فروش نینتندو سوییچ درست قبل از معرفی PS5 و Xbox Series X بسیار بالا رفته بود

در ایالات متحده ، نینتندو بیش از 735،000 کنسول Switch و Switch Lite را در ماه اکتبر فروخت ، این شرکت روز پنجشنبه با استناد به شماره های گروه NPD تأیید کرد. این میزان در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 136٪ افزایش داشته و دومین فروش بالایی در ماه اکتبر برای هر کنسول بازی است به غیر از Nintendo Wii که در سال 2008 807،000 دستگاه فروخته است.

این اعداد تنها بخشی از موفقیت نینتندو است که به دست آورده است ، مخصوصاً در طی یک بیماری همه گیر مستمر که بسیاری از مردم با احتیاط فراوان در خانه خود اقامت دارند. نینتندو سوییچ اکنون بیش از 63 میلیون سیستم در سراسر جهان فروخته است و پرفروش ترین کنسول بازی بوده است – ضرب و شتم پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان – به مدت 23 ماه متوالی

جدیدترین پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری X می تواند روند پیروزی نینتندو را با چالش مواجه کند. اما غول بازی ژاپنی چندان تحت تأثیر نیست.

نیک چاوز ، معاون ارشد فروش و بازاریابی نینتندو از آمریکا ، به CNN Business گفت: “مطمئناً این هفته هیجان انگیز برای دسته بازی های ویدیویی است زیرا سایر کنسول ها راه اندازی می شوند.” “اما ما فکر می کنیم نینتندو سوییچ واقعاً موقعیت منحصر به فردی در بازار دارد … این تنها کنسول بازی ویدیویی است که می توانید در خانه یا در حال بازی بازی کنید.”

در حالی که PS5 و Series X دارای ویژگی های بسیار خوبی مانند سرعت بارگذاری سریعتر و گرافیک بهتر هستند ، سوئیچ را می توان از تلویزیون جدا کرد و به صورت بی سیم بازی کرد.
چاوز خاطرنشان كرد كه پايه پخشكنندگان سوییچ در سال 2020 رشد كرده و تنوع بیشتری را شامل می شود تا زنان ، كودكان و افراد مسن بیشتری كه به سمت بازیهایی مانند “Animal Crossing: New Horizons” گرایش پیدا می كنند ، جلب شود. این مورد قابل توجه برای کنسولی است که از سه سال پیش خاموش بوده تا اکنون شاهد پیشرفت پایه بازیکنان خود باشد.
این شرکت در حال آماده شدن برای یک فصل تعطیلات نسبتاً آرام است ، با عناوینی مانند پیش درآمد “Legend of Zelda” آینده و کل بازی های “Super Mario” که از قبل در فروشگاه ها موجود است. در طی سالهای عرضه عمده کنسول ، نینتندو معمولاً نگه می دارد ، و سپس یک کنسول جدید را طبق برنامه خود عرضه می کند.

برای جمعه سیاه ، نینتندو Mario Kart 8 Deluxe و سه ماه اشتراک بازی آنلاین با سوییچ را با قیمت 299.99 دلار همراهی می کند.