مدیر عامل شرکت زالاندو ، روبین ریتر ، اولویت شغلی همسر را ترک کرد

روبین ریتر قصد دارد از سمت خود به عنوان مدیر عامل شرکت در کناره گیری کند زالاندو (ZLNDY) سال آینده ، دو سال قبل از پایان قرارداد او ، این شرکت روز یکشنبه اعلام کرد.

ریتر در بیانیه ای گفت: “پس از بیش از 11 سال حضور در زالاندو ،” من می خواهم وقت بیشتری را به خانواده در حال رشد خود اختصاص دهم. وی افزود: “من و همسرم توافق کرده ایم که برای سالهای آینده ، جاه طلبی های حرفه ای او باید در اولویت قرار گیرد.”

در این بیانیه جزئیات بیشتری در مورد همسر ریتر یا شغل وی ذکر نشده است. این شرکت بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

همه گیری می تواند تعداد نگران کننده ای از زنان را از نیروی کار خارج کند

ریتر از سال 2010 در کنار دو مدیرعامل دیگر – رابرت گنتز و دیوید اشنایدر زالاندو را هدایت کرده است.

این شرکت مستقر در برلین لباس و کفش از مارک های خیابانی مانند آدیداس (ADDDF) و رالف لورن (RL) برخط.

طبق گزارش سالانه زنان در محل کار از McKinsey & Company و LeanIn.Org ، در ایالات متحده ، تعداد زنان در پست های ارشد در حال افزایش است. بر اساس این گزارش ، زنان همچنین سه برابر بیشتر وظایف خانه و مراقبت از کودکان را بر عهده دارند و بیشتر نگران این هستند که چگونه این امر بر عملکرد آنها در کار تأثیر می گذارد.

آلمان در رابطه با نسبت سمتهای ارشد اجرایی در اختیار زنان از چندین اقتصاد بزرگ عقب است. طبق بنیاد آلبرایت سوئد و آلمان ، یک سازمان غیرانتفاعی ، زنان فقط 12.8٪ از هیئت مدیره 30 شرکت بزرگ آلمان را تشکیل می دهند. در تلاش برای تغییر آن ، دولت ائتلافی کشور ماه گذشته با سهمیه اجباری زنان در هیئت مدیره شرکت های بورسی موافقت کرد.

زالاندو که حدود 36 میلیون مشتری فعال دارد و در 17 کشور در سراسر اروپا فعالیت می کند ، برای سه ماه منتهی به سپتامبر نزدیک به 1.85 میلیارد یورو (2.2 میلیارد دلار) درآمد کسب کرده است.

– هانا ضیادی در این گزارش مشارکت داشته است.