فرودگاه Fiumicino رم جایزه 5 ستاره ضد Covid را اهدا کرد

(CNN) – مسافرانی که مشتاق پرواز دوباره هستند ممکن است بخواهند ایتالیا را به عنوان مقصد بعدی خود در نظر بگیرند.

فرودگاه Fiumicino رم به اولین فرودگاه در جهان تبدیل شده است که از Skytrax ، یک سازمان رتبه بندی بین المللی صنعت فرودگاه ، “رتبه بندی 5 ستاره COVID-19 فرودگاه” را کسب می کند.

اگرچه Skytrax بیشتر به دلیل داشتن رتبه بندی سالانه در بهترین فرودگاه های جهان شناخته شده است ، اما بحران جهانی Covid-19 این سازمان را بر آن داشت تا برای بهداشت فرودگاه نامگذاری کند.

طبق انتشار Skytrax ، این سازمان رتبه بندی خود را بر اساس “ترکیبی از بررسی کارایی رویه ، تجزیه و تحلیل مشاهده بصری و آزمایشات نمونه برداری ATP” قرار داده است.

فرودگاه فیومیچینو (FCO) که به عنوان فرودگاه بین المللی لئوناردو داوینچی نیز شناخته می شود ، شلوغ ترین فرودگاه ایتالیا است.

در اول سپتامبر ، این فرودگاه یک مرکز آزمایش Covid 7000 فوت مربع را افتتاح کرد که با صلیب سرخ ایتالیا مدیریت می شود.

اما Skytrax نه تنها آزمایش سریع و سازمان یافته ای است که در بررسی FCO اشاره کرد. این فرودگاه به دلیل داشتن تابلوهایی با خواندن آسان به چندین زبان ، اجرای دقیق ماسك پوشیدن ، كاركنان نظافت كننده و بهره وری به لطف تلفیق تمام پروازهای ورودی و خروجی به یك ترمینال برای ردیابی آسان ، امتیازاتی را به دست آورد.

تاکنون Skytrax – دفتر مرکزی آن در انگلستان است – فقط توانسته است فرودگاه های اروپا را رصد کند.

علاوه بر رتبه بندی پنج ستاره FCO ، به سه فرودگاه دیگر به دلیل پاسخ Covid سه ستاره اعطا شده است – فرودگاه مالاگا-کوستا دل سل (AGP) در اسپانیا ، فرودگاه ساحل آزور (NCE) در فرانسه و هیترو لندن ( LHR)

طبق سیستم رتبه بندی Skytrax ، پنج ستاره “استانداردهای بسیار بالایی در مورد نظافت و نگهداری فرودگاه” را نشان می دهد ، در حالی که چهار ستاره “خوب” و سه “متوسط” است. دو ستاره ، کمترین رتبه ممکن ، به این معنی است که پروتکل های ضد Covid فرودگاه “نیاز به کار دارند”.

مورد بعدی: Skytrax امیدوار است که با آغاز به کار مرزهای ملی بیشتر ، فرودگاه های آمریکای شمالی ، خاورمیانه و آسیا را در پاییز سال 2020 ارزیابی کند.

مطلب جدید پیشنهادی  بایدن به قربانیان بمب هیروشیما ادای احترام کرد