دادگاه عالی هند رسیدگی به پرونده ازدواج همجنس گرایان را آغاز کرد

این دو زن با خانواده خود جنگیدند، از ضرب و شتم جان سالم به در بردند، تهدید به مرگ را تحمل کردند و قبل از اینکه بتوانند به عنوان یک زوج با هم زندگی کنند، به زور از هم جدا شدند. اکنون آنها برای حق خود برای ازدواج در هند مبارزه می کنند.

بهونا، که مانند شریک زندگی خود، کاجال، با یک نام شناخته می شود، گفت: “این به ما مدرک قانونی می دهد، و من می توانم آن را به والدینم که هنوز با رابطه ما مخالف هستند نشان دهم.”

روز سه‌شنبه، این زوج همراه با بیش از ده‌ها نفر دیگر، روز خود را در دادگاه عالی هند به پایان رساندند، دادگاهی که شروع به رسیدگی به بحث در مورد قانونی کردن ازدواج همجنس‌گرایان کرد. در سال‌های اخیر، دادگاه از آزادی‌های فردی، از جمله لغو ممنوعیت رابطه جنسی همجنس‌باز، اعطای حقوق به جامعه تراجنسیتی به حاشیه رانده شده هند و اعلام حریم خصوصی به عنوان یک حق قانون اساسی برای همه هندی‌ها، حمایت کرده است.

مشخص نیست که دادگاه چقدر طول می کشد تا تصمیم بگیرد، اما یک حکم به نفع خواهان ها، هند را در قبال حقوق همجنس گرایان در آسیا، جایی که اکثر کشورها هنوز هم ازدواج همجنس گرایان را غیرقانونی می دانند، تبدیل به کشوری غیرقانونی می کند.

دولت محافظه‌کار هندو-ناسیونالیست هند با قانونی کردن این اتحادیه‌ها مخالف است و در پرونده‌ای در دادگاه روز دوشنبه، ازدواج همجنس‌گرایان را «مفهوم نخبه‌گرای شهری به دور از اخلاق اجتماعی کشور» خواند.

دولت نخست وزیر نارندرا مودی ادعا کرده است که اعطای به رسمیت شناختن حقوقی روابط “اساساً تابع قوه مقننه” است نه قوه قضاییه. همچنین استدلال کرده است که ازدواج یک «نهاد انحصاری ناهمگون» است و هرگونه مداخله در آن «ویرانی کامل» در جامعه عمیقاً مذهبی هند ایجاد می‌کند.

مطلب جدید پیشنهادی  زلنسکی برای شرکت در اجلاس G7 به ژاپن می رود

برخی از افراد طرفدار برابری ازدواج این تصور را که هنجارهای اجتماعی در هند تکامل نمی‌یابد را رد کرده‌اند.

مناکا گوروسوامی، یک وکیل ارشد که وکالت چندین دادخواست از جمله دو زوج لزبین و یک زن ترنس را بر عهده دارد، گفت: «مشکل این مفهوم شکنندگی است که کاملاً خود ساخته است.

او با اشاره به تغییرات در یک سری قوانین در دهه 1950 که به هندوها، سیک‌ها، جین‌ها و بودایی‌ها اجازه می‌داد تا با ادیان و کاست‌ها ازدواج کنند، گفت: «جامعه هندو از زمان استقلال اصلاحات را امکان‌پذیر کرده است». سایر قوانین طلاق، شانس فرزندخواندگی و حقوق برابر برای زنان برای ارث بردن دارایی را مجاز می دانستند.

خانم گوروسوامی گفت، اکنون، در جامعه‌ای که جوانان با تماشای فیلم‌های بالیوودی درباره «عشاق نامتناسب» و «مخالفت والدین» بزرگ می‌شوند، زوج‌های همجنس به «زبان» نیاز دارند تا روابط خود را به همان اندازه معتبر نشان دهند. ” به گفته او، این داستان‌ها باید پذیرش عشق را در همه اشکال آن برای هندی‌ها آسان‌تر کند، نه سخت‌تر.

تقریباً پنج سال پیش، دادگاه عالی دوره جدیدی را برای حقوق LGBTQ در هند آغاز کرد. دادگاه در حکم متفق القول خود گفت که ممنوعیت رابطه جنسی همجنس گرایان، بقایایی از گذشته استعماری کشور، “غیرقابل دفاع” بود. در آن پرونده پیشگامانه، دادگاه حکم داد که «استقلال جنسی یک فرد» هسته اصلی «آزادی فردی» است و بنابراین جایی در نظام حقوقی کشور ندارد.

این اقدامات امیدها را برانگیخت که دادگاه به عنوان یک وزنه تعادل اجتماعی لیبرال در برابر اخلاق محافظه کارانه حزب حاکم آقای مودی بهاراتیا جاناتا و والدین ایدئولوژیک آن، راشتریا سویامسواک سانگ، عمل کند.

مطلب جدید پیشنهادی  چگونه هیل سونگ، یک مگا کلیسای هیپ، درگیر رسوایی شد

اما بسیاری از اعضای جامعه لزبین، همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا و ترنس‌جندر هند می‌گویند که همچنان به زندگی حاشیه‌ای ادامه می‌دهند.

زینب پاتل، مدیر منابع انسانی 43 ساله در بمبئی، که در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفت و یکی از درخواست کنندگان است، درخواست صریح برای برابری ازدواج کرد. او گفت: «به عنوان یک زن ترنس، من نیز مانند شما از حقوق و امتیازات مشابهی برخوردارم. در غیر این صورت شهروند درجه دو این کشور خواهم شد.

آبیشک مانو سینگوی، یک وکیل و یک سیاستمدار اپوزیسیون که به نمایندگی از یک خواهان حضور داشت، در سخنرانی روز سه‌شنبه در برابر شعبه‌ای متشکل از پنج قاضی، از دادگاه خواست که فراتر از زوج‌های همجنس نگاه کند و راه را برای هر «دو بزرگسال موافق» که مایل به انجام این کار هستند باز کند. ازدواج کردن.

او گفت: “یک طیف کامل از ترکیب افراد با ویژگی های بیولوژیکی خاص وجود دارد.” “این فقط زن و مرد نیست.”

اما توشار مهتا، وکیل عمومی هند، علیه اتحادیه های همجنس گرا استدلال کرد و تاکید کرد که «انسان بیولوژیک یعنی انسان بیولوژیک».

دی. او گفت: «هیچ مفهوم مطلقی از مرد یا مفهوم مطلق زن وجود ندارد،» و افزود: «این بسیار پیچیده‌تر است، این نکته است».

آمریتاناندا چاکراورتی، وکیلی که برای حقوق LGBTQ در هند مبارزه کرده است، گفت که بسیاری از هندی‌ها هنوز در تلاش هستند تا با هویت جنسی و جنسی خود در خانه و محل کار کنار بیایند، و آنها را در برابر اخاذی توسط باندهای جنایتکار و محیطی کلی از ترس آسیب‌پذیر می‌کند. 15 سال.

مطلب جدید پیشنهادی  آنچه درباره اعتصاب غذا باید بدانید

خانم چاکراورتی می‌گوید: «بخش عمده‌ای از اینکه چرا ما برای برابری ازدواج می‌خواهیم این است که «اگر من آن یک تکه کاغذ را از دادگاه یا دولت دریافت کنم، پس این خود مانند یک سپر محافظ برای من در برابر آزار و اذیت خانواده است.» گفت. این ترس همیشگی است که چون امنیت این رابطه وجود ندارد، خانواده ام هر روز بیایند و ما را از هم جدا کنند و هیچ راه حل قانونی نخواهیم داشت.»

درخواست کنندگان گفتند که امیدوارند حکمی به نفع آنها به حقوق دیگری از جمله پوشش بیمه برای همسران، حساب های بانکی مشترک و فرصت پذیرش منجر شود.

خانم Bhawna، یکی از درخواست کنندگان این پرونده، گفت که او و شریک زندگی اش، Kajal، 28 ساله، تازه شروع به داشتن یک ظاهر عادی در زندگی خود به عنوان یک زوج کرده اند. آنها با هم زندگی می کنند و مشاغل ثابتی دارند، اما ازدواج، به گفته او، “مهر تایید” خواهد بود.

خانم باونا، 22 ساله، گفت: «هر دختری آرزوی ازدواج دارد.