تیراندازی در مدرسه صربستان: 8 دانش آموز توسط دانش آموز کلاس هفتم کشته شدند

پلیس صربستان اعلام کرد که یک دانش آموز کلاس هفتم بامداد روز چهارشنبه در مدرسه ای در بلگراد صربستان تیراندازی کرد و هشت کودک و یک نگهبان را کشت.

وسلین میلیچ، رئیس پلیس بلگراد در یک کنفرانس خبری گفت که تیراندازی حوالی ساعت 8:40 صبح در مدرسه ابتدایی ولادیسلاو ریبنیکار در محله مجلل وراکار رخ داد. دانش آموز با دو تپانچه، یکی که از آپارتمان پدرش گرفته بود و چهار کوکتل مولوتف وارد مدرسه شد.

آقای میلژیک گفت در حالی که انگیزه وی مشخص نبود، این دانش آموز “برای مدت طولانی برای اجرای این جرم جنایی برنامه ریزی کرده بود.”

رئیس پلیس گفت که مقامات از تیراندازی حوالی ساعت 8:40 صبح مطلع شدند، زمانی که با تماسی از معاون مدرسه، ایوانکا یووانوویچ، تماس گرفتند که گفت که کودکی “با سلاح گرم وارد مدرسه شده و به طور تصادفی تیراندازی می کند.”

آقای میلجیچ گفت که اندکی پس از آن، مقامات تماسی از عامل این جنایت دریافت کردند و گفتند که او به چند نفر در مدرسه شلیک کرده است و آدرس آن را نیز می گوید.

پلیس پیشتر در بیانیه ای اعلام کرد که مظنون در حیاط مدرسه دستگیر شد. در این حمله شش کودک و یک معلم مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. به گفته میلان ندلیکوویچ، شهردار منطقه، یک نگهبان هنگام تلاش برای جلوگیری از حمله کشته شد.

آقای ندلکوویچ در مصاحبه ای با رسانه های دولتی در خارج از مدرسه روز چهارشنبه گفت: “او می خواست از یک تراژدی جلوگیری کند، که اگر در مقابل پسری که تیراندازی می کرد نمی ایستاد، حتی بزرگتر می شد.”

مطلب جدید پیشنهادی  این شما و این هیجانانگیزترین ترشیهای فصل!

«بچه ها تحت استرس هستند. مدرسه تعطیل است. چنین چیزی در تاریخ مدارس بلگراد هرگز ثبت نشده است.

مدیر مرکز بالینی صربستان، میلیکا آسانین، گفت: چهار نفر شامل سه دانش آموز و یک معلم بعد از ساعت 9 صبح در مرکز اورژانس این مرکز بستری شده و به دلیل جراحات ناشی از گلوله تحت مداوا هستند.

دانیکا گروجیچیچ، وزیر بهداشت صربستان، در یک کنفرانس خبری گفت که یک دانش آموز حدوداً 13 ساله پس از اصابت ضربه به قفسه سینه و سر، “آسیب های خطرناکی برای زندگی” داشت. به گفته دکتر آسانین، یک دانش آموز دیگر به شکم و بازوهایش هدف گلوله قرار گرفته است. و این معلم متولد 1970 نیز از ناحیه شکم و هر دو دستش زخمی شده بود.

دکتر آسانین در مصاحبه ای با تلویزیون دولتی صربستان گفت: “همه بیماران در اتاق های عمل هستند، عمل جراحی یک دانش آموز در حال پایان است و او در وضعیت پایداری قرار دارد، ما منتظر هستیم و بقیه را تحت نظر داریم.”

برانکو روزیچ، وزیر آموزش صربستان، در یک نشست تلویزیونی سه روز عزای رسمی را که از 7 می آغاز می شود، تایید کرد.

ویدئویی که از محل تیراندازی در تلویزیون محلی پخش شد، ده‌ها وسیله نقلیه از جمله آمبولانس و خودروهای پلیس را نشان داد که در بیرون مدرسه مستقر بودند و توسط ساکنان محلی تماشا می‌شدند.

عکس‌هایی که خبرگزاری‌ها منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که پلیس این دانشجو را که سرش با لباسی تیره پوشانده شده بود، بازداشت کرده است. مقامات هیچ انگیزه ای برای تیراندازی ارائه نکردند.

مطلب جدید پیشنهادی  ایکس بادی (xbody) چیست و چه مزایایی دارد ؟

در این بیانیه که توسط وزارت امور عمومی صربستان در فیس بوک منتشر شده است، آمده است: «تمام نیروهای پلیس همچنان در صحنه هستند تا به طور فشرده تمام حقایق و شرایطی را که منجر به این فاجعه شده است روشن کنند.

خشونت با اسلحه در صربستان نادر است، اگرچه انبارهای سلاح جنگ های بالکان در دهه 1990 همچنان باقی مانده است و بسیاری از صرب ها برای محافظت سلاح در خانه نگه می دارند.

تیراندازی دسته جمعی در سال 2013 بر اثر تیراندازی یک مرد 60 ساله در روستایی در نزدیکی بلگراد، 13 کشته برجای گذاشت.

آلیسا دوگرامادزیوا گزارش کمک کرد

این یک داستان در حال توسعه است. لطفا برای بهروزرسانی دوباره بررسی کنید.