رباتکسی های خودران در چین در حال بلند شدن هستند

روز پنجشنبه ، AutoX ، یک علی بابا (بابا)با شروع کار ، اعلام کرد که رباتکسی کاملاً بدون راننده را در جاده های عمومی شنژن راه اندازی کرده است. این شرکت گفت که اولین بازیکن در چین است که این کار را انجام می دهد و یک نقطه عطف مهم در صنعت محسوب می شود.

پیش از این ، شرکتهایی که در جاده های عمومی کشور شاتل مستقلی را اداره می کردند ، با توجه به هشدارهای شدید محدود می شدند ، که به آنها الزام می کرد یک راننده ایمنی در داخل داشته باشند.

این برنامه متفاوت است. در شنژن ، AutoX درایور پشتیبان یا هر اپراتور از راه دور را به طور کامل حذف کرده است برای ناوگان محلی خود از 25 ماشین ، آن را گفت. دولت در جایی که AutoX فعالیت می کند محدودیتی ایجاد نمی کند ، اگرچه این شرکت گفت که آنها در مرکز شهر تمرکز دارند.

این شرکت ویدئویی از مینی ون خود – فیات کرایسلر پاسیفیکا – منتشر کرد که به صورت خود به خود در منطقه مرکز شهر حرکت می کند ، مسافران را نشان می دهد که در حال داخل شدن هستند ، یک بسته را در صندلی عقب بارگیری می کنند و اجازه می دهند یک سگ برای چرخش دور بماند.

همچنین این اتومبیل را به تصویر می کشد که در حال بارگیری کامیون ها ، عبور از کنار عابران پیاده و چرخش است.

AutoX رباتکسی بدون راننده خود را در جاده های شنژن نشان می دهد. اعتبار: AutoX

جیانشیونگ شیائو ، مدیرعامل AutoX گفت: “این یک رویاست.” “پس از سالها تلاش سخت ، ما سرانجام به این مرحله رسیدیم که این فناوری به اندازه کافی بالغ شده است ، که با اعتماد به نفس خود می توانیم راننده ایمنی را حذف کنیم.”

مطلب جدید پیشنهادی  چرخ دنده آسیاب گیربکس Efeaebbmodel Y

شیائو گفت که این شرکت پس از تلاش برای بهبود نرم افزار و سخت افزار خود ، بر تنظیم کننده ها پیروز شد. “ما بیش از 100 وسیله نقلیه داریم که هر روز در جاده رانندگی می کنند [in China] برای گرفتن اطلاعات ، “وی گفت:” نرم افزار AI بهتر است [now.]”

شیائو گفت: “از نظر فنی ، ماشین آماده است.” “داشتن این ماشین بسیار مهم است ، در غیر این صورت نمی توانیم بدون راننده برویم.”

AutoX در سال 2016 توسط شیائو ، دستیار مدرس سابق در پرینستون تاسیس شد که هنوز هم دوست دارد “پروفسور X” نامیده شود. این شرکت مستقر در شنژن ساخت فناوری را که در خودروهای خودران کار می کند متمرکز کرده و با تولیدکنندگان بزرگ خودرو مانند فیات کرایسلر برای تولید و تولید رباتکسی خود شریک است.

ابتکار جدید هنوز در حالت آزمایشی است و در حال حاضر برای عموم آزاد نیست. به گفته شیائو ، که گفت امیدوارم بتواند در دو یا سه سال آینده مجوز گسترش برنامه برای مسافران عادی را بدست آورد ، این به زودی تغییر نخواهد کرد.

مسابقه robotaxi

در حالی که اتوکس ادعا می کند در چین برتری دارد ، این اولین بار نیست که شاتل های کاملاً بدون راننده به جاده های عمومی می آیند. تابستان امسال ، این شرکت برای انجام آزمایشات کاملاً مستقل در جاده های عمومی در مناطقی از سن خوزه ، کالیفرنیا ، با رفع یک مانع دیگر در یکی از مهمترین بازارهای خود ، تصویب کرد.

در ماه اکتبر ، Alphabet’s Waymo یک گام فراتر رفت و گفت که خدمات حمل و نقل بدون سرنشین خود را برای عموم مردم در ققنوس ، آریزونا آغاز می کند.

رقابت داخلی نیز داغ می شود. اخیراً شرکتهای چینی اجازه می دهند افراد عادی بیشتر تجربه کنند که سوار شدن در اتومبیل خودران چگونه است.

شیائو گفت ، در سال جاری ، ویروس کرونا ویروس نیاز به خدمات بدون تماس را نشان می دهد ، که دولت را ترغیب می کند تا با تکنولوژی خودمختار سریعتر حرکت کند.
در ماه ژوئن ، دیدی ، بزرگترین شرکت استقبال از مسافران چین ، سوارکاری رایگان با وسایل نقلیه مستقل خود را در یک منطقه مشخص شده از شانگهای آغاز کرد.
اخیراً ، غول فناوری چینی بایدو (BIDU) همچنین اعلام کرد که هرکسی می تواند سرویس robotaxi خود را در مناطق خاصی از پکن امتحان کند. هر دوی این برنامه ها به راننده های ایمنی اختصاصی احتیاج دارند.

AutoX در حال حاضر بیش از 100 رباتکسی را در پنج شهر چین از جمله شانگهای و ووهان مستقر کرده است. در طول سال آینده ، هدف آن دو برابر کردن بیش از 10 شهر محلی است. شیائو گفت: اینکه آیا این شرکت می تواند در بازارهای دیگر انسان را از پشت فرمان بکشد ، به تنظیم کننده های محلی بستگی دارد یا خیر.

مطلب جدید پیشنهادی  HDMI چیست ؟

در شانگهای ، وسایل نقلیه آن در دسترس کاربران عمومی است که می توانند آنها را از طریق برنامه Autonavi Alibaba ، یک برنامه نقشه برداری چینی ، مورد استقبال قرار دهند.

میشیگان قصد دارد جاده ای را برای اتومبیل های خودران دوباره طراحی کند

آخرین تأیید استارت آپ از مقامات محلی شنژن پس از شش ماه آزمایش که قبلاً در آنجا انجام داده بود ، انجام شد.

به گفته شیائو برخی از دروس این شرکت تاکنون شامل چگونگی سازگاری بهتر با شرایط ترافیکی در هر مکان است. به عنوان مثال ، در شنژن ، رانندگان اغلب باید مراقب کارگران تحویل با دوچرخه و اسکوتر باشند ، و رانندگان با رانندگی تهاجمی تر از ایالات متحده شناخته می شوند.

وی افزود: “سناریوهای ترافیک بسیار چالش برانگیزتر هستند.” “برای هوش مصنوعی خود ، ما مجبور شدیم کارهای زیادی انجام دهیم تا با رانندگی چینی محلی سازگار شویم.”

بر اساس گزارشی از شرکت مشاوره مک کینزی ، چین که بزرگترین بخش خودرویی جهان را در خود جای داده است ، روزی می تواند به عنوان برترین بازار جهانی خودروهای خودکار شناخته شود. این پروژه پیش بینی کرده است که کشور می تواند تا سال 2040 حدود 1.1 تریلیون دلار درآمد از خدمات تحرک خودمختار داشته باشد.

با این وجود صنعت هنوز راهی طولانی پیش رو دارد. شیائو تخمین می زند تا پنج سال دیگر طول بکشد تاکسی های بدون سرنشین در سرتاسر چین عادی شوند.

وی گفت: “نوار فوق العاده بالایی است.” “این بسیار چالش برانگیز است ، اما ما بسیار خوشحال هستیم.”