تو اونجا هستی خدا؟ من هستم، مارگارت می رسد

اگر از بچه‌هایی که با خواندن جودی بلوم بزرگ شده‌اند بپرسید، دقیقاً به شما خواهند گفت که از هر یک از کتاب‌های بلوم چه آموخته‌اند. هر کتاب کدام آیین های تابویی را معرفی می کرد. احتمالاً حتی زمانی که برای اولین بار به این اطلاعات دست یافتند، از نظر جسمی و رشد در کجا بودند. آنها ممکن است به خوبی شماره صفحه جلد شومیز را به خوبی به خاطر بسپارند که در دوره راهنمایی دست به دست می شد و چشمگیرترین قسمت ها در آن دیده می شد.

اخیراً کلاسیک او را بازخوانی کردم، «آیا آنجا هستی خدا؟ این من هستم، مارگارت»، پیش از دیدن فیلم اقتباسی که این هفته اکران می شود، 52 سال پس از انتشار کتاب.

به یاد من، “مارگارت” عمدتاً درباره بلوغ بود، به ویژه در مورد اولین بار پریود شدن شما. من صحنه های معروف را به خوبی به یاد آوردم زمانی که مارگارت برای اولین بار با نوار بهداشتی روبرو شد و زمانی که او و دوستانش تمریناتی را انجام می دهند تا “از آن سوتین های کودک بیرون بیایند” و شعار می دادند: “ما باید – ما باید – باید سینه خود را بزرگ کنیم!”

با این حال، وقتی کتاب را دوباره خواندم، نه تنها از لحظات بزرگ آن، بلکه از بسیاری از لحظات کوچک و تقریباً پیش پا افتاده ای که ناخواسته در درک خود از جهان جذب کرده بودم، شگفت زده شدم.

یک صحنه اولیه وجود دارد که در آن پدر مارگارت هنگام چمن زنی خود را مجروح می کند و مارگارت به حیاط می دود تا «به دنبال اندام بگردد»، در صورتی که ممکن است دکتر بتواند آن را دوباره بدوزد.

مطلب جدید پیشنهادی  بلاروس با عفو رومن پروتاسویچ به داستان خیانت دامن می زند

کوتاه ایستادم. این صحنه به اندازه یکی از خاطرات خودم برایم واقعی بود. وقتی در نوجوانی کتاب را خوانده بودم، اولین بار بود که در مورد چنین عمل جراحی وحشتناکی می شنیدم. من دوباره به طور فعال به آن فکر نکردم، اما «همیشه باید به دنبال اندام باشید» بخشی از درک الک باهوش من از جهان شد، کمی خرد، که هرگز زیر سؤال نرفت. من هرگز این دانش را به کتاب یا منبع دیگری گره نزدم.

«مارگارت» همچنین این باور را به من القا کرد که پوشیدن کفش‌های راحتی با جوراب باعث می‌شود آدم «شبیه بچه‌ها به نظر برسد» و اینکه می‌توان یک برچسب سفارشی برای یک ژاکت دست‌ساز تهیه کرد که روی آن نوشته شده بود «به‌طور واضح برای تو… توسط مادربزرگ ساخته شده است». جزئيات كوچك، مسلماً نه مضامين اصلي كتاب، نه آن چه كه در آن زمان به هر بزرگسالي مي گويم كه از خواندن آن «برداشتم».

فیلم «مارگارت» – که باید ببینید اگر کتاب را دوست داشتید یا اولین فیلم کلی فرمون کریگ، کارگردان «لبه هفده» را دوست داشتید – پر از این جزئیات است، لحظاتی که خواننده جوان را بی سر و صدا تغییر می دهد. با تماشای آن، احساس کردم که ارتباطات الکتریکی کمی بین مغز دوران کودکی و مغز بزرگسالم برقرار شده است، بین داده‌هایی که ده‌ها سال پیش وارد شده و دانش منسجمی که به دست آمده است.

📚 “اعتماد” (سه شنبه): در این رمان هرنان دیاز که اکنون با جلد شومیز موجود است، زندگی یک سرمایه‌دار نیویورکی در اوایل قرن بیستم از چهار منظر مختلف روایت می‌شود. ما به عنوان یکی از 10 کتاب برتر سال 2022 روزنامه تایمز، «اعتماد» را «تعقیب هیجان‌انگیز» نامیدیم.

مطلب جدید پیشنهادی  گل و لای در مقابل یک ضد حمله اوکراینی ایستاده است

🍿 «Guardians of the Galaxy Vol. 3 اینچ (جمعه): جیمز گان یکی از معدود کارگردانانی که بین دنیای سینمایی مارول و دنیای توسعه یافته دی سی به این سو و آن سو رفت و آمد می کند، پیش از شروع مجدد سوپرمن، یک نوسان دیگر با استار لرد و شرکت می کند. منتظر جوک، آهنگ های کلاسیک راک و فحاشی سبک باشید.

چه در حال برنامه ریزی یک گردهمایی جشن بهاری باشید و چه به دنبال این هستید که برای شام آخر هفته چیزی فوق العاده خاص برای خود درست کنید، کاربونارای کنگر لذت بخش Anna Francese Gass ممکن است چیزی باشد. او در دستور العمل هوشمندانه خود، یک پاستای آسان برای شب هفته را با هم زدن در یک چهارم کنسرو کنسرو منجمد و اضافه کردن طعم و بافت بدون تلاش زیاد، افزایش می دهد. برای یک نسخه گیاهی، پانچتا را حذف کنید و به جای آن مقداری پیاز یا قارچ را در تابه کارامل کنید. سپس روی هر کاسه یک زرده تخم مرغ خام برای ابریشمی ترین سس کاربونارا که می توانید تصور کنید، بپوشانید.

مگر اینکه شما یک سگ شکاری یخی در تمام طول سال باشید، ممکن است در حال انتقال سالانه از دم کردن آب گرم به دم کردن سرد باشید. در کافی‌شاپ، این می‌تواند یک ولخرجی باشد، اما در خانه، روی آوردن به دم‌نوش سرد ممکن است در هزینه شما صرفه‌جویی کند. یک دم‌ساز خوب، مانند انتخاب Wirecutter از OXO، می‌تواند لبه‌های خشن لوبیاهای ارزان قیمت و متوسط ​​را صاف کند و کنسانتره‌ای شیرین و ملایم تولید کند که در تمام هفته دوام خواهد داشت. من حتی دوست دارم همان تفاله ها را دو بار دم کنم – ممکن است متخصصان قهوه نپذیرند، اما نتایج عالی هستند، به خصوص با پاشیدن شیر. – مارگریت پرستون

مطلب جدید پیشنهادی  آموزش وردپرس رایگان شد ❤️ 0 تا 100% تضمینی【جدید 2022】

نیوجرسی دیویلز مقابل نیویورک رنجرز، پلی آف NHL: این دو تیم به قدری به هم نزدیک هستند که احتمالاً می‌توانید یک میدان را از پشت بام دیگری بدون آسمان‌خراش‌ها ببینید. شاید به همین دلیل است که هر کدام در بازی‌های خارج از خانه خیلی راحت به نظر می‌رسند: رنجرز این سری را با دو پیروزی در نیوآرک آغاز کرد و سپس شیاطین دو بازی را در منهتن بردند. شیاطین اکنون با نتیجه 3-2 در این سری پیشروی می کنند و می توانند با یک برد امشب پیشروی کنند. خبر خوب برای آنها: بازی در نیویورک است. ساعت 8 شب شرقی در ABC.

  • جزیرهرز – دیگر تیم نیویورک – شب گذشته توسط کارولینا هوریکن حذف شد. دالاس استارز مینه سوتا وایلد را شکست داد.

  • فصل تاریخی بوستون بروینز با مشکل مواجه است: پس از باخت دیشب، آنها به بازی 7 مقابل فلوریدا پانترز می روند.

پانگرام از اسپلینگ بی دیروز بود هیجان. اینجا پازل امروز است.

سخت ترین و آسان ترین 10 کلمه هفته گذشته Spelling Bees چه بود؟ لیست های ما را اینجا ببینید.