زلنسکی می گوید تصاویر یک هیروشیما ویران شده او را به یاد باخموت می اندازد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، حضور خود در نشست گروه 7 در ژاپن را با بازدید از موزه بمب اتمی هیروشیما به پایان رساند و گفت که در تصاویر ویرانی سال 1945 بازتابی از درد کشورش را دیده است.

آقای زلنسکی بعداً در یک کنفرانس خبری گفت که این تجربه اشک او را در آورده است و به نبرد خونین برای باخموت، شهری در شرق اوکراین که روسیه اوایل روز یکشنبه ادعا کرد علیرغم اصرار اوکراین بر خلاف آن، آن را تصرف کرده است، اشاره کرد.

آقای زلنسکی گفت در حالی که مقایسه حمله به هیروشیما با آنچه در کشورش اتفاق می‌افتد «عادلانه نخواهد بود»، «تصاویر هیروشیما ویران‌شده واقعاً من را به یاد باخموت می‌اندازد».

او افزود: «هیچ چیز زنده ای باقی نمانده است.

آقای زلنسکی اظهارات مقامات نظامی اوکراین را که ادعاهایی مبنی بر دستگیری باخموت را رد کرده‌اند، تکرار کرد و گفت: «ما به لطف شجاعت رزمندگان خود می‌جنگیم» و از حمایت‌هایی که در این سه روز از کشورش نشان داده شد ابراز قدردانی کرد. نشست رهبران ثروتمندترین دموکراسی های جهان

رئیس‌جمهور از ارائه جزئیات تعهدات کمک‌های نظامی که در این اجلاس به دست آورده بود خودداری کرد و تنها گفت که «سلاح‌هایی با کیفیت بالا ارائه خواهد شد». اما او گفت که از نتایج دیدارهایش در ژاپن خرسند است و امیدوار است کشورهایی که در برابر ارسال تسلیحات مرگبار مقاومت کرده‌اند تجدید نظر کنند.

آقای زلنسکی با اذعان به اینکه برخی – از جمله کشور میزبان – محدودیت‌های قانونی یا قانون اساسی برای مقابله با آن‌ها دارند، گفت: «من از همه کشورهایی که قادر به ارائه کمک به ما هستند، می‌خواهم.

زمانی که آقای زلنسکی در ژاپن بود، با رهبران متحدان نزدیک – از جمله ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و آلمان – و همچنین کشورهایی مانند هند که کمتر تهاجم مسکو را محکوم کرده‌اند، ملاقات کرد.

پاسخ رهبر اوکراین در پاسخ به این سوال که آیا از عدم ملاقات خصوصی با رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا – که تهاجم ولادیمیر وی. پوتین، رئیس جمهور روسیه را محکوم کرده است، اما همچنین پیشنهاد کرده است که آقای زلنسکی و ناتو در جنگ مقصر باشند، ناامید شده است. خنده را کشید

آقای زلنسکی به خبرنگاران گفت: «فکر می‌کنم او را ناامید کرد.