رئیس امنیت جهانی اپل و دو عضو دفتر کلانتری به اتهام رشوه خواری متهم شدند

ریک سونگ معاون رئیس بخش سانتا کلارا و کاپیتان جیمز جنسن “موفق شدند” قول توماس مویر ، رئیس ارشد امنیتی اپل را بدهند مبنی بر اینکه این شرکت در ازای چهار مجوز اسلحه گرم که از کارمندان اپل گرفته نشده بود ، آیپدهای خود را به دفتر کلانتری اهدا کند. دفتر دادستان منطقه سانتا کلارا روز دوشنبه در بیانیه ای گفت. در بیانیه افزوده شده است كه دادستانی منطقه تحقیقات دو ساله ای را انجام داده كه در آن دریافت كه سونگ و جنسن مجوزها را “نگه داشتند” و از آزاد كردن آنها تا زمانی كه چیزی با ارزش دریافت نكردند امتناع كردند.

جف روزن ، دادستان دادگستری اظهار داشت: “فوق كلاهك سونگ و كاپیتان جنسن با مجوزهای CCW به عنوان كالایی برخورد كردند و خریداران راضی پیدا كردند. جویندگان رشوه باید به دادستانی منطقه معرفی شوند ، نه اینکه انطباق آنها را رعایت کنید.”

گفته می شود مویر در ازای دریافت مجوزهای اسلحه پنهان شده صدها محصول اپل را به کلانتری اهدا کرده است.

“اهدای وعده داده شده 200 آیپد به ارزش نزدیک به 70،000 دلار در ساعت یازدهم درست پس از 2 آگوست 2019 ، هنگامی که سونگ و مویر از حکم جستجو که دفتر دادستان منطقه در کلانتری اعدام کرد ، ضبط کرد که تمام سوابق مجوز CCW خود را ضبط کرد ، “دفتر دادستان منطقه در بیانیه ای گفت.

اپل 113 میلیون دلار بابت کاهش آگاهانه آیفون ها پرداخت کند

اد سوانسون ، وكیل مویر ، این ادعاها را “بی اساس” خواند.

سوانسون در بیانیه ای که به سی ان ان بیزینس ارائه داد ، گفت: “تام مردی سخت کوش ، شایسته و دارای سابقه طولانی خدمت به جامعه و کشورش است.” “یک جانباز نیروی دریایی ایالات متحده که در طول طوفان صحرا به کشورش خدمت می کرد ، تام یک درجه حقوق گرفت و یک وکیل معتبر است. تام 14 سال در اپل کار کرده است ، جایی که اکنون رئیس امنیت جهانی است. تمام حرفه حرفه ای او بر اساس این باور بنیان نهاده شده است که یک رهبر خوب اخلاق و صداقت را الگوبرداری می کند و او شایسته نیست که با این اتهامات بی اساس نام خوب خود را لکه دار کند. ”

مطلب جدید پیشنهادی  جنگ اوکراین و روسیه: به روز رسانی زنده - نیویورک تایمز

اپل گفت که این ادعاها را بررسی کرده و هیچ تخلفی پیدا نکرده است.

سخنگوی اپل جوش روزنستاک در بیانیه ای گفت: “ما انتظار داریم همه کارمندان ما رفتارهایشان را با صداقت انجام دهند.” وی افزود: “پس از اطلاع از این ادعاها ، ما تحقیقات داخلی كامل را انجام دادیم و هیچ خلافى پیدا نكردیم.”

دلیل شگفت آور اینکه چرا اپل نسبت به آیفون 5G خود بسیار سرگرم کننده بود

چاک اسمیت ، وکیل سونگ ، گفت که او قصد دارد با این اتهامات مبارزه کند.

اسمیت گفت: “مشتری من یک کارمند عمومی اختصاص داده شده است که با بالاترین استانداردهای صداقت و حرفه ای به جامعه خود خدمت کرده است.” “ما اعتقاد داریم که او از تمام این اتهامات تبرئه خواهد شد.”

دفتر کلانتر سانتا کلارا گفت افسران این اداره “با بالاترین موازین اخلاقی و اخلاقی نگهداری می شوند”.

این دفتر در بیانیه ای به CNN Business گفت: “این زمان دشواری برای سازمان ماست ، با این حال هدف ما همچنان ارائه بالاترین سطح ایمنی عمومی به ساکنان شهرستان سانتا کلارا است.” “صدها زن و مرد نماینده دفتر کلانتری همچنان با عطوفت ، صداقت و صداقت به جامعه ما خدمت خواهند کرد.”

وكیل جنسن بلافاصله به درخواست های اظهار نظر پاسخ نداد.

متهمان در تاریخ 11 ژانویه به دادگاه شکایت می شوند.