دیمیتری پسکوف، سخنگوی پوتین، ادعا کرد پسرش در اوکراین جنگیده است

دیمیتری اس. پسکوف، سخنگوی کرملین، روز دوشنبه گفت که پسرش در اوکراین جنگیده است و بر مشارکت نابرابر نخبگان مسکو در تلاش جنگی که تاکنون به قیمت جان ده‌ها هزار سرباز روسی تمام شده است، تاکید کرد.

اظهارات آقای پسکوف پس از آن بیان شد که یوگنی وی. پریگوژین، رهبر شرکت نظامی خصوصی واگنر روسیه، روز شنبه گفت که پسر این سخنگوی به مدت شش ماه به عنوان توپخانه با گروه مزدور خود خدمت کرده است. نیکولای پسکوف، پسر سخنگوی کرملین، در مقاله‌ای که روز بعد منتشر شد، خدمات ادعایی خود را به کومسومولسکایا پراودا، یک روزنامه حامی دولت توصیف کرد.

روز دوشنبه، باسابقه ترین سخنگوی رئیس جمهور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک نشست خبری روزانه در مورد پسر 33 ساله اش سوال شد.

آقای پسکوف با استفاده از تعبیر دولت برای جنگ در اوکراین به خبرنگاران گفت: «درست است، او در عملیات نظامی ویژه شرکت کرد. وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

هیچ یک از این گزارش‌ها به‌طور مستقل قابل تأیید نبود، و نمی‌توان تعیین کرد که آیا آقای پریگوژین به نمونه‌ای نادر از خدمت سربازی یک جوان ثروتمند روسی اشاره می‌کند یا در حال تلاش برای یک شیرین کاری روابط عمومی برای سرنگونی خودی‌های کرملین است.

آقای پریگوژین، یک تحریک کننده رسانه های اجتماعی، اغلب نخبگان کشور را به دلیل احساسات ضعیف میهن پرستانه مورد انتقاد قرار داده است. در ماه مارس، آقای پریگوژین ادعا کرد که داماد وزیر دفاع روسیه، سرگئی کی شویگو، به واگنر پیوسته است. معلوم شد که این جنگنده هیچ ارتباطی با وزیر دفاع نداشته است، هدف مکرر انتقاد آقای پریگوژین.

مطلب جدید پیشنهادی  خرید گیفت کارت ارزان فروشگاه دیکاردو

برخی از عناصر گزارش آقای پریگوژین از خدمات آقای پسکوف جوان تر شبیه ترولینگ بود.

آقای پریگوژین گفت که در واگنر، پسر سخنگوی کرملین برای بارگیری مهمات در یک ماموریت کار کرده است که او را مایل ها پشت خط مقدم قرار می دهد. او همچنین گفت که این مرد جوان از رفقای خود متمایز بود زیرا انگلیسی صحبت می کرد و “بیش از حد باهوش به نظر می رسید”.

چندین مقام رسمی و سابق روسیه از آغاز تهاجم در سال گذشته برای ارتش داوطلب شده اند و از خدمات خود برای تقویت اعتبار ملی گرایانه خود در رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

اما تأیید جزئیات خدمات آنها، از جمله اینکه آیا آنها در نقش های خط مقدم خدمت کرده اند یا خیر، دشوار بوده است.

در سال 2011، آقای پسکوف جوان‌تر عکس‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که به نظر می‌رسید او را در خدمت سربازی اجباری یک ساله روسیه نشان می‌داد.

از زمانی که سال گذشته آقای پوتین دستور تهاجم کامل به اوکراین را صادر کرد، آقای پسکوف جوان تر خواستار استخدام بیشتر شد. مدت کوتاهی پس از اینکه آقای پوتین در ماه سپتامبر اعلام کرد که 300000 مرد را برای مبارزه بسیج خواهد کرد، فعالان مخالف که ادعا می‌کردند افسران وظیفه هستند با او شوخی کردند.

مردی که به عنوان پسر سخنگوی کرملین توصیف می‌شود، پس از اینکه از او پرسیده شد که آیا روز بعد به دفتر اجباری مراجعه می‌کند یا خیر، به تماس‌گیرندگان شوخی گفت: «بدیهی است که من نمی‌آیم». “من می خواهم این را در سطح دیگری حل کنم.”

مطلب جدید پیشنهادی  تلاش ژاپن و سایر کشورها برای تخلیه شهروندان از سودان

اما او به روزنامه کومسومولسکایا پراودا گفت که پیوستن به واگنر تصمیم او بود و گفت که او یک مدال “برای شجاعت” دریافت کرده است.

او بلافاصله به درخواست نیویورک تایمز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

اولگ ماتسنیف و آلینا لوبزینا تحقیقات انجام داد.