خواب ضعیف مرتبط با افزایش وزن در مطالعه ردیابی خواب گوشی های هوشمند 2 ساله است

در مطالعه بعد از مطالعه ارتباط بین خواب ضعیف و شاخص توده بدنی بیشتر (BMI) نشان داده شده است ، اما محققان به طور معمول به خاطرات شرکت کنندگان برای ثبت میزان خوب خواب آنها اعتماد می کردند.
برنامه های خواب در ردیاب های تناسب اندام ، تلفن های هوشمند و ساعتها همه اینها را تغییر داده است. در یک مطالعه جدید ، که روز دوشنبه در JAMA Internal Medicine منتشر شد ، محققان کیفیت خواب 120،000 نفر را تا دو سال ردیابی کردند.
نتایج نشان داد که طول مدت و الگوی خواب بین افراد بسیار متغیر است. با وجود این ، این مطالعه نشان داد که افراد دارای BMI 30 یا بالاتر – که از نظر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده چاق هستند – طول مدت خواب کمی کوتاه تر و الگوی خواب متغیرتر هستند.

خواب دیدن خیلی کمتری نداشت. افراد با BMI بالای 30 سال فقط 15 دقیقه کمتر از همتایان کم وزن خود می خوابند.

محدودیتهایی برای مطالعه وجود داشت. چرت زدن کنار گذاشته شد ، سایر شرایط بهداشتی قابل اثبات نبود ، و افرادی که از دستگاه های ردیابی پوشیدنی استفاده می کنند به طور معمول جوان تر ، سالم تر و از نظر اقتصادی-اجتماعی از وضعیت بالاتری نسبت به افرادی که ردیاب استفاده نمی کنند ، هستند.

دکتر راج داسگوپتا ، متخصص برنامه خواب بورس پزشکی خواب در پزشکی پزشکی کک از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی گفت: “این دستگاه ها کاملا گران هستند و به یاد داشته باشید ، آنها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تأیید نمی شوند.”

“نتایج باید توسط دستگاههای مناسب FDA تأیید شود و از آنجا که این مطالعه احتمالاً روی افراد جوانی که از نظر اقتصادی از نظر اقتصادی بهتر برخوردار هستند ، تأیید می شود ، آیا این واقعاً در مورد افراد مسن که از کم خوابی نگران هستیم ، صدق می کند؟” گفت: Dasgupta ، که در این مطالعه دخیل نبوده است.

مطلب جدید پیشنهادی  اوکراین از هند درخواست کمک های بشردوستانه و دیپلماتیک بیشتری می کند.

حبا این حال ، Dasgupta اضافه کرد ، یک مزیت مهم برای این مطالعه این است که این مطالعه بیش از دو سال بر افراد نظارت داشته است ، و نتایج تحقیق قبلی را تأیید می کند و “تعجب آور نیست”.

مطالعه می گوید ، خواب کم REM در مرحله رویا با افزایش خطر مرگ مرتبط است

نویسندگان نوشتند: “اگرچه ما نمی توانیم جهت ارتباط را از نتایج مطالعه خود تعیین کنیم ، اما این یافته ها پشتیبانی بیشتری از این مفهوم دارند که الگوی خواب با مدیریت وزن و سلامت کلی مرتبط است.”

“یافته ها همچنین از ارزش بالقوه شامل مدت زمان خواب و الگوهای خواب فرد هنگام مطالعه نتایج بهداشتی مربوط به خواب پشتیبانی می کنند.”

ارتباط بین خواب و غذا خوردن

یک دلیل علمی وجود دارد که کمبود خواب با اشتها مرتبط است. تحقیقات نشان داده است که وقتی خواب شما کم است ، سطح هورمونی به نام گرلین سنبله می زند در حالی که هورمون دیگری به نام لپتین ، بینی ایجاد می کند. نتیجه آن افزایش گرسنگی است.

10 دستور برای خواب بهتر

وی گفت: “l” در لپتین به معنای از دست دادن است: اشتها را فرو می نشاند و بنابراین در کاهش وزن نقش دارد. “” g “در گرلین به معنای افزایش است: این هورمون سریع اثر گرسنگی را افزایش می دهد و منجر به افزایش وزن می شود” داسگوپتا گفت.

دلیل دیگر افزایش وزن ما مربوط به سیستم بدنی باستانی به نام سیستم اندوکانابینوئید است. اندوکانابینوئیدها به همان گیرنده های ماده فعال در ماری جوانا متصل می شوند ، همانطور که می دانیم ، اغلب باعث تحریک “مونوچین ها” می شود.

ارین هانلون ، متخصص مغز و اعصاب رفتاری ، که ارتباط بین سیستم های مغزی و رفتار را در دانشگاه شیکاگو مطالعه می کند ، گفت: “هنگامی که خواب کم دارید ، مانند” اوه ، می دانید چه ، من هویج می خواهم “نیست. مصاحبه قبلی CNN

وی افزود: “شما اشتیاق شیرینی و چیزهای نمکی و نشاسته ای دارید.” “شما آن چیپس ها را می خواهید ، یک کلوچه می خواهید ، یک آب نبات می خواهید ، می دانید؟”

آیا با چشمان باز می خوابید؟  (تعجب خواهید کرد که چند نفر از ما این کار را می کنیم)
مطالعه 2016 توسط هانلون ، مقادیر در گردش 2-AG ، یکی از فراوانترین اندوکانابینوئیدها را در افرادی که چهار شب خواب معمولی (بیش از هشت ساعت) داشتند با افرادی که فقط 4.5 ساعت داشتند مقایسه کرد.

افرادی که کمبود خواب داشتند ، افزایش گرسنگی و اشتهای بیشتری را نشان دادند و غلظت بعد از ظهر 2-AG بالاتر از کسانی بود که خوب می خوابند. شرکت کنندگان در خواب کمبود وقت زیادی را در کنترل تمایل خود به میان وعده های پر کربوهیدرات و کالری داشتند.

مطلب جدید پیشنهادی  اتحاد ایالات متحده و فیلیپین با دیدار بایدن و مارکوس رشد می کند: آنچه باید بدانیم؟

بهتر بخوابید

آیا می خواهید کنترل بیشتری بر اشتهای خود داشته باشید؟ بسته به سن شما قرار است هر شب بین هفت تا 10 ساعت بخوابید.

دریافت کمتری در مطالعات با فشار خون بالا ، ضعف سیستم ایمنی بدن ، افزایش وزن ، کمبود میل جنسی ، نوسانات خلقی ، پارانویا ، افسردگی و خطر بیشتر دیابت ، سکته ، بیماری های قلبی عروقی ، زوال عقل و برخی سرطان ها مرتبط است.
  مطالعه می گوید ، زمان خواب بعدی مربوط به چاقی کودکان زیر 6 سال است

کارشناسان توصیه می کنند ، بنابراین یک شب هفت تا 10 ساعت کامل بخوابید ، به یک ساعت خواب منظم بچسبید و در همان روز و حتی در آخر هفته در همان ساعت بیدار شوید.

افزودن ورزش به برنامه روزمره راهی عالی برای بهبود خواب و بهبود سلامتی است. بعد از اتمام یک فعالیت بدنی 30 دقیقه ای ، اضطراب کمتری ، فشار خون پایین ، حساسیت بیشتری به انسولین خواهید داشت و در آن شب خواب بهتری خواهید داشت.

همچنین می توانید با چند مرحله اساسی مغز خود را برای داشتن خواب آرام تر آموزش دهید:

  • در طول روز سعی کنید در معرض نور طبیعی باشید ، زیرا این امر به تنظیم ریتم شبانه روزی شما کمک می کند.
  • بعد از ساعت 3 بعد از ظهر از مواد محرک (قهوه ، چای) و غذاهای چرب قبل از خواب خودداری کنید.
  • روال قبل از خواب را تنظیم کنید که می توانید هر شب آن را دنبال کنید. استحمام یا دوش آب گرم ، مطالعه کتاب ، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش ، مدیتیشن یا کشش های سبک همه گزینه های خوبی هستند.
  • از راحت بودن تخت و بالش و خنک بودن اتاق اطمینان حاصل کنید: بین 60 تا 67 درجه بهترین درجه است. در اتاق خواب خود تلویزیون تماشا نکنید و کار نکنید. شما می خواهید مغز شما فقط به دلیل خوابیدن به اتاق فکر کند.
  • همه چراغ ها را از بین ببرید – حتی نور آبی تلفن های همراه یا لپ تاپ ها نیز می تواند اختلال ایجاد کند. صداهای کسل کننده هم. شاخه های گوش یا دستگاه های صدای سفید می توانند بسیار مفید باشند ، اما می توانید دستگاه های خود را با یک مرطوب کننده یا فن بسازید.
مطلب جدید پیشنهادی  عمران خان کیست و چرا دستگیر شد؟
به نظر سخت میاد؟ سپس برای خبرنامه خواب ما ثبت نام کرده و در جهت خواب بهتر قدم بردارید.