مردی در تصادف اتومبیل در خیابان داونینگ در لندن دستگیر شد

بعدازظهر پنجشنبه یک خودرو در نزدیکی دفتر نخست‌وزیر در خیابان داونینگ در مرکز لندن به دروازه‌ها برخورد کرد و پلیس مردی را به ظن آسیب جنایی و رانندگی خطرناک دستگیر کرد.

گزارش فوری از مصدومیت در دست نیست.

به گفته پلیس متروپولیتن لندن، خودرو حوالی ساعت 4:20 بعد از ظهر به دروازه برخورد کرد و افسران مسلح مرد را در محل دستگیر کردند. او بلافاصله شناسایی نشد. عکس ها از صحنه نشان می دهد که پلیس مردی مو خاکستری را بازداشت کرده است.

دروازه ها حدود 350 فوت از جلوی دفتر و محل اقامت نخست وزیر ریشی سوناک در خیابان داونینگ 10 فاصله دارند. به گزارش بی بی سی، او در زمان تصادف در دفتر خود بود و بعداً منطقه را با یک موتورسیکلت از طریق خیابانی دیگر ترک کرد.

پلیس گفت: تحقیقات برای مشخص شدن شرایط این تصادف ادامه دارد. هنوز مشخص نیست که تصادف عمدی بوده است یا خیر، اما فیلم ویدئویی لحظاتی قبل از برخورد که توسط بی‌بی‌سی پخش شد، نشان می‌دهد که ماشین نقره‌ای به آرامی به سمت دروازه‌ها حرکت می‌کند. پلیس بعداً جاده مجاور را محاصره کرد.

دروازه‌ها مدت‌هاست که دسترسی به خیابان داونینگ، جایی که به وایت هال می‌رسد، مسدود کرده‌اند. نرده های پایین در سال 1982 در پاسخ به تروریسم توسط ارتش جمهوری خواه ایرلند نصب شد.

در سال 1989، دروازه های بلند و سیاه رنگی که اکنون در ورودی خیابان قرار دارد، در جای خود قرار گرفتند. حتی پس از نصب آنها، یک گلوله خمپاره IRA در باغ شماره 10 در سال 1991 هنگامی که نخست وزیر جان میجر ریاست جلسه کابینه را برعهده داشت منفجر شد و دهانه ای در منطقه بر جای گذاشت.

مطلب جدید پیشنهادی  درمان تجربی gantenerumab در کاهش یا بهبود از دست دادن حافظه آلزایمر در کارآزمایی‌های بالینی شکست خورده است.

مرکز لندن در گذشته محل حملات بزرگی بوده است، از جمله حمله ای که در آن یک راننده با یک وسیله نقلیه به چند عابرین پیاده در خارج از ادارات دولتی در نزدیکی پل وست مینستر ضربه زد. در این حمله تروریستی حداقل چهار نفر از جمله مهاجم کشته شدند.