در یک معامله اقلیمی، بایدن از طرح سوخت فسیلی مانچین حمایت می کند

کاخ سفید روز چهارشنبه طرحی توسط سناتور جو منچین سوم برای تسریع در تصویب برخی پروژه های سوخت فسیلی به منظور تسریع در ساخت خطوط انتقال جدید که برای تحقق اهداف آب و هوایی پرزیدنت بایدن حیاتی است، تایید کرد.

جان پودستا، مشاور ارشد پرزیدنت بایدن در زمینه نوآوری در انرژی پاک، گفت که توقف تلاش‌های کنگره برای ساده‌سازی قوانین مجوز برای پروژه‌های انرژی، فرآیندی که می‌تواند سال‌ها طول بکشد، به تلاش‌ها برای تقویت انرژی بادی، خورشیدی و سایر انرژی‌های پاک آسیب وارد کرده است.

آقای پودستا به حضار در مرکز سیاست دو حزبی، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن گفت: «در حال حاضر، فرآیند صدور مجوز برای زیرساخت‌های انرژی پاک، از جمله انتقال، با تأخیرها و تنگناها مواجه است». “ما باید این مشکل را اکنون حل کنیم.”

اعلامیه کاخ سفید با مخالفت سریع بسیاری از گروه‌های زیست‌محیطی مواجه شد که هنوز بر سر حمایت دولت از پروژه نفت بید در آلاسکا در حال جوشیدن هستند.

پودستا در حمایت از طرح آقای مانچین، یک دموکرات ویرجینیای غربی که از حامیان قوی زغال سنگ و گاز است، تاکید کرد که سناتور سال گذشته نقش مهمی در تصویب قانون آب و هوایی امضا شده توسط آقای بایدن با 370 میلیارد دلار انرژی پاک ایفا کرد. مشوق های مالیاتی.

طرح مجوز آقای مانچین تکمیل یک خط لوله گاز با تاخیر طولانی در ویرجینیای غربی، خط لوله Mountain Valley را تضمین می کند. فعالان محیط زیست، فعالان حقوق مدنی و بسیاری از قانونگذاران ایالتی دموکرات سال ها با این پروژه مخالفت کرده اند.

آقای پودستا گفت: “رئیس جمهور رک و پوست کنده همه چیز را در این لایحه دوست ندارد، اما ما از آن حمایت می کنیم زیرا سازش به این معناست.”

مطلب جدید پیشنهادی  زلنسکی قانون ممنوعیت نام‌های مکان روسی را امضا کرد، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر «استعمارزدایی»

شاخه زیتون در بحبوحه مذاکرات پرتنش بین آقای بایدن و رئیس مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی، بر سر افزایش سقف بدهی قبل از ضرب الاجل اول ژوئن صورت گرفت که پس از آن دولت ایالات متحده ممکن است نکول کند.

به عنوان شرایط برای برداشتن سقف استقراض، جمهوری خواهان مجلس به دنبال کاهش هزینه های انرژی پاک و بازنگری مجوزهایی هستند که توسعه سوخت های فسیلی را در اولویت قرار می دهد. آقای بایدن تاکید کرده است که قانونگذاران باید سقف را بدون هیچ شرطی افزایش دهند.

سخنگوی آقای مک کارتی در بیانیه ای گفت که طرح مجوز جمهوری خواهان مرتبط با بسته سقف بدهی “اقتصاد ما را به مسیر اصلی باز می گرداند، هزینه ها را کاهش می دهد و تولید انرژی پاک و مقرون به صرفه آمریکایی را ساده می کند.”

آقای مانچین روز چهارشنبه از سؤالات در مورد اینکه آیا باید بازنگری اساسی مجوز را در رای گیری در مورد سقف بدهی وارد کنیم، کنار گذاشت و گفت: “هرجا بتوانیم مجوز اصلاحات را دریافت کنیم، آن را انجام خواهم داد.”

لایحه آقای مانچین علاوه بر ردیابی سریع خط لوله Mountain Valley، که از ویرجینیای غربی تا ویرجینیا می‌رود، یک محدودیت دو ساله برای بررسی‌های زیست‌محیطی پروژه‌های بزرگ انرژی فدرال، از جمله پروژه‌های مربوط به سوخت‌های فسیلی، تعیین می‌کند. همچنین به رئیس جمهور دستور می دهد که حداقل 25 پروژه انرژی در سطح بالا را تعیین و صدور مجوز آنها را در اولویت قرار دهد.

آقای مانچین روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که علیرغم برخی مخالفت ها، پیشنهاد مجوز وی تنها پیشنهادی بود که از حمایت دو حزبی برخوردار بود.

او گفت: «فقط نشستن و مذاکره چیزی است که اکنون باید انجام شود.

مطلب جدید پیشنهادی  کاربرد پیستون ولوو چیست ؟

کاخ سفید روز چهارشنبه همچنین دستوری صادر کرد که به آژانس‌ها دستور داد تا محل استقرار و مجوز خطوط انتقال بین ایالتی را تا زمان تصویب قانون تسهیل کنند.

همچنین 11 اولویتی را که آقای بایدن در قانون جدید مجوز می‌خواهد، فهرست کرده است، از جمله کمک به پروژه‌های انرژی پاک مانند باد و خورشید برای ورود سریع‌تر به شبکه و تعیین اهداف جدید برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در زمین‌های فدرال. علاوه بر این، کاخ سفید از توسعه زیرساخت‌های جدید هیدروژن و دی‌اکسید کربن، حذف بررسی‌های مضاعف زیست‌محیطی و بهبود مشارکت جامعه خواستار شد.

برخی از گروه‌های زیست‌محیطی اعلامیه دولت را مورد حمله قرار دادند و گفتند که لایحه آقای مانچین منجر به توسعه بیشتر نفت و گاز خواهد شد، حتی در شرایطی که دانشمندان می‌گویند پنجره کاهش انتشار سوخت‌های فسیلی به سرعت در حال بسته شدن است.

آقای بایدن قول داده است که به محدود کردن گرمایش کلی زمین به بیش از 1.5 درجه سانتیگراد یا 2.7 درجه فارنهایت در مقایسه با دمای پیش از صنعتی شدن کمک کند. این آستانه ای است که دانشمندان می گویند احتمال تأثیرات فاجعه آمیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. اما آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داده است که اگر کشورها به توسعه جدید سوخت‌های فسیلی ادامه دهند، نمی‌توان به این هدف دست یافت.

آقای پودستا در طول حضور خود در اندیشکده واشنگتن، گروه های محیط زیستی را که اغلب برای مسدود کردن تأسیسات جدید شکایت می کنند، سرزنش کرد. او گفت که این تلاش ها به پیشرفت در مقابله با تغییرات آب و هوایی آسیب می رساند.

آقای پودستا، که به عنوان یک رهبر محیط زیست، مرکز پیشرفت آمریکایی را تأسیس کرد، گفت: «ما آنقدر در توقف پروژه ها مهارت داشتیم که فراموش کردیم چگونه بسازیم».

مطلب جدید پیشنهادی  مصر گزارش درمورد اسناد فاش شده مبنی بر اینکه قصد ارسال تسلیحات به روسیه را دارد، تکذیب کرد

برت هارتل، مدیر امور دولتی در مرکز تنوع زیستی، گفت: «شرم آور است که جان پودستا بی خیال کتاب بازی سوخت های فسیلی را طوطی وار جلوه می دهد و جوامع خط مقدم را که بیشترین آسیب را از سوخت های فسیلی متحمل می شوند، به عنوان دشمن آینده انرژی های تجدیدپذیر به جان هم می اندازد. .

این گروه یکی از نزدیک به 300 سازمان محیط زیستی بود که نامه ای به آقای بایدن و رهبران دموکرات کنگره فرستاد و از آنها خواست که طرح آقای مانچین را رد کنند و گفتند که اگرچه این طرح به طور “کمی” به توسعه انرژی های تجدیدپذیر کمک می کند، اما “به طور گسترده ای” خواهد بود. کوتوله» توسط پروژه های تسریع شده نفت و گاز.

گروه‌های دیگری مانند شورای دفاع از منابع طبیعی اولویت‌های کاخ سفید را ستایش کردند، اما گفتند که با طرح آقای منچین مخالف هستند.

سازمان‌های انرژی پاک گفتند که صنایع آنها روی اقدام سریع کنگره حساب می‌کنند.

گرگوری وتستون، رئیس شورای آمریکایی انرژی های تجدیدپذیر، که یک گروه تجاری است، گفت: «گسترش و نوسازی شبکه ملی برق ما برای دستیابی به اهداف فوری آب و هوا و امنیت انرژی ما مرکزی است.

آقای پودستا گفت کاخ سفید، در حالی که به دنبال سازش با جمهوری خواهان است، یک خط قرمز دارد: «دیگر انکار آب و هوا وجود ندارد». چندین تلاش جمهوری خواهان برای سرعت بخشیدن به زیرساخت ها به آژانس ها این امکان را می دهد که تغییرات آب و هوایی را هنگام ارزیابی اثرات زیست محیطی پروژه های جدید نادیده بگیرند. آقای پودستا گفت: «دیگر نباید به سمت دیگری نگاه کرد.