جک ما ، بنیانگذار گروه مورچه ، خواستار گفتگو با تنظیم کننده های چینی پیش از IPO شد

طبق بیانیه مختصر کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین ، بانک خلق چین و سه تنظیم کننده مالی دیگر “مصاحبه نظارتی” را با ما ، رئیس اجرایی مورچه ، اریک جینگ و مدیر ارشد اجرایی سیمون هو انجام دادند.

در بیانیه دولت جزئیات ذکر نشده است. مورچه گروه روز سه شنبه تأیید کرد که ما و اعضای مدیریت مورچه تیم با تنظیم کنندگان چینی دیدار کرد.

این شرکت در بیانیه ای گفت: “نظرات مربوط به سلامت و ثبات بخش مالی رد و بدل شد.” “مورچه گروه متعهد است كه نظرات جلسات را عمیقاً اجرا كند و روند ما را بر اساس اصول ادامه دهد:

این جلسه چند روز قبل از آغاز تجارت شرکت فناوری مالی Ma در هنگ کنگ و شانگهای برگزار شد. IPO این شرکت با جمع آوری کمک های مالی ، پیش بینی می شود که پس از استفاده از گزینه فروش سهام بیشتر به سرمایه گذاران در شانگهای ، به 37 میلیارد دلار برسد. اگر گزینه ای برای فروش سهام بیشتر در هنگ کنگ اعمال شود ، میزان معامله می تواند حتی بیشتر شود.

با توجه به اظهارات مبهم تنظیم کننده و مورچه ، کاملاً مشخص نیست که در جلسه روز دوشنبه چه چیزی مورد بحث قرار گرفت. اما برخی از سرنخ ها حاکی از آن است که ما و مورچه می توانند در پایان نظارت دقیق نظارتی قرار بگیرند.

بیش از یک هفته پیش ، ما مقررات مالی جهانی را به دلیل منسوخ شدن فراخواند و از مقامات نظارتی چینی به دلیل خفه کردن نوآوری انتقاد کرد.

مطلب جدید پیشنهادی  کانال های اطلاعات غلط ادعا می کنند که بایدن دیگر رئیس جمهور منتخب نیست. این درست نیست

ما در کنفرانسی در شانگهای گفت: “چین” خطر یک سیستم مالی سالم را ندارد “.

وی افزود: “آنچه ما نیاز داریم ایجاد سیستم مالی سالم است نه خطرات مالی منظم. نوآوری بدون خطرات كشتن نوآوری است. هیچ نوآوری بدون خطری در جهان وجود ندارد.”

به گفته دانکن کلارک ، نویسنده “علی بابا: خانه ای که جک ما ساخت” و رئیس شرکت مشاور سرمایه گذاری BDA China ، بیانیه ها احتمالاً پکن را آزار داد.

وی با بیان اینکه تصمیم احضار مدیران ما و مورچه می تواند به عنوان “مهربانانه” باشد ، تنظیم کنندگان چینی “می خواهند اظهاراتی را بیان کنند که آنها مسئول ، کنترل کننده هستند. یادآوری ، “خوب شما سرگرم کننده هستید ، اما ما شما را ساخته ایم.”

جدا از جلسه مورچه ، کمیسیون تنظیم مقررات بیمه بانکی و چین – یکی از تنظیم کننده هایی که مدیران مورچه را احضار کرده است – قوانین جدیدی را برای وام دهندگان آنلاین روز دوشنبه پیشنهاد کرد. این موارد شامل الزام شرکتهای وام دهنده آنلاین برای تأمین حداقل 30٪ بودجه برای وامهایی که به طور مشترک با بانکها می پردازند و محدود کردن مبلغ وام آنلاین بصورت آنلاین است.

به گفته تحلیلگران برنشتاین ، این بدان معناست که Ant احتمالاً مجبور است پول بیشتری را برای وام هایی که تسهیل می کند اختصاص دهد. طبق اعلامیه شرکت ، از ژوئن حدود 2٪ از وام های 1.7 تریلیون یوان (254 میلیارد دلار) وام “فعال شده” توسط سیستم عامل های مورچه در ترازنامه شرکت است.

“حزب نظارتی Pooper اینجاست – چه زمانی!” کوین کوک ، تحلیلگر برنشتاین ، روز سه شنبه در یادداشتی نوشت.

مطلب جدید پیشنهادی  سایه بان برقی مغازه

كوك پيشنهاد رگولاتور بانكي را كه بصورت آنلاين منتشر شده است ، به عنوان “نظرخواهي” توصيف كرد. اما وی افزود که “معمولاً پیش ماده مقررات رسمی است.”

قوانین پیشنهادی “می تواند معنی بیشتری داشته باشد [Ant’s] سرمایه باید به سمت حمایت از تجارت وام در مقابل سایر اهداف در نظر گرفته شود [areas]، و خطر اعتباری بیشتری را در ترازنامه خود قرار خواهد داد “.

چگونه جک ما سوپرمارکت پول چین را در یک شرکت 200 میلیارد دلاری ساخت

مورچه یک شرکت فنی فوق العاده قدرتمند است: برنامه پرداخت های آن Alipay از سپتامبر ماهانه 731 میلیون کاربر فعال داشت و برای همه جنبه های زندگی مالی در چین از حساب های سرمایه گذاری و محصولات پس انداز خرد گرفته تا امتیازات بیمه و اعتبار استفاده می شود.

کوک نوشت ، شبح برخورد قانونی با مورچه “به تدریج منفی” خواهد بود.

وی افزود: “بیشتر سرمایه گذاران نسبت به چشم اندازهای مثبت بلند مدت مورچه خوشبین خواهند بود. با این وجود سرمایه گذاران با توجه به نشانه های واضح مداخلات نظارتی ، می توانند فرضیه های رشد خود را دوباره مرور كنند.

کلارک ، رئیس BDA چین گفت ، در پایان روز ، این درک وجود دارد که دولت و سرمایه داران فناوری به یکدیگر احتیاج دارند.

وی گفت: “چین به كمك كارآفرینان و نوآوری هایی كه آنها نیاز دارند نیاز دارد.”

در سال 2018 ، ما به عنوان عضوی از حزب کمونیست چین که کارت حمل می کرد ، از لیست خارج شد ، زمانی که او در لیست 100 نفری قرار گرفت که به دلیل “کمک های برجسته” در تحول اقتصادی چین در چهار دهه گذشته از آنها تجلیل شده است.