نور اسرارآمیز بر فراز کیف، آژیرها و حدس و گمان را به دنبال دارد

کیو، اوکراین – یک برق درخشان و رگه‌ای از آوارهای سوزان در آسمان چهارشنبه شب خیابان‌های پایتخت اوکراین را روشن کرد و ساکنان را نگران کرد و مقامات را بر آن داشت تا هشدارهای حمله هوایی شهر را فعال کنند.

ظرف چند ساعت، اداره نظامی شهر اعلام کرد که علت سقوط ماهواره از مدار بوده است، در حالی که نیروی هوایی اوکراین بیانیه‌ای صادر کرد و سقوط ماهواره یا شهاب سنگ را مقصر دانست. در این بیانیه آمده است: «در حال حاضر خطری مبنی بر استفاده دشمن از سلاح‌های حمله هوایی وجود ندارد».

در هر صورت، پس از ماه‌ها حملات موشکی روسیه، این شی بر فراز شهری که قبلاً در حاشیه قرار داشت به زمین آمد.

این فلاش گمانه‌زنی‌هایی را در بین مردم و مقامات ایجاد کرده بود مبنی بر اینکه یک فضاپیمای ناسا که قرار بود در عصر چهارشنبه دوباره وارد جو شود، باعث فلاش شده است. این سفینه داده‌ها را از شراره‌های خورشیدی جمع‌آوری کرده بود و انتظار می‌رفت که بیشتر آن با ورود مجدد بسوزد.

به گفته وزارت دفاع ایالات متحده، تا ساعاتی پس از انفجار بر فراز کیف، انتظار ورود مجدد وجود نداشت. برای ساکنان پایتخت گیج کننده بود، این شی در آسمان منفجر شد، زیرا یک حمله واقعی روسیه با پهپادهای انفجاری شهرهای دیگر اوکراین را هدف قرار می داد.

هشدارهای هوایی در مناطق مرکزی و شرقی کشور اعمال شد. نیروی هوایی گفت که حدود 10 پهپاد منفجر کننده ساخت ایران را در جنوب شرقی اوکراین تقریباً همزمان با پرواز بر فراز کیف سرنگون کرده است.

مطلب جدید پیشنهادی  پیدا کردن مظنون نشت پنتاگون

آندری یرماک، رئیس ستاد پرزیدنت ولودیمیر زلنسکی، در شبکه های اجتماعی پست کرده بود که پدافند هوایی در کیف در حال شلیک است و به شوخی گفت که فلاش یک بشقاب پرنده نبود، اما سپس نوشت که نیروی هوایی به روز رسانی در مورد علت مرموز ارائه خواهد کرد. سبک.

و قبل از اینکه انگشت خود را به سمت یک ماهواره در حال سقوط نشانه بگیرد، اداره نظامی کیف هشدار داد که “هدف های هوایی در آسمان شناسایی شده اند” و گفت که نیروهای دفاع هوایی در حالت آماده باش هستند. هشدار حمله هوایی برای حدود یک ساعت پس از فلش در کیف قبل از اعلام وضعیت کاملاً روشن بود.