ضد حمله در راه است – نیویورک تایمز

بازپس گیری زمین های اشغال شده توسط دشمن در طول جنگ یک کار وحشیانه دشوار است. اما ارتشی که سعی در انجام این کار دارد معمولاً یک مزیت بزرگ دارد: غافلگیری. نیروی اشغالگر نمی داند مهاجمان کی و کجا حمله خواهند کرد.

در سال 1944، ایالات متحده و متحدانش نازی ها را فریب دادند تا تصور کنند که حمله به فرانسه در قسمتی متفاوت از سواحل اقیانوس اطلس اتفاق خواهد افتاد. امروز اوکراین نیز به همین ترتیب امیدوار است روسیه را با شروع یک ضد حمله بهاری یا تابستانی غافلگیر کند. روس ها می دانند که یک حمله بزرگ در راه است، اما نه به شکلی که خواهد داشت.

نتیجه آن ضد حمله می تواند نتیجه جنگ را رقم بزند. کمپین موفقیت آمیز اوکراین، بازپس گیری سرزمینی که اکنون روسیه در کنترل آن است، می تواند باعث ترس رئیس جمهور ولادیمیر پوتین از شکست آشکار شود و به دنبال یک توافق صلح نجات بخش باشد. یک ضدحمله ناموفق می تواند باعث شود متحدان غربی اوکراین به این فکر کنند که آیا جنگ قابل پیروزی است یا خیر و به طور بالقوه اوکراین را به سمت یک آتش بس نامطلوب سوق دهد.

در خبرنامه امروز، مرحله آتی جنگ را با کمک همکارانی که آن را پوشش می دهند، پیش نمایش خواهم کرد. حمله متقابل ممکن است در هر مقطعی طی چند هفته آینده آغاز شود.

به اصطلاح پل زمینی که روسیه در جنوب شرقی اوکراین ایجاد کرده است احتمالاً در کانون توجه قرار خواهد گرفت:

لبه جنوبی پل زمینی شبه جزیره کریمه است که نیروهای روسی تقریباً یک دهه پیش به آن حمله کردند و آن را تصرف کردند. از زمان آغاز جنگ بزرگتر در سال گذشته، پوتین همچنین کنترل قلمرویی را که کریمه را به روسیه متصل می کند، از جمله شهر بندری ماریوپول و بیشتر منطقه دونباس در شرق اوکراین را به دست گرفته است. جولیان بارنز، که آژانس های اطلاعاتی در واشنگتن را پوشش می دهد، به من گفت: «اوکراینی ها می خواهند پل زمینی را بشکنند.

مطلب جدید پیشنهادی  سربازان اوکراینی اسپرم را به عنوان راهی برای مقابله با روسیه منجمد کردند

قلمرو تحت کنترل روسیه چندین مزیت استراتژیک به آن می دهد. اول، اوکراین با نیمی از خط ساحلی خود قطع شده است. دوم، این قلمرو شامل یک نیروگاه هسته ای در نزدیکی شهر Zaporizhzhia است که تولید کننده عمده برق است.

سه، و شاید مهم‌تر از همه، روسیه می‌تواند راحت‌تر نیروهای خود را در کریمه تامین کند. به گفته اندرو کرامر، رئیس دفتر روزنامه تایمز در کیف، این پل زمینی یکی از دو مسیر برای تدارکات نظامی روسیه به کریمه و شهرهای جنوب اوکراین است. (دیگر تنگه کرچ است.)

کارشناسان ماه‌های اخیر جنگ را با جنگ جهانی اول مقایسه کرده‌اند، زیرا هر دو طرف در سنگرها حفر شده‌اند و هیچکدام پیشرفت چندانی نکرده‌اند. روسیه ده‌ها هزار سرباز را در سال جاری صرفاً برای تصرف باخموت، یک شهر حاشیه‌ای در دونباس از دست داد.

اوکراین امیدوار است که حمله متقابل این کشور به این بن بست پایان دهد. متحدان غربی در چند ماه گذشته میلیاردها دلار تجهیزات نظامی به ارتش اوکراین داده اند و سربازانش را در اردوگاه های آلمان آموزش داده اند. این نیروها تکنیکی به نام جنگ با سلاح های ترکیبی را آموخته اند که در آن بخش های مختلف ارتش با هم کار می کنند تا قلمرو را تصرف کنند. برای مثال، تانک‌ها با غلتیدن بر روی سنگرها، خطوط دشمن را مشت می‌کنند، و پیاده نظام برای حفظ منطقه پخش می‌شوند.

جولیان گفت: “حمله متقابل به احتمال زیاد در چندین مکان، شاید در جنوب و شرق آغاز خواهد شد.” “برخی از آنها ظاهری خواهند بود. برخی از آنها بخشی از تلاش‌های اصلی خواهند بود.»

اوکراین هنوز نیروها و تجهیزات کمتری نسبت به روسیه دارد، اما ارتش اوکراین تاکنون موثرتر از ارتش روسیه – با روحیه بهتر، تاکتیک‌های هوشمندتر و تسلیحات غربی پیشرفته‌تر – به اثبات رسیده است. ضد حمله عملاً شرطی است که اوکراین می تواند از این مزایا نه تنها برای عقب راندن روسیه بلکه برای بازپس گیری سرزمین های بزرگ استفاده کند.

مطلب جدید پیشنهادی  زمانی که شی با رهبران جهان دوست می شود، موضع خود را در قبال ایالات متحده سخت تر می کند

همانطور که توماس گیبون نف، خبرنگار اوکراینی گفت: «اگر اوکراین موفق شود پل زمینی را قطع کند، نیروهای روسیه تحت فشار بیشتری قرار خواهند گرفت و مهمتر از آن، اوکراین در موقعیت بهتری برای حمله به شرق و جنوب به سمت کریمه خواهد بود. “

اکثر کارشناسان معتقد نیستند که اوکراین به این زودی کریمه را بازپس خواهد گرفت – یا اینکه این جنگ با بازگشت کریمه به کنترل اوکراین پایان خواهد یافت. با این حال، اوکراین برای موفقیت ضد حمله به آن نتیجه نیاز ندارد. هر پیشرفت بزرگی می تواند پوتین و دستیارانش را نگران کند که یک جنگ طولانی خسارات بیشتری به همراه خواهد داشت و در نهایت کریمه را در معرض خطر قرار می دهد. همکار من هلن کوپر گفت: «مردم روسیه واقعاً به کریمه اهمیت می دهند. قبل از دوران شوروی، این منطقه برای چندین دهه بخشی از روسیه بود.

در سناریوی مساعد برای اوکراین، توافق صلحی که در آن روسیه از همه جا به جز کریمه و بخش‌هایی از منطقه دونباس اخراج شود، قابل قبول خواهد بود. از سوی دیگر، یک ضدحمله ناموفق و یک پل زمینی ناگسستنی، پیروزی روانی بزرگی را برای پوتین به ارمغان می‌آورد و پایه‌ای را برای آغاز حملات آینده از طریق آن فراهم می‌کند.

یک عامل مهم این است که اوکراین اکنون فقط برای یک فشار بزرگ سلاح کافی دارد. اگر اوکراینی‌ها تا پاییز پیشرفت نکرده باشند، زمانی که هوای سردتر و مرطوب‌تر مبارزه را سخت‌تر می‌کند، پل زمینی روسیه ممکن است تسخیرناپذیر به نظر برسد.

همانطور که هلن اشاره می کند، با این حال، اوکراین اغلب در این جنگ از انتظارات فراتر رفته است. حتی سقوط باخموت، اگرچه ناامیدکننده بود، ماهها بیشتر از آنچه تحلیلگران انتظار داشتند به طول انجامید. در ماه های آینده، ارتش اوکراین تلاش خواهد کرد تا شاید سخت ترین وظیفه خود را از زمان دفع حمله اولیه روسیه به انجام برساند.

  • مقامات کاخ سفید و قانونگذاران جمهوری خواه در حال نزدیک شدن به توافقی هستند که سقف بدهی را برای دو سال افزایش می دهد.

  • شکل‌گیری توافق به جمهوری‌خواهان اجازه می‌دهد به کاهش هزینه‌ها اشاره کنند و به دموکرات‌ها اجازه می‌دهد بگویند که آنها کاهش را محدود کرده‌اند.

  • بن بست محدودیت بدهی اولین آزمون بزرگ برای حکیم جفریس به عنوان رهبر اقلیت مجلس است.

مطلب جدید پیشنهادی  ارتش سودان از مذاکرات آتش بس خارج شد

کریستین کوپر، پرنده سنترال پارک که به دروغ متهم به تهدید یک سگ سفید واکر شده است، پرونده پرنده را مطرح می کند. او می نویسد: «ما پرندگان را به یک دلیل ساده دوست داریم. “آنها می توانند پرواز کنند.”

در اینجا ستون ها توسط گیل کالینز در مورد دایان فاینشتاین، برت استفنز در مورد یهودیان اتیوپی و میشل گلدبرگ در مورد ران دیسانتیس

بقای NHL: گلی که جو پاولسکی به ثمر رساند، فصل دالاس را در برد 4 بازی آن مقابل لاس وگاس در شب گذشته نجات داد.

داخل آشفتگی USC: مایک بون، مدیر ورزشی Trojans یک هفته پیش استعفا داد. یک گزارش جدید می گوید که او در سینسیناتی، کارفرمای قبلی خود، “فضای سمی” ایجاد کرده است.

فصل تابستان فیلم از هفته آینده آغاز می شود. از جمله فیلم هایی که منتقدان تایمز را به وجد آورده است:

  • ترسناک: “The Boogeyman” با الهام از داستانی استفان کینگ، درباره زن جوانی است که با موجودی ماوراء طبیعی مهاجم به خانه می جنگد. (2 ژوئن)

  • علمی تخیلی: «شهر سیارکی»، برداشت وس اندرسون از شیفتگی دهه 1950 با بشقاب پرنده، با حضور بازیگران پر ستاره معمولی او. (16 ژوئن)

  • عمل: «ایندیانا جونز و شماره‌گیر سرنوشت» آخرین فیلم هریسون فورد در این فرانچایز است. (30 ژوئن)

  • انیمیشن: «مرد عنکبوتی: در سراسر آیه عنکبوتی»، دنباله برنده اسکار «Into the Spider-Verse». (2 ژوئن)

تقویم کامل فیلم های تابستانی را ببینید.