در کالیفرنیا ، رای دهندگان باید بین وثیقه نقدی و الگوریتم ها یکی را انتخاب کنند

اگر رأی دهندگان این معیار را تصویب کنند که به موجب آن لایحه 10 سنا در سال 2018 نیز تأیید شود ، کالیفرنیا اولین ایالتی خواهد شد که وثیقه نقدی پیش از موعد را لغو می کند. در عوض ، قضات باید نتایج یک ابزار ارزیابی ریسک – نرم افزاری را که با استفاده از الگوریتم ها پیش بینی می کند آیا شخصی احتمالاً در این میان در دادگاه حاضر می شود یا دوباره دستگیر می شود – در تصمیم گیری در مورد بازداشت یا آزادی شخص قبل در نظر بگیرند. به تاریخ دادگاه خود

در چهره خود ، به نظر می رسد Prop 25 برای طرفداران اصلاح عدالت کیفری جذاب است. حزب دموکرات کالیفرنیا ، فرماندار دموکرات گاوین نیوزوم و رهبران کنگره مانند نماینده کارن باس حمایت گسترده ای از این اقدام ابراز کرده اند.
طبق PPIC ، از سال 2019 ، 49 کشور از 58 شهرستان ایالت ممکن است از ابزار ارزیابی خطر قبل از استفاده استفاده کرده باشند. اما علی رغم این استفاده ، تشخیص اینکه آنها چقدر می توانند رفتار متهمان را پیش بینی کنند دشوار است و منتقدان نگران هستند که این ابزارها به دلیل داده هایی که به آنها اعتماد می کنند ، نابرابری نژادی در پلیس را تداوم می بخشند – داده هایی که ممکن است شامل سن متهم و سابقه دستگیری آنها باشد. استفاده از این برنامه های رایانه ای مبتنی بر الگوریتم بسیار بحث برانگیز و خاردار است به طوری که برخی از طرفداران سابق خود را تغییر داده و در برابر ارزیابی ریسک قرار می گیرند.

همکار بن مرکز اطلاعات حریم الکترونیکی گفت: “این پیچیده است ، به ویژه اگر راهی برای پایان دادن وثیقه نقدی باشد یا بخشی از اصلاح وثیقه باشد – سخت است که در مقابل آن بایستید و بگویید این ایده خوبی نیست.” زمستان ها ، برجسته کردن دشواری تصمیمی که رأی دهندگان با آن روبرو هستند.

نیاز به اصلاح

طرفداران Prop 25 می گویند با این اقدام اصلاحات بسیار لازم در سیستم عدالت کیفری ایالت فراهم می شود.

عضو مجمع ، راب بونتا ، که یکی از نویسندگان لایحه 10 سنا بود ، گفت که این گزاره “سرانجام به یک سیستم سودجو ، خصوصی و غارتگرانه پایان می یابد که افراد فقیر را به دلیل فقیر بودن مجازات می کند” و یک ابزار ارزیابی “عینی” جایگزین آن می کند.

مخالفان – در هر دو طرف راهرو سیاسی – اتفاق نظر دارند که وثیقه نقدی یک سیستم ناقص است که متخلفان کم درآمد را به طور نامتناسبی مجازات می کند ، اما آنها معتقدند که پیشنهاد 25 راه حلی نیست.

دولت ها در تلاشند تا سیستمی را تغییر دهند که افراد فقیر را در زندان نگه دارد.  صنعت وثیقه مانع آنها شده است.
حزب جمهوری خواه کالیفرنیا ، در راهنمای رسمی تأیید خود ، گفت که این پیشنهاد مردم کالیفرنیا را که متهم به جنایات هستند ، مجبور می کند به الگوریتم ها اعتماد کنند و این باعث آزاد شدن بیشتر افراد متهم به جرم می شود. صنعت وثیقه میلیون ها نفر را برای مبارزه با تصویب پیشنهاد جمع کرده است.
مخالفان دیگر ، از جمله ACLU ، دیده بان حقوق بشر و ائتلاف غیرانتفاعی JusticeLA ، نگران هستند که ابزار ارزیابی ریسک به اطلاعات مغرضانه نژادی مانند جمعیت شناختی ، سابقه کیفری و وضعیت اقتصادی اجتماعی به عنوان شاخص تکرار جرم متکی است. آنها استدلال می کنند که کالیفرنیا در حال ساخت یک سیستم کاملاً ناقص بر روی دیگری است

اثربخشی نامشخص

در صورت موفقیت Prop 25 ، لازم است متهمان دستگیر شده به دلیل تخلفات غیر خشونت آمیز ، که اکثر رزروهای زندان را شامل می شود ، ظرف 12 ساعت پس از رزرو آزاد شوند. سایر متهمان در معرض ارزیابی ریسک قرار می گیرند که فاکتورهایی مانند سن آنها ، سابقه کیفری و اینکه آیا آنها تاریخ دادرسی را در گذشته از دست داده اند ، برای طبقه بندی افراد در گروه های کم ، متوسط ​​و پرخطر در نظر گرفته می شود. افرادی که خطر بالایی دارند – از جمله افرادی که به جرایم جنایی خشونت آمیز دستگیر شده اند – قبل از محاکمه آزاد نمی شوند.

اگرچه عبور از Prop 25 به هر یک از 58 ایالت کالیفرنیا نیاز دارد که تصمیم بگیرند از کدام ابزار ارزیابی ریسک استفاده کنند ، اما چندین مورد دیگر که در ایالات متحده محبوبیت دارند ، درک خوبی از اینکه کدام یک را می توانند ارائه دهند و چگونه کار می کنند ، ارائه می دهند.

پرکاربردترین ابزار ارزیابی ریسک ارزیابی ایمنی عمومی Arnold Ventures یا PSA است. داده های جمع آوری شده توسط MediaJustice و Movement Alliance Project ، که از آزادی پیش از موعد حمایت می کنند ، تخمین می زند که PSA حداقل در پنج ایالت و 59 شهرستان در ایالات متحده استفاده می شود. سانفرانسیسکو ، که در اوایل سال 2020 وثیقه نقدی را از بین برد ، در میان آنها است.

برای اولین بار در سال 2014 اجرا شد ، این نه فاکتور با وزن های مختلف را در الگوریتم خود در نظر می گیرد ، از جمله سن یک متهم هنگام دستگیری ، اینکه آیا آنها اتهامی در انتظار دارند یا اینکه آنها در گذشته به جرم خشونت محکوم شده اند. نتایج پیش بینی ها در مورد احتمال عدم حضور فرد در دادگاه یا دستگیری موقت است که قضات می توانند برای کمک به تصمیم گیری در مورد آزادی یا نگهداری فرد در زندان کمک کنند.
مشخص نیست که PSA یا سایر ابزارها چقدر خوب کار می کنند. مگان استیونسون ، استادیار دانشکده حقوق دانشگاه ویرجینیا که اصلاح عدالت کیفری و ارزیابی ریسک الگوریتمی را مطالعه می کند ، گفت که تاکنون هیچ یک از شواهد به هر دو صورت وجود ندارد. استیونسون گفت ، به عنوان مثال ، در كنتاكی ، كه شروع به استفاده از چنین ابزاری در سال 2011 كرد ، امتیازات ارزیابی ریسك اغلب از سوی قضات نادیده گرفته شد. وی گفت ، از آن زمان كنتاكی سیاست جامع تری برای بازداشت موقت در پیش گرفته است.

استیونسون درباره این ابزار گفت: “من فکر می کنم مفیدترین کاری که آنها انجام داده اند این است که اصلاحات را تسهیل کرده اند.”

مطلب جدید پیشنهادی  پرتاب SpaceX-ناسا: آنچه قبل از ماموریت فضانورد شنبه Crew Dragon باید بدانید

به CNN Business در پاسخ به این سedال که PSA به طور خاص چقدر می تواند پیش بینی کند که متهمان قبل از قرار دادگاه چه اتفاقی خواهند افتاد ، پیش بینی کرد که پیش بینی شده است.

آلیسون شمس ، مدیر مشترک پیشبرد سیاست پیش از محاکمه و تحقیقات ، گفت: “این چیزی است که باید به طور مداوم مورد مطالعه قرار گیرد.” Shames افزود که به حوزه های قضایی با استفاده از این ابزار گفته می شود داده ها را جمع آوری و میزان کارایی آنها را تعیین کنند.

چطور ممکن است اشتباه پیش برود

به گفته جک گلاسر ، استاد دانشکده سیاستگذاری عمومی دانشگاه کالیفرنیا ، احتمالاً سیستم جدید منجر به آزاد شدن افراد بیشتری خواهد شد که به جرایم سطح پایین متهم شده اند.

وی گفت: “بدون گزینه وثیقه ، افراد کم ارتکاب جرم و کم خطر آزاد می شوند و این به ویژه به نفع کسانی خواهد بود که در غیر این صورت امکان ارسال وثیقه را نداشتند.” “از طرف تلخ ، مجرمان خشن بیشتری با خطر پرواز نسبتاً زیاد در زندان محبوس خواهند شد زیرا گزینه وثیقه از بین رفته است.”

مطالعه ای که اخیراً از آزمایشگاه سیاست گذاری کالیفرنیای UC Berkeley انجام شده است ، سعی کرده است تا اندازه گیری کند که این ابزار در صورت عبور Prop 25 چه میزان می تواند کمک کند. محققان نسبت به رزرو در بخش های سانفرانسیسکو و سونوما در سال های 2017 و 2018 ناخوشایند بودند و دریافتند که اگر Prop 25 قانون داشته باشد ، درصد موارد واجد شرایط آزادی پیش از موعد از 44٪ به 59٪ در سانفرانسیسکو و از 63٪ به 66٪ می رسد در شهرستان Sonoma.

با این حال ، در حالی که محققان دریافتند که میزان آزادسازی برای همه گروه های نژادی افزایش می یابد ، آنها تعیین کردند که هنوز اختلاف نژادی در آزادی های قبل از زندان وجود دارد – به ویژه برای سیاه پوستان ، که تقریبا 13٪ از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند اما 27٪ از دستگیری ها را تشکیل می دهد.

یوهانا لاکو ، یکی از نویسندگان این تحقیق و مدیر تحقیقات آزمایشگاه سیاست کالیفرنیا ، گفت: “فقط استفاده از یک ابزار ارزیابی ریسک واقعیت را از داده ها پاک نمی کند.” “از داده هایی استفاده می کند که این یک مشکل باشد.”

این نتیجه ای بود که در اوایل سال جاری توسط انستیتوی دادرسی پیش از دادرسی به دست آمد. برای چندین دهه ، غیر انتفاعی از ارزیابی ارزیابی خطر قبل از دادرسی به عنوان جایگزین وثیقه نقدی پشتیبانی می کرد. در ماه فوریه ، آن اعلام کرد که نظر خود را تغییر داده است ، و در آن زمان در بیانیه ای گفت ، “ما اشتباه کردیم”.

Cherise Fanno Burdeen ، شریک اجرایی در انستیتوی دادرسی پیش از دادرسی ، توضیح داد که این چهره به این باور رسیده است که پلیس در ایالات متحده صدها سال است که عادلانه نبوده است ، و این باعث می شود هر الگوریتمی با استفاده از داده های سابقه کیفری خود از نظر نژادی نابرابر باشد.

مطلب جدید پیشنهادی  ژنیکوماستی - بهدار

وی گفت: “داده ها خود مغرضانه نیستند ، و صرفاً بازتابی از سیاست های مغرضانه است.”