فاکس نیوز و AP برای پیش بینی آریزونا مورد بررسی قرار گرفتند در حالی که سایر مراکز فروش متوقف می شوند

اما فاکس نیوز و آسوشیتدپرس این موضوع را دارند و این موضوع به یک جدال جدی بین سازمان های خبری و مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ تبدیل شده است – موضوعی که با گذشت هفته برای سازمان های خبری مشکل ساز می شود.

متحدان ترامپ روز چهارشنبه را خواستار آن شدند که فاکس پیش بینی خود برای پیروزی ایالت جو بایدن ، معاون رئیس جمهور پیشین را پس گیرد. 11 آرا College کالج انتخاباتی آریزونا در مسیر ترامپ برای انتخاب مجدد نقش اساسی دارد.

تا شب ، معترضان طرفدار ترامپ در بیرون دفتر انتخاباتی در شهرستان ماریکوپا ، آریزونا ، فریاد می زدند: “فاکس نیوز مکیده”. این شعار به صورت مستقیم در یک شبکه رقیب شنیده می شد.

میز تصمیم فاکس ، متشکل از آماردانان و موافقان سیاسی ، از این طرح دفاع می کند ، حتی اگر با ادامه شمارش آرا B ، بایدن در این ایالت به شدت کاهش یابد.

مجریان اخبار خبری ترامپ را به زودی برای اعلام پیروزی زودرس فرا می خوانند

آسوشیتدپرس نیز در عزم خود اطمینان دارد.

طبق آمار CNN ، از ساعت 10 صبح به وقت ET پنجشنبه ، بایدن در آریزونا با 68،000 رأی برتر بود. بایدن از برتری گسترده تری برخوردار بود تا اینکه چهارشنبه شب دسته های جدیدی از آرا در شهرستان ماریکوپا گزارش شد.

هنوز صدها هزار رای وجود دارد که هنوز باید در سراسر ایالت شمارش شود.

وقتی فاکس در ساعت 11:20 بعد از ظهر روز سه شنبه ایالت را برای بایدن فراخواند ، مقابل بود. آسوشیتدپرس ساعت 2:50 بامداد چهارشنبه این موضوع را دنبال کرد

هر دو خبرگزاری اهمیت تماس را درک کردند: آنها اعلام می کردند که آریزونا از قرمز به آبی تغییر رنگ داده است. ترامپ در سال 2016 برنده انتخاب کنندگان این ایالت شد.

مطلب جدید پیشنهادی  Lonely Cry for Action در حالی که چین شهروندان ژاپنی را به اتهام جاسوسی حبس می کند

آنها که بایدن را برای برنده آریزونا پیش بینی کرده بودند ، می توانند فاکس و AP را در روزهای پنجشنبه و جمعه در موقعیت نامطلوبی قرار دهند.

اگر بایدن به پیروزی در نوادا یا جورجیا دست پیدا می کرد و هر یک از سازمان های خبری آماده انجام این طرح بودند ، یکی از این ایالت ها به همراه آریزونا وی را برای کسب صلاحیت ریاست جمهوری توسط فاکس و شمارش آرا بیش از 270 رأی لازم کالج انتخاباتی قرار می داد. پس از آن مجبور می شوند مسابقه را برای بایدن فراخوانند – یا پیش بینی های خود را در آریزونا انجام می دهند.

یک منبع گفت: ترامپ به خصوص در مورد تماس فاکس خشن بود و به شدت به شبکه حمله کرد. به گفته این منبع ، کلیان کانوی و دیگر مشاوران ترامپ همچنین از شخصیت های فاکس خواستند تا شکایت کنند.

منبع دیگری گفت: برخی از این شکایات به راس شرکت مادر فاکس رسیده است: جارد کوشنر در ارتباط با این طرح با روپرت مورداک در تماس بود.

میز تصمیم فاکس تزلزل نکرد. چهارشنبه شب ، رئیس میز تصمیم آرنون میشکین در فاکس ظاهر شد و گفت “ما این تماس را پس نمی گیریم.” هنگامی که از او خواسته شد مستقیماً به ادعاهای مبارزات انتخاباتی ترامپ درمورد آمار جمعیتی باقی مانده رای دهندگان پاسخ دهد ، میشکین این فرضیه را رد کرد و گفت: “اگر قورباغه ای بال داشته باشد.”

میزبان فاکس نیوز بی اعتمادی به مشروعیت انتخابات است

اما چهارشنبه شب ، میزبانان فاکس مانند جسی واترز و شان هانیتی همچنان در ارزیابی همکاران خود تردید داشتند. آنها روی هوا در مورد شانس ترامپ برای پیروزی در ایالت و نقاط داده ای که برای رئیس جمهور امیدوار کننده به نظر می رسید صحبت کردند.

کمپین ترامپ روایت مشابهی را در شبکه های اجتماعی پیش برد. تیم مورتو ، مدیر ارتباطات در توییتر نوشت. “5 مورد از 7 سازمان تصمیم گیری انتخاباتی با AZ تماس نگرفته اند. فاكس و آپی باید آنها را لغو كنند.”

از صبح روز پنجشنبه ، هیچ نشانی از وقوع آن وجود نداشت. آریزونا روی نقشه فاکس آبی باقی ماند. وقتی کانوی در برنامه “فاکس و دوستان” ظاهر شد و از تماس شبکه انتقاد کرد ، برایان کیلمید ، مجری برنامه ، گفت که این تصمیم توسط میز تصمیم گرفته شده است ، و “ما در برابر تصمیم آریزونا ایستاده ایم.”

مطلب جدید پیشنهادی  شلیک موشک کوتاه آتش بس غزه را مختل کرد. آتش بس چقدر می تواند ادامه یابد؟

مبارزات انتخاباتی ترامپ روز پنجشنبه حملات خود را به فاکس نیوز افزایش داد ، و با ارسال نامه ای شخصی به میشکین حمله کرد و او را به عنوان “فعال دموکرات” که “انگشت خود را روی مقیاس گذاشته بود” دعوت کرد تا دولت را برای بایدن فراخواند.

آسوشیتدپرس طرح خود را در یک داستان چهارشنبه صبح توضیح داد. این خبرگزاری با استناد به “تجزیه و تحلیل آرا cast ارائه شده در سراسر کشور” که “نتیجه گرفت که موارد برجسته کافی برای اجازه عقب نشینی ترامپ وجود ندارد.”

AP اشاره کرد که “آریزونا دارای سابقه سیاسی طولانی در رأی دادن به جمهوری خواهان است” ، اما با تغییر جمعیت ، “از جمله جمعیت سریع لاتین و رونق ساکنان جدید – برخی از هزینه های سرسام آور زندگی در کالیفرنیا همسایه فرار می کنند – دوست تر دولت برای دموکرات ها. “

بزرگترین روزنامه ایالت ، جمهوری آریزونا ، نیز اشاره کرد که برخی از آرا yet هنوز شمارش نشده از شهرستان های “بسیار آبی” است. این روزنامه به نقل از پاول بنتز ، یك نظرسنجی از جمهوری خواهان اظهار داشت كه ترامپ هنوز هم می تواند به پیروزی برسد ، اما این “راه رفتن روی طناب” است.

– جیم آکوستا از CNN در تهیه گزارش همکاری داشت.