامات هندی اکنون بیش از 200 نفر را بیشتر چینی ممنوع کرده اند برنامه ها – از جمله پلت فرم ویدئویی بسیار محبوب TikTok – در پنج ماه گذشته.

روابط هند و چین از زمان درگیری مرگبار مرزی در ماه ژوئن بهم خورده است.

آن حادثه که منجر به کشته شدن 20 سرباز هندی شد ، خواستار آرامش و کاهش قدرت بود. اما مذاکرات بین مقامات هند و چین نتوانست پیشرفت کند ، و تنش ها به روابط تجاری بین دو قدرت بزرگ آسیا به ارزش بیش از 80 میلیارد دلار رسیده است.
PUBG برای جلوگیری از ممنوعیت برنامه های چینی توسط هند ، Tencent را خندق می کند

بسیاری از هندی ها خواستار تحریم کالاها و خدمات چینی ، به ویژه از صنعت فناوری برتر چین بودند.

مطلب جدید پیشنهادی  عمل کوچک کردن سینه مردان یا ژنیکوماستی - مجموعه تخصصی پزشکی رخ آرا

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت كه پكن روز چهارشنبه مجدداً به كار فشار خود ادامه داد و از هند خواست “تا از حقوق و منافع مشروع سرمایه گذاران بین المللی از جمله شركت های چینی محافظت كند”.

سخنگو افزود: “طرف هندی باید فوراً این عمل تبعیض آمیز را اصلاح کند تا آسیب بیشتری به همکاری بین دو طرف نرسد.”

– سواتی گوپتا و شاون دنگ در این گزارش سهیم بودند.