رسانه های اجتماعی باید خود را برای سیل اطلاعات غلط واکسن Covid-19 آماده کنند

فیس بوک متعهد شد اقدامات سختگیرانه تری را در مورد اطلاعات غلط ضد واکسن انجام دهد ، از جمله اینکه این امر باعث کاهش اهمیت آن در خبرها و عدم توصیه گروه های مرتبط شود. اما اندکی بعد ، اینستاگرام متعلق به فیس بوک همچنان به ارسال پست از حساب های ضد واکسن و هشتگ ها برای هر کسی که کلمه “واکسن” را جستجو می کند ، ادامه داد. علی رغم اقداماتی که علیه محتوای ضد واکسن از آن زمان انجام شده است – برخی از آنها اخیراً در ماه گذشته بوده است – فیس بوک نتوانسته است جنبش را در سیستم عامل های خود سرکوب کند.
در حال حاضر ، با واکسن های Covid-19 به زودی به زودی در ماه جاری به برخی از آمریکایی ها راه پیدا می کند ، شرکت های فناوری بزرگترین آزمایش خود را در این جبهه تجربه می کنند. خطری که آنها برای درست کردن آن دارند ، پس از سالها تلاش برای مبارزه با اطلاعات غلط واکسن ، نمی تواند بیشتر باشد.
فرانچسکو روکا ، رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت های هلال احمر ، روز دوشنبه گفت: “برای غلبه بر این همه گیری ، باید همه گیر موازی بی اعتمادی را نیز از بین ببریم.”

برخی از شبکه های اجتماعی قبلاً سیاست های خاصی را علیه اطلاعات نادرست واکسن Covid-19 در پیش گرفته اند. دیگران هنوز در حال تصمیم گیری در مورد بهترین روش هستند یا به سیاست های موجود برای Covid-19 و محتوای مربوط به واکسن متکی هستند. اما سیاست گذاری قسمت ساده ای است – اجرای مداوم آن جایی است که سیستم عامل ها معمولاً کوتاه می آیند.

فیس بوک ، توییتر و دیگر سیستم عامل ها کارهای خود را برای آنها قطع کرده اند: ویروس کرونا و واکسن های معلق قبلاً موضوع بسیاری از تئوری های توطئه بوده اند ، سیستم عامل هایی که در مورد آنها اقدام کرده یا سیاست هایی را ایجاد کرده اند. برخی ادعاهای نادرستی در مورد اثربخشی ماسک ها یا ادعاهای بی اساس مبنی بر کاشت ریز تراشه در افرادی که واکسن می زنند ، وارد کرده اند.

مطلب جدید پیشنهادی  دانلود رایگان مقاله: بهترین وبسایت‌ها و منابع آنلاین

در اوایل این ماه ، فیس بوک یک گروه خصوصی بزرگ را که به محتوای ضد واکسن اختصاص داده شده بود ، راه اندازی کرد. اما بسیاری از گروه های اختصاص داده شده به نرده های واکسن همچنان باقی مانده اند. با یک جستجوی مقدماتی توسط CNN Business ، حداقل دوازده گروه فیس بوک درمورد حمایت از واکسن ها ، با عضویت از چند صد تا ده ها هزار کاربر ، پیدا شدند. حداقل یک گروه به طور خاص حول مخالفت با واکسن Covid-19 متمرکز شده بود.

بروک مک کیور ، استادیار ارتباطات در دانشگاه کارولینای جنوبی که اطلاعات نادرست واکسن و رسانه های اجتماعی را مطالعه کرده است ، انتظار دارد که محتوای ضد واکسر افزایش یابد و گفت که این یک “مشکل بزرگ” است.

“سرعتی که [these vaccines] توسعه یافته برای برخی افراد نگران کننده است و این واقعیت که ما سابقه این واکسن را نداریم ، مردم در مورد آن ترسیده و مطمئن نخواهند شد. “” آنها احتمال دارد یا مستعد باور به اطلاعات غلط هستند به همین دلیل “

این پیامدهای دنیای واقعی دارد. ترس مک کیور: اینکه مردم واکسن تزریق نکنند و Covid-19 به شیوع خود ادامه دهد.

متخصصان بهداشت عمومی می گویند واکسن ها بسیار بی خطر هستند و واکنش های جانبی جدی بسیار نادر است.
Moderna می گوید از تنظیم كننده های ایالات متحده و اروپا می خواهد كه اجازه استفاده اورژانسی از واكسن COVID-19 خود را بدهند زیرا نتایج مطالعه جدید تایید می كند كه عکس ها محافظت شدیدی دارند.
اما پست های ضد واکسیناسیون همچنان مخاطبان زیادی پیدا می کنند. گزارش ماه ژوئیه از مرکز مقابله با نفرت دیجیتال (CCDH) نشان داد که شبکه های ضد vaxx پیروان حدود 58 میلیون نفر را جمع کرده اند ، که عمدتا در ایالات متحده و همچنین در انگلستان ، کانادا و استرالیا مستقر هستند. “تصمیم [of social media platforms] برای ادامه میزبانی از محتوای اطلاعات غلط شناخته شده و بازیگران ، ضد واکس های آنلاین را آماده می کنند تا فرصت ارائه شده توسط ویروس کرونا را فراهم کنند. ”

در این گزارش آمده است که سیستم عامل های شبکه های اجتماعی “حداقل مطلق” را انجام داده اند.

مطلب جدید پیشنهادی  آیا سقط جنین فیلی باستر را می کشد؟

در اینجا جایی است که سیستم عامل ها در مورد مبارزه با اطلاعات غلط واکسن Covid-19 تاکنون ایستاده اند.

فیس بوک و اینستاگرام

سخنگوی فیس بوک گفت: “ما محتوایی را مجاز می دانیم که در مورد مطالعات مربوط به Covid-19 و آزمایشات واکسن بحث می کند ، اما ادعای وجود واکسن ایمن و موثر برای Covid-19 را تا زمانی که مقامات بهداشت جهانی چنین واکسنی را تأیید نکنند ، حذف خواهیم کرد.” “ما همچنین تبلیغاتی را که موجب دلسردی افراد در واکسیناسیون می شود را رد می کنیم.”

قوانین Covid-19 فیس بوک بیان می کند که این شرکت در تلاش است محتوایی را حذف کند که به طور بالقوه می تواند به آسیب واقعی منجر شود ، از جمله با سیاست های خود مبنی بر ممنوعیت اطلاعات نادرست “که به خطر خشونت قریب الوقوع یا آسیب جسمی کمک می کند”.

توییتر

سخنگوی توییتر گفت این شرکت پیش از در دسترس بودن “واکسن زنده و مورد تأیید پزشکی” همچنان در حال کار بر روی برنامه های سیاست گذاری و محصول خود است.

از سال 2018 ، این شرکت درخواستی را به کاربران اضافه کرده است که وقتی جستجوی آنها به واکسن مربوط می شود ، آنها را به سمت یک منبع بهداشت عمومی سوق می دهد. در ایالات متحده ، مردم را به سمت واکسن.gov سوق می دهد.

توییتر دارای سیاست طولانی در مورد محتوای کاذب و گمراه کننده در مورد Covid-19. این شرکت تأکید کرده است که تمرکز خود را بر حذف اطلاعات نادرست Covid-19 دارد که شامل فراخوانی برای اقدام می تواند مضر باشد ، مانند انتشار دروغ در مورد اثربخشی ماسک ها.

یوتیوب

در ماه اکتبر ، یوتیوب سیاست های خود را به روز کرد تا شامل حذف فیلم هایی باشد که حاوی اطلاعات غلط در مورد واکسن Covid-19 است ، مانند هر ادعایی که مغایر با توافق کارشناسان مقامات محلی بهداشت یا سازمان بهداشت جهانی باشد. به عنوان مثال ، یوتیوب گفت این ادعا را حذف می كند كه واكسن باعث كشته شدن افراد یا ناباروری می شود یا تراشه های كوچك در افرادی كه واكسن می زنند پیوند می شود.

سخنگوی YouTube گفت که به نظارت بر وضعیت و به روزرسانی سیاست ها در صورت لزوم ادامه خواهد داد.

مطلب جدید پیشنهادی  اخبار جنگ روسیه و اوکراین: به روز رسانی زنده

TikTok

TikTok گفت این اطلاعات غلط مربوط به Covid-19 و واکسن ها ، از جمله محتوای ضد واکسن را از بین می برد. این شرکت گفت که این کار را پیشگیرانه و از طریق گزارش کاربران از طریق محتوای خود انجام می دهد.

TikTok همچنین برای کمک به ارزیابی صحت محتوا با واقعیت سنجها از جمله Politifact ، Lead Stories ، SciVerify و AFP کار می کند.

سیاست اطلاعات گمراه کننده آن ، اطلاعات غلط در مورد نفرت ، تعصب و آسیب رساندن به سلامت جسمی افراد را در میان سایر دسته ها منع می کند.

در فیلم های مرتبط با همه گیری – صرف نظر از اینکه گمراه کننده باشد یا نباشد – تیک توک دارای برچسبی است که می گوید: “اطلاعات مربوط به Covid-19 را بیاموزید” که با اطلاعاتی از منابعی مانند سازمان بهداشت جهانی به یک مرکز تبدیل می شود.