جنگنده های همسو با اوکراین برای دومین روز به منطقه بلگورود روسیه حمله کردند

وی گفت که این منطقه صبح روز سه شنبه 15 بار گلوله باران شده و یک غیرنظامی کشته شده است. او بعداً اقدامات ضد تروریسم را لغو کرد.

به نظر می رسد تصاویر و ویدئوهای تایید شده توسط تایمز نشان می دهد که جنگنده های طرفدار اوکراین از حداقل سه خودروی زرهی ساخت آمریکا در جریان تهاجم به روسیه در روز دوشنبه استفاده کرده اند. مشخص نبود که آنها چگونه به تجهیزات آمریکایی دسترسی پیدا کردند. شواهد بصری نشان داد که نیروهای روسی حداقل دو خودرو را دستگیر کردند.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: “ما در حال حاضر نسبت به صحت این گزارش ها تردید داریم.” وی افزود که ایالات متحده “حمله در داخل روسیه را تشویق یا امکان پذیر نمی کند.”

مرز روسیه در این منطقه به خوبی با مین، سنگر و موانع مستحکم شده است. بر اساس بیانیه وزیر ساخت و ساز منطقه در ماه فوریه، از زمان آغاز جنگ، مقامات حدود 125 میلیون دلار برای تقویت دفاعی منطقه بلگورود هزینه کرده اند.

اما روسیه که این هفته در شهر ویران شده باخموت پس از یک نبرد سخت 9 ماهه به پیروزی نظامی دست یافت، در طول جنگ متحمل چندین ضربه شده است. از جمله انفجاری که به پلی که کریمه اشغالی را به سرزمین اصلی روسیه متصل می کند و غرق شدن رزمناو مسکوا، گل سرسبد ناوگان دریای سیاه، آسیب رساند.

یوری کارین، تحلیلگر گروهی که تبلیغات روسیه را رد می کند، گفت که پس از سال ها انکار مداخله نظامی روسیه در شرق اوکراین، اوکراین ممکن است اکنون همین کار را در جنوب روسیه انجام دهد.

مطلب جدید پیشنهادی  اوکراین متحدان خود را برای کمک های بیشتر قبل از یک ضدحمله بهاری تحت فشار قرار می دهد.

آقای کارین گفت: “این آینه وضعیتی است که روسیه در کریمه و دونباس در سال 2014 ایجاد کرد”، زمانی که روسیه سربازانی با یونیفرم های بدون علامت فرستاد و کرملین هرگونه وابستگی به جنگجویان را رد کرد.

گزارش توسط الکساندر چوبکو، میلانا مازاوا، اولگ ماتسنیف، الکساندر چوبکو، جولیان ای. بارنز، رایلی ملن، کریستف کوتل و دیمیتری خاوین.