شاه چارلز: زندگی در عکس

شاه چارلز سوم پس از نزدیک به سه ربع قرن در معرض دید عموم، روز شنبه به مراسم تاجگذاری خود خواهد رسید. او که در سالهای پایانی سلطنت پدربزرگش به دنیا آمد، در 3 سالگی وارث تاج و تخت بریتانیا شد، شاهزاده ای در دورانی که رسانه های جمعی بریتانیا در حال رشد بود و فرهنگ احترام آن در کنار بقایای امپراتوری آن در حال محو شدن بود.

دوربین ها از همان ابتدا بر او سایه انداخته اند. اغلب آنها دعوت می شدند و به شدت تحت کنترل بودند، هرچند گاهی اوقات نتایج نامطلوبی داشتند. و گاهی اوقات آنها کاملاً ناخواسته بودند: روزنامه‌ها از شکسته شدن ازدواج اول او با دایانا، پرنسس ولز، جشن گرفتند.

در طول دهه‌ها، چارلز همچنین یاد گرفت که از این توجه بی‌وقفه در خدمت اهدافی که از آن دفاع می‌کرد، مانند معماری سنتی و کشاورزی ارگانیک استفاده کند – سابقه‌ای از فعالیت‌هایی که او قول داد با به عهده گرفتن نقش پادشاه، آن را پشت سر بگذارد.

این گلچینی از خاطره انگیزترین تصاویر از زندگی طولانی او به عنوان یک شاهزاده و زندگی جدید او به عنوان پادشاه است.


چارلز با مادرش، سپس پرنسس الیزابت، پس از مراسم تعمیدش در کاخ باکینگهام در سال 1948.

چارلز 2 ساله در سال 1951 در حالی که او و خواهرش، پرنسس آن – در سمت دیگر ماشین، و هنوز 1 ساله نشده بودند، برای تماشاگران دست تکان می‌داد – در جشن تولد 84 سالگی مادربزرگ خود، ملکه مری، گل بردند.

ملکه الیزابت به همراه آن و چارلز در سال 1952، سالی که او بر تخت سلطنت نشست. آنها در قلعه بالمورال، خانه دور افتاده اسکاتلندی که مورد علاقه او بود، بودند.

ملکه با آن، چارلز و پدرشان، شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ، از بالکن کاخ باکینگهام در سال 1954، پس از بازگشت او و فیلیپ از یک تور 13 کشور مشترک المنافع، دست تکان می دهند.

چارلز در حال تعقیب یک گوساله فراری در حین بازدید از یک مزرعه لبنی در املاک قلعه Balmoral در سال 1954.

ملکه و فیلیپ در حال تماشای بازی آن و چارلز در بازدید از یک کارخانه چوب بری در املاک Balmoral در سال 1957.

الیزابت و فیلیپ روی چمنزار قلعه باالمورال در سال 1960 به همراه آن، چارلز و برادر کوچکترشان پرنس اندرو که در آن سال 1960 به دنیا آمدند. پسر سوم، ادوارد، چهار سال بعد به دنبال او آمد.

چارلز در سال 1964 در لیختن اشتاین اسکی می کرد، در حالی که در تعطیلات از گوردونستون، مدرسه شبانه روزی خصوصی سخت در اسکاتلند که فیلیپ قبل از او در آن تحصیل کرده بود.

چارلز در تابستان 1969 به طور رسمی توسط مادرش در قلعه کرنارفون در شمال ولز لقب شاهزاده ولز را دریافت کرد. این مراسم با مخالفت جدایی‌طلبان ولز مواجه شد – حتی یک بمب در طی یک جلسه برنامه‌ریزی منفجر شد.

چارلز در اولین توقف خود در آن بازدید ولزی، شهر کاردیگان، که توسط گروهی از براونی ها تماشا می شد.

چارلز و کامیلا پارکر بولز در یک مسابقه چوگان در پارک Cirencester در غرب انگلستان در سال 1975. این دو در اوایل دهه 1970، قبل از ازدواج اول او و نامزدی چارلز با لیدی دایانا اسپنسر، با هم مرتبط بودند و در نهایت در سال 2005 ازدواج کردند.

چارلز در حال بازی در یک مسابقه در باشگاه چوگان پاسداران در ویندزور، نزدیک لندن، در اواخر دهه 1970.

چارلز و لیدی دایانا اسپنسر پس از اعلام رسمی نامزدی خود در سال 1981 بیرون از کاخ باکینگهام عکس گرفتند.

چارلز و دایانا پس از عروسی خود در سال 1981، کلیسای جامع سنت پل لندن را ترک کردند. روز عروسی یک هیجان جهانی بود و بی بی سی تنها در بریتانیا بیش از 28 میلیون بیننده تلویزیونی تخمین زد.

دایانا و چارلز در حالی که در سال 1981 در اسکاتلند در ماه عسل بودند در امتداد سواحل رودخانه دی قدم می زنند.

چارلز در سال 1987 به مردم محلی در ایست اند لندن خوشامد گفت. او برای همسو کردن سلطنت با بریتانیای چندفرهنگی کار کرده است – اگرچه سوگند قانونی تاجگذاری او شامل عهد است که او یک “پروتستان وفادار” است، رهبران مذاهب دیگر در این مراسم شرکت خواهند کرد. .

چارلز و دایانا به همراه پسرانشان، شاهزاده هری و پرنس ویلیام، در جزایر سیلی، در سواحل جنوب غربی انگلستان، در سال 1989.

چارلز در سال 1989، در حال تماشای ادای احترام به جا مانده در بیرون تالار شهر لاکربی در اسکاتلند پس از بمباران پرواز 103 پان ام. در چمدان، و لاشه هواپیما 11 نفر دیگر را در پایین کشته شدند.

شاهزاده چارلز و پرنسس دایانا در آخرین سفر رسمی با هم، در سئول، در سال 1992. آنها در اواخر همان سال، پس از سال ها گمانه زنی رسانه ها در مورد رابطه آنها، از هم جدا شدند. در مصاحبه های تلویزیونی جداگانه در سال 1995، هر دو به خیانت خود اعتراف کردند. آنها در سال 1996 طلاق گرفتند.

چارلز در سال 1997 برای رقص شمشیر سنتی در عربستان سعودی به ولیعهد عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود پیوست که در اینجا بازوی چپ خود را گرفته بود.

در ماه مه 1997، چارلز با اسپایس گرلز ملاقات کرد که در آن زمان در اوج شهرت بود، در یک اجرای جشن سلطنتی برای جشن گرفتن بیست و یکمین سالگرد خیریه ای که او برای کمک به جوانان آسیب پذیر به نام «تراست پرنس» تأسیس کرد.

در ژوئیه همان سال، چارلز به همراه نخست وزیر تونی بلر، به هنگ کنگ سفر کرد تا با جیانگ زمین، رئیس جمهور چین دیدار کند تا پس از بیش از 150 سال حکومت بریتانیا، این قلمرو به کنترل چین بازگردد.

چارلز با هری و ویلیام در اوت 1997 در نزدیکی بالاتر، اسکاتلند.

دیانا در اواخر آگوست همان سال در یک تصادف رانندگی کشته شد که باعث طغیان سراسری غم و اندوه و گاهی خشم شد. منظره شاهزادگان جوانی که پشت تابوت مادرشان راه می‌رفتند – در کنار فیلیپ. برادر دایانا، ارل اسپنسر؛ و چارلز – در حافظه عمومی در بریتانیا داغ شده است. مراسم تشییع جنازه تلویزیونی 31 میلیون بیننده داخلی و حتی بیشتر در ایالات متحده داشت.

خارج از کاخ کنزینگتون در لندن، چارلز، ویلیام و هری گل‌هایی را که هزاران عزادار به جا مانده بودند، بازرسی کردند.

چارلز و هری در حال سفر با یورو استار به فرانسه برای تماشای بازی انگلیس با کلمبیا در جام جهانی 1998. (تیم آنها 2-0 پیروز می شد و در مرحله بعد در ضربات پنالتی به آرژانتین باخت.)

چارلز و ویلیام در سال 2004 در مزرعه خانه دوکی در تتبری، انگلستان، نزدیک خانه اصلی روستایی چارلز، هایگرو. کشاورزی ارگانیک برای چارلز هم یک علاقه و هم یک تجارت بوده است: او که در دهه 1980 برای بهبود مناطق روستایی اطراف Highgrove تصمیم گرفت، در دهه 1990 بنیانگذار یک برند مواد غذایی ارگانیک به نام Duchy Originals شد.

چارلز با یک تکاور در مرکز سلطنتی آلباتروس در نزدیکی دوندین، نیوزیلند، در سال 2005.

چارلز و کامیلا پس از ازدواجشان در سال 2005; به او لقب دوشس کورنوال داده شد. این مراسم در کلیسای سنت جورج در اقامتگاه سلطنتی قلعه ویندزور برگزار شد – محیطی باشکوه، اما نه به اندازه سنت پل برجسته و عمومی.

چارلز و کامیلا به همراه گروهی از نوازندگان در خانه سابق باب مارلی، که اکنون موزه است، در کینگستون، جامائیکا، در سال 2008. آنها به طور گسترده سفر کردند تا با هم تصویر عمومی خود را بازسازی کنند.

ملکه الیزابت طی بازدید از نمایشگاه گل چلسی در لندن در سال 2009، مدال افتخار ویکتوریا انجمن سلطنتی باغبانی را به شاهزاده چارلز اهدا کرد.

در سال 2013، کامیلا برای اولین بار چارلز را در افتتاحیه ایالتی پارلمان همراهی کرد. این شاید منظم ترین ظاهر خانواده سلطنتی به عنوان نماد قانون اساسی باشد: در ابتدای هر جلسه قانونگذاری، دولت بریتانیا اقداماتی را که قصد دارد در یک سخنرانی که توسط پادشاه خوانده می شود فهرست می کند.

چارلز در سال 2018 مگان مارکل را به سمت همسر آینده‌اش، شاهزاده هری، در کلیسای سنت جورج در ویندزور پیاده کرد.

کاخ باکینگهام برای هفتادمین سالگرد تولد چارلز در سال ۲۰۱۸ عکس‌های خانوادگی با کامیلا و سه نوه‌اش – شاهزاده جورج، پرنسس شارلوت و پرنس لوئیس – و همچنین پسران و همسرانشان منتشر کرد.

الیزابت و چارلز در افتتاحیه ایالتی پارلمان در سال 2019. نقش تشریفاتی او با ضعیف‌تر شدن او افزایش یافت. در افتتاحیه پارلمان در سال 2022، او سخنرانی پادشاه را از طرف او خواند.

در جشن پلاتینیوم ملکه در سال 2022، غیبت ها در بالکن کاخ باکینگهام به اندازه افراد حاضر از نزدیک تماشا شد. چارلز و ویلیام به همراه همسرش کاترین و فرزندانشان در مرکز گروه باقی ماندند. هری و مگان در میان تنش های فزاینده با بقیه اعضای خانواده حضور نداشتند. و همچنین برادر کوچکتر چارلز، شاهزاده اندرو، که رسوایی زده بود.

چارلز، اکنون پادشاه چارلز سوم، پس از مرگ ملکه الیزابت، در کاخ هولیرودهاوس، در ادینبورگ، در ماه سپتامبر.

شاه چارلز در حال راهپیمایی با خانواده سلطنتی در حالی که تابوت ملکه کاخ باکینگهام را در جریان مراسم تشییع جنازه او در ماه سپتامبر ترک کرد.

دست دادن چارلز با جمعیت در هامبورگ، آلمان، در اولین سفر دولتی خود به عنوان پادشاه، در ماه مارس. او در پارلمان برلین سخنرانی کرد و بین انگلیسی و آلمانی تغییر داد.

چارلز در حال بازرسی از رژه حاکم در سندهرست، یک آکادمی نظامی بریتانیا، ماه گذشته.

چارلز و کامیلا، که اکنون همسر ملکه هستند، ماه گذشته در اتاق نشیمن آبی در کاخ باکینگهام.

تولید شده توسط مونا بوشناق و سارا اکینگر، با متن توسط پیتر رابینز.