ماموریت SpaceX-NASA: چهار فضانورد با ایستگاه فضایی بین المللی پهلو می گیرند

و پس از آن “مراسم استقبال” در ساعت 1:40 بامداد بامداد سه شنبه ، هنگامی که خدمه – فضانوردان ناسا مایکل هاپکینز ، ویکتور گلاور ، شانون واکر ، و سوئیچی نوگوچی ، فضانورد آژانس فضایی ژاپن – قادر به خروج هستند فضاپیمای آنها برای اولین بار از اواسط بعد از ظهر یکشنبه.
آنها به کیت روبینز ، فضانورد ناسا و سرگئی ریژیکوف و سرگئی کود-سرورکوف ، روسی که قبلاً در ISS هستند ، خواهند پیوست. آنها ماه گذشته با یک فضاپیمای سایوز روسی وارد شدند.

با یک اتصال ایمن ، پایان اولین مرحله از یک مأموریت برجسته برای ناسا و اسپیس ایکس مشخص خواهد شد ، که برای یک دهه تلاش کرده اند تا توانایی پروازهای فضایی انسان را به ایالات متحده برگردانند و کارکنان چند میلیارد دلاری ISS را نیز به کار گیرند.

این همچنین اولین ماموریت کامل عملیاتی خدمه اسپیس ایکس را نشان می دهد ، پس از پیگیری یک مأموریت آزمایشی در ماه مه که فضانوردان ناسا داگلاس هرلی و رابرت بهنکن ، هر دو خلبان آزمایشی را برای مدت کوتاهی به ایستگاه فضایی بردند.

پرتاب SpaceX: چهار فضانورد از Crew Dragon به مقصد ISS بلند می شوند
حضور گلاور در این مأموریت که Crew-1 نام دارد ، اهمیت تاریخی خود را دارد. اگرچه بیش از دوازده آمریکایی سیاه پوست از زمان گویون بلوفورد برای اولین بار در سال 1983 به فضا سفر کرده اند ، اما گلاور اولین کسی است که به عنوان یک خدمه تمام وقت در ISS شناخته می شود. این همچنین اولین سفر گلاور به فضا است.

در زمان اعزام مختصر بین کنترل ماموریت و فضانوردان بعد از ظهر روز دوشنبه ، هاپکینز فرمانده ماموریت از اپراتورهای کنترل زمینی پرسید که آیا می توانند Glover را در حال لبخند ببینند “زیرا از زمانی که ما اینجا نیستیم متوقف نشده است”.

مطلب جدید پیشنهادی  فاکس نیوز و AP برای پیش بینی آریزونا مورد بررسی قرار گرفتند در حالی که سایر مراکز فروش متوقف می شوند

اگرچه کنترل مأموریت باید از طریق افراد جزئی انجام می شد توقف فنی در فضاپیمای خودمختار Crew Dragon یک شبه ، به نظر می رسد که این پرواز دوشنبه به راحتی پیش می رود. از زمان برخاستن از فلوریدا در بالای موشک SpaceX Falcon 9 عصر یکشنبه ، فضاپیمای Crew Dragon به آرامی مدار خود را بالا برد و به مانور نزدیکتر به ایستگاه فضایی مانور داد.

در همین حال ، فضانوردان توانستند لباس فضایی خود را برای لباس راحت تری عوض کنند و کمی بخوابند. ناسا عمداً مدت زمانی را که Crew Dragon در مدار آزاد پرواز می کند ، طولانی کرد تا خدمه بتوانند بخوابند تا وقتی زمان اتصال به ISS کاملاً بیدار و هوشیار است.

پیش بینی می شود فضانوردان Crew-1 حدود 6 ماه را در ISS سپری کنند ، جایی که آنها بر روی آزمایش های مختلف علمی کار می کنند و پیاده روی های فضایی را برای ادامه به روز رسانی و تعمیرات بیرونی ایستگاه فضایی انجام می دهند.

قبل از بازگشت به خانه ، گروه دیگری از فضانوردان در مأموریتی با نام Crew-2 که قرار است در بهار آغاز شود ، به آنها ملحق می شوند.