درآمد Q3 فیس بوک: درآمد 22٪ رشد می کند ، اما گزاف گویی کاربر همه گیر آن کمرنگ می شود رشد کاربر همه گیر کمرنگ می شود

فیس بوک روز پنجشنبه گفت که کاربران فعال روزانه و ماهانه آن در ایالات متحده و کانادا ، یک بازار اصلی ، در سه ماهه سوم نسبت به سه ماه گذشته اندکی کاهش یافته است و انتظار دارد این روند ادامه یابد. فیس بوک تعداد کاربران را براساس مناطق تقسیم نمی کند ، بنابراین میزان کامل خسارت مشخص نیست.

در سطح جهانی ، انتشار درآمد تصویری روزبه تر از نظر عملکرد مالی و رشد کاربر ارائه می دهد.

درآمد فیس بوک در مقایسه با سال گذشته با 22٪ جهش به 21.47 میلیارد دلار رسید که انتظار تحلیل گران را از بین برد. درآمد خالص با 29٪ افزایش به 7.85 میلیارد دلار از سال گذشته رسیده است.

این شرکت 2.74 داشت میلیارد کاربر فعال ماهانه طی سه ماهه منتهی به سپتامبر ، 12 درصد افزایش نسبت به سال قبل. هنگام ترکیب همه برنامه های مختلف فیس بوک ، از جمله اینستاگرام ، مسنجر و واتس اپ ، این شرکت گزارش 3.21 میلیارد کاربر ، 14٪ افزایش.

در سه ماهه گذشته ، فیس بوک گفت که تعداد کاربران فعال روزانه و ماهانه “منعکس کننده افزایش مشارکت در زمانی است که مردم در سراسر جهان به محل زندگی خود پناه می برند و از محصولات ما برای برقراری ارتباط با مردم و سازمانهایی که مورد علاقه آنها هستند استفاده می کنند.” با این حال ، این شرکت قبلاً هشدار داده بود كه با كاهش سفارشات در خانه ، انتظار می رود تعامل در آینده مساوی باشد یا اندكی كاهش یابد.

سهام فیس بوک در ابتدا به دنبال آخرین گزارش درآمد خود جهش کرد ، سپس حدود 3٪ سقوط کرد تا اینکه در معاملات بعد از ساعت کمی به قلمرو مثبت صعود کند.

مطلب جدید پیشنهادی  باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

با نگاهی به آینده 2021 ، این شرکت گفت که همچنان با “مقدار قابل توجهی عدم اطمینان” روبرو است.

وی افزود: “ما معتقدیم كه بیماری همه گیر باعث تسریع در تغییر تجارت از حالت آفلاین به آنلاین شده است و در نتیجه این شتاب ، تقاضای فزاینده ای برای تبلیغات تجربه كرده ایم. با توجه به اینكه تجارت آنلاین بزرگترین تبلیغ عمودی ما است ، تغییر در این روند می تواند به عنوان سرپیچی برای رشد درآمد آگهی سال 2021 ما عمل می کند “، این شرکت در گزارش درآمد خود گفت.

فیس بوک همچنین به چالش های دیگری از جمله تغییرات نرم افزاری آیفون اشاره کرد که انتظار دارد به تجارت تبلیغاتی آن آسیب برساند و همچنین “فضای نظارتی در حال تحول”.

گزارش سه ماهه فیس بوک یک روز پس از حضور زاکربرگ در سناتورهای کمیته تجارت در کنار جک دورسی مدیر عامل توییتر و ساندار پیچای مدیر عامل گوگل ارائه شد. گرچه قرار بود جلسه دادرسی به یک قانون اساسی ، معروف به بند 230 ، متمرکز شود که از توانایی شرکتها در تعدیل محتوای متناسب با صلاحدید محافظت می کند ، سناتورها همچنین با مدیران در مورد موضوعات دیگر از جمله ضد انحصارطلبی ، اطلاعات غلط در مورد رای گیری و دخالت در انتخابات روبرو شدند.

مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک در بیانیه ای گفت: “ما یک چهارم قدرتمند داشتیم زیرا مردم و مشاغل همچنان به خدمات ما متکی هستند و در این شرایط سخت فرصت اقتصادی ایجاد می کنند.”

این محله شامل تحریم تبلیغاتی عمده فیس بوک بود که شامل مارک های خانگی متعددی مانند هرشی ، استارباکس و پاتاگونیا بود. یک ائتلاف حقوق مدنی که شامل لیگ ضد افترا و NAACP است ، کمپین #StopHateforProfit را راه اندازی کرد و از شرکت های بزرگ خواست که تبلیغات خود را در ماه جولای در فیس بوک متوقف کنند ، زیرا “این پلتفرم” ناکامی مکرر در رسیدگی معنادار به گسترش گسترده نفرت در سیستم عامل های آن. ” “کارولین اورسون” ، در آن زمان ، VP گروه تجارت جهانی فیس بوک ، در پاسخ به تحریم گفت.

دبرا آهو ویلیامسون ، تحلیلگر اصلی eMarketer ، گفت: “فیس بوک از نظر عقب نشینی تبلیغات اپیدمیک ، هنگامی که بازاریاب ها تبلیغات را در همه رسانه ها برای انجام مجدد پیام رسانی یا ذخیره وجوه انجام می دادند ، و همچنین از تحریم تبلیغات ماه ژوئیه ، به خوبی بازگشت.” “علیرغم چالش هایی که با آشفتگی انتخابات و تعدیل محتوا دارد ، همچنان برای تبلیغاتی که می خواهند پایگاه گسترده ای از مصرف کنندگان را درگیر خود کنند همچنان یک کار مهم است.”

هفته آینده كه به سمت انتخابات آمریكا می رود ، فیس بوك با بررسی دقیق نحوه مدیریت اطلاعات غلط و دخالت های خارجی روبرو می شود.