موج جدید در مرز

موج جمع شدن مهاجران در مرز ایالات متحده و مکزیک بر نکته ای تأکید می کند که سیاستمداران حزب دموکرات اغلب سعی می کنند آن را کم اهمیت جلوه دهند: سیاست مرزی ایالات متحده تأثیر زیادی بر تعداد افرادی که سعی در ورود غیرقانونی به کشور دارند دارد.

افزایش فعلی تا حد زیادی واکنشی به پایان قریب الوقوع عنوان 42 است، سیاستی که در طول همه گیری کووید اعمال شد و مقامات را قادر می سازد تا به سرعت بسیاری از مهاجرانی را که بدون اجازه وارد کشور می شوند، اخراج کنند، نه اینکه اجازه دهند تا زمانی که دادگاه ها پرونده هایشان را بررسی می کنند، بمانند. عنوان 42 روز پنجشنبه به عنوان بخشی از پایان اورژانس رسمی بهداشتی کووید منقضی می شود.

در هفته‌های اخیر، این خبر در آمریکای لاتین منتشر شده است که ورود به ایالات متحده در شرف آسان‌تر شدن است. آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک هفته گذشته گفت که قاچاقچیان به مهاجران احتمالی گفته اند که دوره آینده زمان خوبی برای تلاش برای عبور از مرز خواهد بود. به گفته همکارم ایلین سالیوان، مقامات ایالات متحده بر این باورند که تعداد گذرگاه های غیرقانونی در روز، که اخیراً حدود 7500 مورد بوده است، به زودی می تواند به بالای 12000 برسد.

پدر رافائل گارسیا از کلیسای کاتولیک قلب مقدس در مرکز شهر ال پاسو به تایمز گفت: «این یک بحران واقعی است.

وقتی دموکرات‌ها و فعالان مترقی درباره مهاجرت غیرقانونی صحبت می‌کنند، تمایل دارند بر نیروهایی در کشورهای دیگر – مانند جنگ‌ها و سرکوب سیاسی – تأکید کنند که خارج از کنترل دولت ایالات متحده است. و این مسائل بیرونی بر جریان مهاجرت تأثیر می گذارد. فروپاشی اقتصاد ونزوئلا یک نمونه اخیر است. کارشناسان از این نیروها به عنوان “عوامل فشار” یاد می کنند، زیرا آنها مردم را از کشورهای خود بیرون می کنند.

اما «عوامل کششی» در ایالات متحده نیز اهمیت دارد. قدرت اقتصاد یکی است. سختگیری امنیت مرزی نیز موضوع دیگری است.

وقتی ایالات متحده ورود غیرقانونی مردم را به این کشور دشوار می کند، افراد کمتری برای امتحان به شمال سفر می کنند. هنگامی که ایالات متحده سیگنال هایی ارسال می کند که مردم می توانند حتی بدون اجازه از مرز عبور کنند و احتمالاً سال ها در اینجا باقی می مانند، افراد بیشتری برای انجام این کار تلاش می کنند.

الگو مشخص است. دونالد ترامپ ضد مهاجرت ترین رئیس جمهور در دهه های اخیر بود که وعده ساخت دیوار مرزی را داد و با زبان نژادپرستانه مهاجران را تحقیر کرد. جو بایدن در سال 2020 برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد و رویکردی خوش‌آمدتر را نوید داد – و پس از پیروزی در انتخابات، تعداد افرادی که بدون مجوز قصد ورود به کشور را داشتند افزایش یافت:

جولیا گلات، جامعه شناس در موسسه سیاست مهاجرت در واشنگتن، به من گفت: “حلقه های بازخوردی وجود دارد.”

مانند بسیاری دیگر از موضوعات سیاسی امروز، مهاجرت به شدت قطبی شده است. در نتیجه، گاهی اوقات پیچیدگی ها و مبادلات موضوع مبهم می شود.

بسیاری از جمهوری خواهان مهاجران را تحقیر می کنند. در حقیقت، همانطور که تحقیقات اقتصاددانان ران آبرامیتزکی و لیا بوستان نشان داده است، خانواده های مهاجر در دهه های اخیر به رشد خود ادامه داده اند. فرزندان و نوه‌های مهاجران با نرخ‌هایی بسیار شبیه به نرخ‌های دهه 1800 و اوایل دهه 1900 از نردبان اقتصادی بالا رفته‌اند.

دموکرات‌ها به اندازه تئوری‌های توطئه ناسیونالیستی سفیدپوست که در فاکس نیوز رایج هستند، درگیر هیچ چیز نفرت‌آمیزی نشده‌اند. اما دموکرات ها گاهی اوقات مسائل سخت سیاست مهاجرت را کنار گذاشته اند.

رویکرد نسبتاً سهل‌انگیز به امنیت مرزی دارای معایبی است. در اوایل ریاست جمهوری بایدن، هزاران نفر در آمریکای لاتین خانه های خود را ترک کردند و به سمت شمال رفتند و اغلب خطرات زیادی را متحمل شدند. برخی به ایالات متحده راه یافتند و به خود فرصتی برای آینده ای بهتر داده اند. برخی دیگر در شرایط شلوغ و خطرناک در شمال مکزیک دچار ضعف شده اند – نشانه این است که یک مرز متخلخل مشکلات انسانی خود را ایجاد می کند.

شهردارها می گویند که موج مهاجرت در چند سال گذشته همچنین باعث ایجاد مشکلاتی در خدمات اجتماعی ایالات متحده شده است و پناهگاه ها در شهرهای تگزاس و آریزونا تحت تأثیر قرار گرفته اند. حتی برخی از شهرهای دور از مرز، مانند شیکاگو و نیویورک، برای مقابله با هجوم مردم تلاش کرده اند. اریک آدامز شهردار نیویورک، دموکرات ماه گذشته گفت: «رئیس‌جمهور و کاخ سفید در این زمینه شهر نیویورک را شکست داده‌اند. “چرا با نیویورک این کار را می کنی؟”

در پاسخ، دولت بایدن رویکرد خود را تغییر داده است. در اوایل ژانویه، بایدن سیاست سخت تری را برای جلوگیری از ورود مهاجران از ونزوئلا، کوبا، هائیتی و نیکاراگوئه که ادعای خوبی برای سرکوب سیاسی نداشتند، اعلام کرد. این سیاست همچنین فرصت های جدیدی را برای ورود قانونی به ایالات متحده فراهم کرد.

حامیان مهاجرت و برخی از دموکرات ها از این طرح انتقاد کردند و گفتند که این طرح به پناهندگان مستحق پناهندگی رد می شود. با این حال کارشناسان می گویند واضح است که بسیاری از مهاجران این کشورها پناهنده سیاسی نیستند. آنها می خواهند به ایالات متحده بیایند زیرا فرصت های شغلی بهتری را ارائه می دهد.

برای خود مهاجران، این محاسبه قابل درک است. اما هیچ کشور ثروتمندی اجازه مهاجرت بدون محدودیت را نمی دهد. اگر ایالات متحده به دلایل اقتصادی اجازه مهاجرت دسته جمعی را می داد، احتمالاً میلیون ها نفر دیگر سعی می کردند وارد این کشور شوند.

سرکوب بایدن تأثیر مورد نظر خود را آغاز کرده است. تعداد گذرگاه های غیرقانونی در ماه های اخیر به شدت کاهش یافته است (که می توانید در چند میله آخر نمودار بالا مشاهده کنید). اما اکنون پایان عنوان 42 چالشی را ایجاد کرده است. گلات گفت: “بسیاری از مردم این را شانس خود می بینند، یا قاچاقچیان از این برای هدایت مردم به آن سوی مرز استفاده می کنند.”

برای کاهش این افزایش، بایدن 1500 سرباز را به مرز اعزام کرده است. نیروها آنجا هستند تا هرج و مرج را مدیریت کنند – و برای ارسال پیامی: ایالات متحده مرز باز ندارد و اکثر افرادی که سعی می کنند به طور غیرقانونی وارد کشور شوند موفق نخواهند شد.

پلی آف NBA: فیلادلفیا ۷۶رز دیشب به تساوی دست یافت و بوستون سلتیکس را با نتیجه ۱۱۶ بر ۱۱۵ شکست داد. و فونیکس سانز اکنون با دنور ناگتس در سری خود مساوی شده است.

ضربه خورده: اما همه نگاه‌ها به مت ایشبیا، مالک فینیکس بود که با نیکولا جوکیچ وارد درگیری شد.

نبرد ردبول: مکس ورشتاپن برنده جایزه بزرگ میامی شد.

برگ های در مشکل: پس از پیروزی در اولین سری پلی آف در نزدیک به دو دهه، تورنتو میپل لیفز در موقعیت بد دیگری قرار گرفت، شکست 3-0 از فلوریدا پانترز.

اریک آسیموف، منتقد تایمز می نویسد، شراب های جعبه دار در بین تولیدکنندگان و مشتریان شهرت بدی دارند، اما منطقی زیست محیطی دارند. ملیسا مونتی ساندرز، مدیر اجرایی واردکننده و توزیع‌کننده شراب، گفت: ردپای کربن حدود یک دهم انتشار گازهای گلخانه‌ای برای تولید چهار بطری یکبار مصرف است، حتی بدون در نظر گرفتن وزن و حمل و نقل. هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد، جعبه‌ها به طور قابل توجهی برای سیاره بهتر هستند.»

پانگرام های اسپلینگ بی دیروز بودند دوست داشتنی و والیبال. در اینجا پازل امروز و Bee Buddy وجود دارد که به شما کمک می کند کلمات باقی مانده را پیدا کنید.