صاحب TikTok یک هفته دیگر فرصت دارد تا تجارت آمریکایی خود را بفروشد

به گفته سخنگوی وزارت خزانه داری ، دولت ترامپ روز چهارشنبه به مالک چینی برنامه ویدیوی کوتاه ، ByteDance ، تا 4 دسامبر فرصت داد تا قرارداد پیشنهادی تصاحب اوراکل و والمارت را منعقد کند.

سخنگوی گفت: “کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) به ByteDance یک هفته تمدید … برای فرصت دادن به زمان برای بررسی یک مقاله اصلاح شده که کمیته اخیراً دریافت کرده است ، اعطا کرده است.”

در یک حکم اجرایی تابستان امسال ، ترامپ 12 نوامبر را به عنوان مهلت سخت ByteDance برای واگذاری TikTok تعیین کرد که بیش از 100 میلیون کاربر در ایالات متحده دارد. اما با رسیدن و پایان مهلت تعیین شده ، سردرگمی در مورد عواقب احتمالی TikTok حاکم شد. در دستورالعمل ترامپ گفته نشده است كه TikTok در صورت عدم مهلت مقرر ، ممنوع خواهد شد. در واقع ، هیچ نتیجه ای را به طور خلاصه بیان نمی کند.
در اوایل این ماه ، دولت ایالات متحده بی سر و صدا این مهلت را دو هفته تا جمعه 27 آبان تمدید کرد و اکنون قوطی را در جاده پایین تر لگد کرده است.
با افزایش تنش ، هند برنامه های بیشتر چینی را ممنوع می کند

TikTok بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

ترامپ تیک توک را خطری برای امنیت ملی عنوان کرده است – ادعایی که این شرکت آن را رد کرده و کارشناسان امنیت سایبری شک دارند – وی در ماه آگوست دستور اجرایی دیگری صادر کرد که هرگونه معامله تجاری با این شرکت را غیرقانونی می دانست.
وزارت بازرگانی ایالات متحده تلاش کرد تا این دستور را با ممنوعیت بارگیری برنامه در ماه سپتامبر اجرا کند. این آژانس همچنین گفت که تا اواسط ماه نوامبر ، حمل و نقل شرکت TikTok به شرکت های اینترنتی ممنوع می شود.

پس از شکایت سازندگان محتوای TikTok و TikTok در موارد جداگانه برای جلوگیری از عملی شدن آنها ، هر دو این اقدامات به طور موقت توسط قضات فدرال مسدود شده است.

TikTok به والدین کنترل بیشتری در مورد آنچه نوجوانان می توانند مشاهده و ارسال کنند ، می دهد

راه حل پیشنهادی ByteDance برای این سفارش ، معامله با Walmart و Oracle ، TikTok را به عنوان یک شرکت جهانی جدید با مقر اصلی در ایالات متحده ، با سرمایه گذاران آمریکایی بیشترین مالکیت شرکت جدید را سازماندهی می کند.

ترامپ به طور موقت آن معامله را در ماه سپتامبر و هنگام اعلام آن تصویب کرد. اما این توافق هنوز توسط دولت ایالات متحده نهایی نشده است. (همچنین باید هنوز توسط تنظیم کننده های چینی نور سبز باشد.)

در حال حاضر ، تا جمعه آینده ، کاربران TikTok همچنان می توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند ، در حالی که ممنوعیت دولت ترامپ به دلیل دادخواهی به حالت تعلیق باقی مانده است.

مطلب جدید پیشنهادی  چگونه آنا راس، یکی از بهترین سرآشپزهای جهان، اسلوونی را در نقشه آشپزی قرار داد