جنگ طبقه بندی راننده Uber و Lyft خیلی پایان ندارد

دو غول پیاده روی سوار ، به همراه DoorDash ، Instacart و Postmates متعلق به Uber ، بیش از 200 میلیون دلار برای تصویب پیشنهاد 22 یا Prop 22 در کالیفرنیا هزینه کردند – واکنش به قانون کار ایالتی ، لایحه مجمع 5 یا AB-5 ، که از اول ژانویه به اجرا درآمد و آزمون “ABC” را رمزگذاری می کند تا مشخص شود کارگران کارمندانی هستند که حق حمایت و مزایای کار را دارند.
مدتهاست که طبقه بندی کارگران متقاضی به عنوان کارمند به عنوان تهدیدی بالقوه وجودی برای مدل کسب و کار مورد توجه قرار گرفته است اوبر (UBER) و لیفت (LYFT). این شرکت ها با ناوگان عظیم کارگرانی که به عنوان پیمانکار مستقل رفتار می شوند ، مقیاس تجاری خود را مقیاس بندی کردند و مسئولیت مزایای پرهزینه دریافتی کارمندان ، مانند حداقل دستمزد ، اضافه کار ، مرخصی استعلاجی و بیمه بیکاری را از خود سلب کردند.

پس از پیروزی در روز انتخابات ، شرکت ها خیلی سریع اعلام کردند که مدل های مشابه Prop 22 را در خارج از ایالت دنبال می کنند ، و این موضوع را نشان می دهد که مدل های تجاری آنها در زمین های ناپایدار باقی می ماند.

مدیر عامل Uber دارا خسروشاهی در تماس تلفنی شرکت در 5 نوامبر گفت: “ما خواهید دید که ما با صدای بلندتری از قوانین جدیدی مانند Prop 22 طرفداری می کنیم” و آن را “یک مدل IC +” نامیده می شود که به اختصار پیمانکار مستقل به علاوه برخی مزایا است. وی افزود: “ما می خواهیم با دولت های دیگر ایالت ها گفت وگو کنیم”. مدیر عامل شرکت Lyft ، لوگان گرین ، روز گذشته بعد از تماس با درآمد خود ، این احساسات را تکرار کرد و گفت: “به همکاری خود با سیاست گذاران در سراسر کشور ادامه می دهد.”

کمیساریای کار کالیفرنیا از اوبر و لیفت به اتهام سرقت دستمزد شکایت کرد

جنی مونتویا تانسی ، مدیر سیاست در پروژه حقوق عمومی ، یک سازمان غیرانتفاعی حقوقی با منافع عمومی که درگیر اقدامات اجرایی AB-5 در کالیفرنیا بوده است ، به CNN Business گفت که “برای من جای تعجب ندارد که بشنوم Uber و Lyft اکنون می گویند آنها می خواهند جنگ را به ایالات دیگر برسانند – زیرا آنها به این کار نیاز خواهند داشت. ”

بسیاری از ایالت های دیگر دارای نوعی آزمون ABC برای واجد شرایط بودن بیمه بیکاری هستند ، در حالی که چندین ایالت تشخیص می دهند که رانندگان Uber و Lyft چنین پوشش بدهی دارند. ماساچوست ، که قانونی مشابه AB-5 کالیفرنیا دارد ، در حال حاضر Uber و Lyft را در مورد چگونگی طبقه بندی کارگران به چالش می کشد ، شرکت ها اعلام کرده اند که قصد مبارزه با آنها را دارند.

مونتویا تانسی گفت که توجهی که قانون AB-5 و اقدامات اجرایی متعاقب آن “جلب توجه شدیدتری برای سایر ایالتها و شهرهای سراسر کشور کرد تا به فکر پیگیری این شرکتها در زمینه حقوق کارگر بپردازند.”

مطلب جدید پیشنهادی  تخت بادی - خرید آنلاین و بهترین قیمت تخت بادی

وی افزود: “آنها ماه خوبی داشتند.” “اما من فکر نمی کنم که لزوماً بدان معنی باشد که چیزهایی که در آینده همیشه برای آنها خوب خواهد بود.”

شانون لیس-ریوردان ، یک وکیل مستقر در بوستون که به مدت هفت سال با دادخواست های مختلف Uber و Lyft را بر سر طبقه بندی کارگران به چالش کشیده است ، به CNN Business گفت که روشن است که شرکت های اقتصاد کنسرت “از آنچه توانسته اند جسارت کنند” در کالیفرنیا.”

مردم کالیفرنیا با پیام های Yes on Prop 22 بمباران شدند ، زیرا این شرکت ها یک کمپین تهاجمی از تبلیغات تلویزیونی ، پیام های درون برنامه ای و پست الکترونیکی گیج کننده انجام دادند.
رانندگان نیویورک اوبر و لیفت در نبرد اصلی بر سر مزایای پرداخت نشده بیکاری پیروز می شوند
لیس-ریوردان ، که یک توافق 20 میلیون دلاری را از اوبر تأمین کرد ، اضافه کرد: “این واقعاً جنگ اطلاعاتی بود – و با توجه به صندوق جنگی که شرکت های بزرگ اقتصادی داشتند و دسترسی بسیاری از مردم ، آنها توانستند در این جنگ اطلاعاتی پیروز شوند.” در سال 2019 در یک پرونده دعوی طبقاتی به اتهام طبقه بندی نامناسب برخی از رانندگان کالیفرنیا و ماساچوست.
(در یک بیانیه در آن زمان ، سخنگوی گفت که این شرکت “از سال 2013 تغییر زیادی کرده است” ، و دلیل آن را بهبود برنامه در رانندگان عنوان کرده و “به سختی کار می کند تا کیفیت ، امنیت و عزت کار مستقل را بهبود بخشد. “)
حتی با عبور از Prop 22 ، اوبر و لیفت هنوز باید به دادخواست دادستان کل کالیفرنیا و ائتلاف وکلای شهر در مورد طبقه بندی رانندگان پاسخ دهند ، که ممکن است مسئول نقض قانون AB-5 باشد تا زمانی که Prop 22 اثر بگذارد ؛ آنها همچنین با شکایت کمیساریای کار کالیفرنیا روبرو شده اند که شرکت ها آن را پس زده اند.

دولت جدید

رئیس جمهور منتخب جو بایدن و معاون رئیس جمهور منتخب كاملا هریس خواستار رأی “نه” شدند پشتیبانی 22، با بایدن گفت که شرکت های اقتصاد گیگ “سعی در خنثی کردن” قانون AB-5 و صدا کردنش “غیر قابل قبول”. هریس به همین ترتیب با شرکت هایی که سعی در “معافیت خود از ارائه حمایت ها و مزایای اساسی” داشتند ، درگیر شد.
چگونگی طبقه بندی کارگران گیگ هنوز در سطح فدرال قابل بحث است. اما ، وزارت کار دولت ترامپ قانونی را طبق قانون استاندارد کار عادلانه یا FLSA ، در ماه سپتامبر پیشنهاد کرد که برای شرکت ها طبقه بندی رانندگان به عنوان پیمانکاران مستقل را آسان می کند. FLSA استانداردهای پایه ای مانند حداقل دستمزد و اضافه کار برای کارمندان را تعیین می کند و طبق قانون پیشنهادی “طبق قانون پروژه ملی استخدام” قانون پیشنهادی “تقلب کارگران خود را برای شرکت ها آسان تر می کند و از حداقل حقوق و دستمزد و اضافه کاری جلوگیری می کند”.
Instacart اکنون پس از

ویلیام گولد چهارم ، استاد حقوق دانشگاه استنفورد و رئیس سابق شورای ملی روابط کار ملی ، به CNN Business گفت که اگرچه “روزهای ابتدایی است” ، شرکت ها “احتمالاً با نوعی فشار در سطح ملی روبرو خواهند شد. ما برخی از نکات را مشاهده خواهیم کرد وقتی می بینیم چه کسی به عنوان وزیر کار منصوب می شود ، خاموش می شود. “

مطلب جدید پیشنهادی  حامیان ترامپ از طریق شبکه های اجتماعی با سوinاستفاده ، به خیابان ها آمده و نتیجه انتخابات را به چالش می کشند

بایدن همچنین قانون حمایت از حق سازماندهی یا قانون طرفداری را تأیید کرده است که حمایت های جدیدی را از کارگران پیرامون حق سازماندهی فراهم می کند. با استفاده از آزمون “ABC” برای تعیین اینکه آیا کارگران کارمند هستند ، این افراد حق اتحادیه را گسترش می دهد. وی متعهد شده است كه اعضایی را به NLRB منصوب كند “كه به جای خرابكاری ، سازماندهی كارگران ، مذاكرات جمعی و حقوق كارگران برای انجام فعالیتهای منسجم اعم از عضو اتحادیه ، از آنها محافظت خواهد كرد.”

کارگران زایمان برای تأمین هزینه های زندگی خود به یک بیماری همه گیر ، اعتراض و ممنوعیت رفت و آمد می روند
در همین حال ، شرکت ها به “راه سوم” ادامه می دهند ، چیزی بین پیمانکاران مستقل و کارمندان. این رویکرد شامل صندوق مزایای قابل حمل است که کارگران می توانند برای بیمه درمانی یا مرخصی استحقاقی پرداخت کنند. قابل ذکر است ، از جمله کسانی که طرفدار “راه سوم” هستند ، ست هریس است که بخشی از تیم کارگر در حال انتقال بایدن است و در بخشی از دولت اوباما سمت وزیر کار را بر عهده داشت.

ونسا بین ، کارگر تئاتر مستقر در کالیفرنیا و بنیانگذار یک مجموعه غیرانتفاعی Gig Workers ، گفت که او انتظار ندارد مبارزه برای مزایا و حمایت های مناسب بسیار آسان شود.

“این کار به سادگی” بایدن رئیس جمهور است “نیست. این هنوز یک نبرد سخت است. “او به سی ان ان بیزینس گفت ، در حالی که افزود که نبرد ملی آینده است. “ما در شرایطی قرار گرفتیم که به استثنای راه حل های قانونی Prop 22 ، واقعاً باید از آن بالاتر برویم و به سطح فدرال برویم.”

مطلب جدید پیشنهادی  لیست فروشگاه های اینترنتی ایران 2021

باین گفت که سازمان او در حال گفتگو با متحدان است تا در مورد آینده راهبردی کند.

بیین افزود: “ما كاملاً یك L اصلی را انتخاب كردیم – احساس خوبی ندارد اما من بیش از هر زمان دیگری نسبت به كار اطمینان از طبقه بندی صحیح كارگران گیم احساس تعهد می كنم.”

معامله با نیروی کار؟

بنیانگذار و رئیس جمهور Lyft ، جان زیمر ، پس از تصویب پروپ 22 ، به لس آنجلس تایمز گفت که او برای انجام معامله با اتحادیه های کارگری در کالیفرنیا آزاد است ، چیزی که می تواند به تقویت موقعیت شرکت ها هنگام فشار دادن یک مدل مشابه Prop 22 در سایر ایالت ها کمک کند.

زیمر هفته گذشته در مصاحبه ای در مورد اولین حرکت CNN International با جولیا چترلی گفت: “من ترجیح می دهم در همان اتاق بایستم و آن طرف میز صحبت کنم تا با یکدیگر صحبت نکنم.” هیچ وقت به معامله نرسید “امیدوارم که بتوانیم آن گفتگوها را ادامه دهیم.”

DoorDash غول تحویل مواد غذایی مدارک خود را برای عمومی اعلام می کند
در گذشته ، شرکت ها علاقه مند به چانه زنی بخشی – که به رانندگان امکان می دهد به صورت گسترده در صنعت سازمان دهند – در حالی که پیمانکاران مستقل باقی مانده اند ، ابراز علاقه کرده اند.

رم آلوئیز ، معاون بین المللی Teamsters ، به CNN Business گفت که چندین سال با Uber و Lyft صحبت کرده اما هرگز به توافق نرسیده است. نکته مهم وضعیت کارمندان و ضربه زدن به چیز خوبی برای رانندگان است که همچنین می تواند “شرکت های سنتی ما را از مکیدن به این ورطه بزرگ محافظت کند”. به عنوان مثال Teamsters نماینده صدها هزار کارگر UPS است.

مری کی هنری ، رئیس اتحادیه بین المللی کارمندان خدمات ، در بیانیه ای گفت: “ما ایستاده ایم و خواهیم ایستاد ، با رانندگان اشتراک رانندگی در مبارزه برای بهبود شرایط کار ، پرداخت حقوق و کسب صدا در محل کار خود.”

Aloise از Teamster گفت که علاقه به صحبت وجود دارد – “اگر صحبت نکنید نمی توانید راه حلی پیدا کنید” – اما انتظار چیزی قریب الوقوع را ندارید.

آلويز گفت: “من نمي خواهم تصور كنم كه چيزي وجود دارد كه به راحتي قابل انجام است. فكر نمي كنم كه در اين مرحله هيچ جاي نزديكي باشيم.” “ما از زمان تصویب Prop 22 هیچ بحثی نداشته ایم ، می توانم این را به شما بگویم.”