حمله روسیه به اسلوویانسک اوکراین کودک نوپا را کشت

با فرا رسیدن غروب روز جمعه در شهر آسیب دیده اسلوویانسک اوکراین، پس از یک روز بمباران، لحظات کوتاهی احساس آرامش کرد: یک پسر 2 ساله از زیر آوار یک ساختمان مسکونی که در اوایل روز مورد اصابت موشک های روسی قرار گرفته بود، نجات یافت. .

عکس‌ها از صحنه، مردانی را نشان می‌دهد که روی کودک، پوشیده از گرد و غبار و تنها یک تی‌شرت و پوشک بر روی ویرانه‌های ساختمان به تن دارند.

نجات توسط چندین مقام از جمله بانوی اول اوکراین اعلام شد. اولنا زلنسکاوی خاطرنشان کرد که روسیه در جمعه خوب تعطیلات آخر هفته به مناسبت عید پاک ارتدکس، یکی از مقدس ترین روزهای سال، به اسلویانسک حمله کرده است.

نیم ساعت بعد کودک در آمبولانس جان خود را از دست داد.

مقامات اوکراینی گفتند که او یکی از حداقل هشت نفری بود که در روز جمعه در اسلویانسک کشته شدند که روسیه رگبار موشکی را به مناطق مسکونی شهر فرستاد. حداقل 21 نفر زخمی شدند، از جمله یک دختر نوجوان که پدرش زنده نماند.

ممکن است تعداد کشته ها همچنان افزایش یابد. پلیس ملی اوکراین گفت که گمان می رود پدر این کودک 2 ساله و چند نفر دیگر هنوز زیر آوار باشند.

اسلوویانسک، یک شهر تحت کنترل اوکراین در شرق منطقه دونتسک، تقریباً 30 مایل از خطوط مقدم در اطراف باخموت فاصله دارد. این شهر به قدری مورد حمله روسیه قرار گرفته است که مقامات منطقه ای ماه ها از ساکنان خواسته اند که آنها را تخلیه کنند. در اوایل ماه آوریل، اعلام شد که سرپرستانی که از ترک شهر خودداری می کنند، می توانند از وظایف خود معاف شوند و فرزندان آنها به زور از شهر خارج شوند.

مطلب جدید پیشنهادی  روسیه بمب های دوران شوروی را برای استفاده علیه اوکراین اصلاح می کند

رئیس سرویس کودکان اداره نظامی شهر به رادیو تلویزیون عمومی سوسپلین اوکراین گفت که مقامات گفته اند که نمی خواهند به چنین اقداماتی متوسل شوند و به تلاش برای متقاعد کردن خانواده ها برای ترک ادامه خواهند داد.

مرگ این کودک 2 ساله، که بلافاصله شناسایی نشد، یادآور تلفاتی بود که جنگ بر غیرنظامیان و به ویژه کودکان داشته است.

سازمان ملل در اوایل این ماه، هفته‌ها پس از گزارش آژانس کودکان خود، یونیسف، گزارش داد که درگیری‌ها نزدیک به 1.5 میلیون کودک را در معرض خطر مشکلات روانی قرار داده است، حداقل 501 کودک اوکراینی از زمان تهاجم گسترده روسیه در فوریه 2022 کشته شده‌اند. .

خانم زلنسکا، که به عنوان بانوی اول دوران جنگ، مراقبت از سلامت روان را به بخشی از دستور کار خود تبدیل کرده است، در به روز رسانی درباره حمله روز جمعه در اسلوویانسک، غم و اندوه خود را به اشتراک گذاشت.

او می‌گوید: «هر بچه‌ای جهان کوچکی برای عزیزانش است در توییتر نوشت. “از دست دادن یک غم وصف ناپذیر است.”