مطالعه نشان می دهد نوجوانان غیرمردم در اواخر زندگی می توانند در معرض خطر بیشتری برای بیماری های قلبی قرار گیرند

یک مطالعه جدید که روز سه شنبه منتشر شد ، نشان می دهد که افراد سیزده ساله ای که در میان بزرگسالان خود محبوبیت زیادی ندارند ، به نظر می رسد خطر ابتلا به بیماری سیستم گردش خون در زندگی بعدی افزایش یافته است. این شامل خطر بیشتر برای شرایطی مانند عروق تنگ و سخت شده و ضربان قلب غیر طبیعی است که بر عملکرد طبیعی قلب و رگ های خونی تأثیر می گذارد.

میچ پرینستین ، استاد برجسته روانشناسی و علوم اعصاب در دانشگاه کارولینای شمالی گفت: “اگرچه خیلی ها آن را درک نمی کنند ، اما وضعیت همسالان یکی از مهمترین پیش بینی کننده های نتایج روانی و بهداشتی بعدی است ، حتی دهه ها بعد.”

پرینشتاین ، که درگیر این تحقیق نبود ، گفت: “چندین مطالعه اولیه نشان داد که دوست داشتن ما در بین همسالان در دبیرستان نتایج زندگی را با شدت بیشتری نسبت به ضریب هوشی ، درآمد والدین ، ​​نمرات مدرسه و بیماری های جسمی قبلی از قبل پیش بینی می کند.”

پرینشتاین و نویسندگان این تحقیق اظهار داشتند که توجه به این نکته مهم است که وضعیت همسالان شکل خاصی از محبوبیت است – دوست داشتن به جای اینکه بچه باحالی باشد.

“شاید بسیاری از آنها فکر کنند که بچه های با سطح بالا مانند کسانی هستند که بسیار قابل مشاهده و با نفوذ هستند – در تعطیلات در تعطیلات در محل سیگار کشیدن و آخر هفته ها مهمانی می گذرانند. این نوع دیگری از محبوبیت است که گاهی اوقات به عنوان محبوبیت قابل درک شناخته می شود ، “یلوا آلمكویست” ، دانشیار و مدرس ارشد گروه علوم بهداشت عمومی در دانشگاه استكهلم و نویسنده این تحقیق ، كه در مجله BMJ Open منتشر شده است ، گفت.

کودکان نژادپرست به دنیا نمی آیند.  در اینجا نحوه والدین می توانند جلوی نژادپرستی آنها را بگیرند.

“وضعیت همسالان و نه نسبتاً دوستدار و میزان پذیرش و احترام کودک توسط همسالان است.”

مشکلات مزمن سلامتی معمولاً با عوامل ژنتیکی یا اعمالی مانند سیگار کشیدن ، نوشیدن یا رژیم غذایی ناسالم توضیح داده می شود ، اما تحقیقات نشان داده است که روابط با کیفیت بالا شاخص اصلی مرگ و میر است.

مطالعه مشاهده ای

در این مطالعه از سوئد ، محققان از داده های مطالعه چند نسلی تولد گروه کوهورت استکهلم استفاده کردند که شامل همه افراد متولد 1953 و ساکن استکهلم ، پایتخت سوئد ، در سال 1963 است.

سلامت 5410 مرد و 5990 زن 60 سالگی آنها پیگیری شد. در 13 سالگی از آنها سال شده بود که از بین همکلاسی های خود با چه کسانی کار می کنند. آنها از نتایج برای تعیین “وضعیت گروه همتا” استفاده کردند ، که آنها را به چهار دسته تقسیم کردند: نامزدی صفر ، که آنها را “حاشیه ای” می نامند. یک (“وضعیت پایین”) ؛ دو یا سه (“وضعیت متوسط”) ؛ و چهار یا بیشتر (“وضعیت بالا”).

بر اساس مطالعه ای در انگلیس ، برخی از سگهای سایبری علائم PTSD را نشان می دهند

محققان دریافتند ، سی و سه درصد پسران در سن 13 سالگی از وضعیت گروه همسالان بالایی برخوردار بودند ، کمی بیشتر از دختران (28.5 درصد). در حدود 16٪ دختران در گروه “حاشیه نشین” طبقه بندی شدند ، در حالی که 12٪ پسران.

این مطالعه نشان داد که بیماری گردش خون در مردان بیشتر از زنان است ، اما در کودکان طبقه بندی شده به عنوان “حاشیه نشین” در 13 سالگی 33٪ تا 34٪ خطر ابتلا به بیماری گردش خون در بزرگسالی در هر دو جنس وجود دارد.

در تجزیه و تحلیل خود ، محققان گفتند که آنها فاکتورهایی مانند تعداد و موقعیت خواهر و برادر ، تحصیلات والدین و بهداشت روانی ، شرایط اقتصادی اجتماعی و عوامل مدرسه مانند عقل ، عملکرد تحصیلی و هرگونه رفتار مجرمانه را به حساب می آورند.

اما به عنوان یک مطالعه مشاهده ای ، فقط می تواند پیوندی را نشان دهد و آلمکوئیست گفت که توضیحات زیادی در مورد این انجمن وجود دارد.

آلمكویست گفت: “یك معضل رایج در این نوع تحقیق این است كه ما اطلاعات لازم برای ایجاد ارتباط بین شرایط كودكی و نتایج سلامتی در بزرگسالی را داریم ، اما در مورد آنچه در این بین اتفاق می افتد اطلاعات كمی داریم.”

بالقوه برای التهاب مزمن ناشی از استرس

کاترین ارلیچ ، استادیار روانشناسی در دانشگاه جورجیا ، که در این تحقیقات دخیل نبود ، گفت که یک توضیح می تواند التهاب مزمن مرتبط با تجارب استرس زا از روابط ، چه در نوجوانی و چه در بزرگسالی باشد.

“قابل قبول است که تجارب اجتماعی استرس زا (مانند انزوای اجتماعی) می تواند منجر به التهاب حل نشده مداوم شود ، و اگر این سطح با گذشت زمان پایدار باشد ، این می تواند خطر ابتلا به پلاک در عروق ، حملات قلبی و سایر مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد.” گفت: ارلیچ ، که در این تحقیقات دخیل نبود.

ممکن است پسران در میان شیوع ویروس کرونا کمتر احساسات خود را پنهان کنند

“به نظر می رسد که به نظر می رسد رفتارهای بهداشتی نیز در پیشرفت از وضعیت پایین همسالان به بیماری های گردش خون نقش دارند. افرادی که از نظر اجتماعی منزوی هستند ممکن است رژیم های ناسالم داشته باشند ، به نوشیدن بیش از حد مبتلا شوند و منجر به زندگی کم تحرک شوند. که همچنین می تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را افزایش دهد. “

به گفته پرینشتاین ، که همچنین نویسنده کتاب “محبوبیت: یافتن خوشبختی و موفقیت در جهانی است که بیش از حد به انواع اشتباه روابط اهمیت می دهد” ، یک منطق تکاملی نیز وجود دارد.

وی گفت: “گونه های ما به طور منحصر به فرد و قابل ملاحظه ای با موقعیت اجتماعی ما سازگار است زیرا سالها پیش برای ایمنی به یکدیگر اعتماد می كردیم.”

“تحقیقات اکنون نشان می دهد که طرد اجتماعی همان مناطقی از مغز را که به درد جسمی پاسخ می دهند فعال می کند و همچنین DNA خاموش را برای آماده سازی بدن ما برای آسیب های قریب الوقوع بیان می کند. متأسفانه ، این پاسخ دیگر لازم نیست ، بنابراین بیان این موارد ژن ها ما را در برابر عفونت های ویروسی آسیب پذیرتر می کند و بیشتر احتمال دارد از بیماری های مرتبط با التهاب رنج ببریم. ”

وی افزود که این احتمال نیز وجود دارد که افرادی که از نظر همسالان بالاتر هستند ، به احتمال زیاد فرصت هایی برای یادگیری و دسترسی به منابع بیشتر داشته باشند – از جمله منابعی که می توانند سلامتی آنها را تقویت کنند.

“ما وقت ، انرژی و بودجه زیادی صرف صرف فاکتورهایی می کنیم که فکر می کنیم می توانند شانس کودکان را در یک زندگی سعادتمندانه و موفق بهبود بخشند ، اما از یک عامل که شاید مهمترین عامل آن باشد غافل شده ایم: توانایی فرزندانمان برای کنار آمدن با دیگران و به عنوان دوست داشتنی درک می شوند ، “او گفت.

برای والدین نگران زندگی اجتماعی فرزندان خود ، آلمكویست تأكید كرد كه تجارب مشكلاتی كه با همسالان دارد به طور خودكار منجر به بروز مشكلات بهداشتی نمی شود و داشتن والدین دلسوز و حمایت كننده “عامل محافظتی” است.

ارلیخ موافقت کرد که روابط قوی بین والدین و نوجوانان می تواند به عنوان یک محافظ در برابر روابط مشکل ساز همسالان عمل کند. “دیدن این یافته ها و نگرانی در مورد عواقب طولانی مدت برای نوجوانانی که ممکن است از نظر اجتماعی منزوی باشند ، قابل درک است.

وی گفت: “علاوه بر این ، بسیاری از نوجوانان در یک نقطه یا نقطه دیگر با روابط همسالان خود مبارزه می کنند – به سختی می توانند در زندگی خود قرار بگیرند یا” افراد خود را پیدا کنند “. “توصیه ای که من به خانواده ها می دهم این است: تلاش خود را ادامه دهید. به باشگاه های جدید بپیوندید ، سعی کنید با مردم بصورت آنلاین ملاقات کنید ، خود را در آنجا قرار دهید – هیچ وقت نمی دانید چه کسی می تواند یک دوست مادام العمر باشد.”