بیگ تک نباید بیش از بایدن نفس راحتی بکشد

این دیدگاهی است که بسیاری از کارشناسان سیاست واشنگتن نسبت به احتمال ریاست جمهوری بایدن تصور می کنند. این نشان می دهد که چگونه ، علیرغم تفاوتهای فاحش ترامپ از نظر سبک و سیاست ، ممکن است تداوم بیشتری بین دو دولت بیش از آنچه تصور می کنید وجود داشته باشد.

بایدن به اندازه توییت های توئیت برانگیز را شلیک نمی کند. اما ، تحلیلگران سیاست می گویند ، رویکرد بایدن به سیستم عامل های بزرگ فناوری ناشی از اعتراض دو حزب به سیطره دره سیلیکون است – و نشان می دهد که فضای سیاسی برای صنعت از سال 2016 به طرز چشمگیری تغییر کرده است. چه کسی می تواند به دولت کمک کند تا بهتر کار کند ، اکنون با اتهامات قدرت انحصاری و گسترش اطلاعات نادرست روبرو هستند. این امر منجر به تکرار جلسات کنگره ، تحقیقات و حتی پرونده های قضایی شد ، برخی از سیاست گذاران از مقررات جدید خواستار مهار آنها شدند.
در زمان رئیس جمهور بایدن ، تیتان های فنی از جمله گوگل (برو) و فیس بوک (FB) پل گالانت ، تحلیلگر صنعت فناوری و مخابرات در Cowen & Co. گفت: با خطرات دعاوی و مقررات روبرو می شوند.

وی گفت ، با پیش بینی بسیاری از كنگره های تقسیم شده ، انتظار می رود بسیاری از اقدامات مربوط به آژانس های اداری و دادگاه ها باشد.

وی گفت: “خطر فناوری در واشنگتن همیشه بیشتر از سوی کنگره از سوی آژانس ها ناشی شده است.” “کمیسیون تجارت فدرال ، وزارت دادگستری و کمیسیون ارتباطات فدرال. امروز همین است.”

بر اساس گزارش مجلس نمایندگان دموکراتیک این پاییز برجسته قدرت بازار و ادعاهای سو ab استفاده از آمازون (AMZN)، سیب (AAPL)، گالانت افزود ، فیس بوک و گوگل ، انتظار عاقلانه ای است که مقامات ضد انحصاری “در مورد هر چهار شرکت بزرگ فناوری زیر نظر بایدن تحقیق عمیق خواهند کرد.”
تجزیه و تحلیل: دو کلمه آخرین جلسه استماع بزرگ فناوری سنا را توصیف می کند: بی ارزش و کوچک
وکلای دولت بایدن نقش اصلی را در انجام هرگونه دادخواست کوتاه مدت علیه شرکت ها خواهند داشت. گوگل در حال حاضر در حال مبارزه با یک پرونده برجسته ضد انحصاری DOJ است که توسط دولت ترامپ تنظیم شده است. در همین حال ، مقامات FTC به تحقیق درباره فیس بوک برای نقض احتمالی ضد انحصاری ادامه می دهند. وقایع مهم اینچنینی سالها به طول می انجامد ، به این معنی که انتظار می رود دولت ترامپ را پشت سر بگذارند – و تحت نظر بایدن انتخاب می شوند.

بایدن به طور مستقیم درگیر نخواهد شد ، زیرا قرار است تحقیقات و اجرای قانون ضد انحصار از نفوذ کاخ سفید صورت گیرد. اما کسانی که وی را برای هدایت FTC ، DOJ و سایر آژانس ها معرفی می کند ، لحن تعیین کننده ای را ایجاد می کنند و می تواند تأثیرات مهمی برای صنعت فناوری داشته باشد.

مطلب جدید پیشنهادی  آزمایش واکسن AstraZeneca: NIH در مورد اثرات جانبی جدی در آزمایش واکسن بسیار نگران است

تعدیل محتوا

اهمیت رهبری آژانس با FCC ، که تحت نظر جمهوری خواهان ، یک سپر اصلی قانونی دره سیلیکون را هدف قرار می دهد مشهور به بند 230 قانون ارتباطات سال 1934 ، آشکار است. بند 230 قانون فدرال است که به وب سایت ها و شرکت های رسانه های اجتماعی مصونیت قانونی می دهد برای بسیاری از تصمیمات مربوط به تعدیل محتوای آنها ، و به دلیل تأمین پوشش قانونی ادعای سانسور ضد محافظه کارانه مورد حمله ترامپ و متحدانش قرار گرفته است. FCC در حال حاضر قصد دارد برای “شفاف سازی” تفسیر این قانون اقداماتی را آغاز کند.
رئیس FCC می گوید طبق دستورالعمل ترامپ به دنبال تنظیم شبکه های اجتماعی خواهد بود
بند 230 در میان دموکرات ها نیز موافق است و بایدن به عنوان یک نامزد کاخ سفید گفت که حمایت از آن باید لغو شود. بایدن گفت که سیستم عامل های فنی باید مسئول باشد برای انتشار اطلاعات نادرست یا محتوایی که آنها خلاف واقع می دانند.
اما با توجه به اینکه دموکراتهای نشسته FCC قبلاً با روند سیاسی 230 و به طور بالقوه ضد قانون اساسی مخالفت کرده اند ، کارشناسان می گویند ، احتمال اینکه بایدن برای راه حل بخش 230 به کنگره نزدیک شود ، بیشتر است. چندین پیشنهاد در حال حاضر ارائه شده است ، ، اگر گاهی بی نتیجه باشد ، بحث در مورد کاستی های قانون انجام شده است.

مخابرات و باند پهن

گالانت گفت ، فشار به اصطلاح بی طرفی خالص نیز احتمالاً تحت FCC تحت کنترل دموکرات ها باعث بازگشت خواهد شد. این سیاست تلاش می کند تا ارائه دهندگان اینترنت را از مسدود کردن یا کاهش سرعت وب سایت ها منع کند. سالهاست که دموکراتها و جمهوری خواهان بر سر قوانینی برای ارائه دهندگان اینترنت مبارزه می کنند ، اخیراً کمسیون های GOP قوانینی را که در سال 2015 به اجرا درآمد ، لغو می کنند. گالانت گفت که انتظار می رود دموکرات ها برای بازگرداندن این قوانین تلاش کنند.

به گفته کارشناسان ، یک پیروزی آسان تر که می تواند در اوایل دوره ریاست جمهوری بایدن به دست بیاید ، گسترش دسترسی سریع به اینترنت در سراسر کشور است ، از اولویتی که بایدن کسب کرده است و گروه ها و قانونگذاران مختلف به عنوان ابزاری برای بهبود اقتصادی کشور تأیید کرده اند.

جیسون آکسمن ، رئیس شورای صنعت فناوری اطلاعات ، یک گروه تجارت فناوری ، گفت: “امید ما این است که یک بسته محرک شامل سرمایه گذاری زیرساخت های دیجیتال باشد.” “در Capitol Hill پشتیبانی دو جانبه برای پاسخ همه گیر و پاسخ محرک اقتصادی وجود دارد که اطمینان می دهد همه آمریکایی ها به پهنای باند دسترسی دارند در زمانی که همه به آن احتیاج دارند.”

مطلب جدید پیشنهادی  Snapchat Spotlight پیام آور TikTok است

کارشناسان همچنین گفتند که با تأیید قانون حریم خصوصی ایالت کالیفرنیا در رای گیری در این ماه ، فشار در کنگره برای تصویب لایحه حریم خصوصی داده ها که می تواند برای کل اقتصاد دیجیتال در سراسر کشور اعمال شود ، افزایش خواهد یافت. قانون گذاران سالها به دنبال موفقیت در تصویب چنین قانونی بودند ، اما با توجه به اینکه مقررات فناوری به طور فزاینده ای در دستور کار قرار دارد ، کنگره بعدی فرصتی برای تحقق این قانون دارد.

رویکردها به چین

کارشناسان گفتند ، از دیگر مناطقی که دولت های بایدن و ترامپ به طور کلی با هم تداخل دارند ، سیاست ایالات متحده در برابر هواوی و بالقوه TikTok است. این به این دلیل است که هر دو حزب سیاسی توافق دارند که چین و مشاغل وابسته به چین می توانند خطر امنیت سایبری را تهدید کنند ، حتی اگر به گفته کارشناسان امنیت سایبری ، تهدید فعلا فرضی باقی بماند.

تام ویلر ، رئیس سابق FCC در زمان باراک اوباما ، رئیس جمهور ، گفت که دولت ایالات متحده در اوایل به این نتیجه رسیده است كه شركتهایی مانند هواوی می توانند تهدیدی برای جاسوسی باشند و شركتهای بزرگ بی سیم آمریكا را متقاعد كرد كه سخت افزارهای چینی را برای شبكه های خود خریداری نكنند.

ویلر با بیان اینکه موضع دولت بایدن احتمالاً نشان دهنده ادامه روند چند ساله است ، گفت: “ترامپ سر و صدای زیادی در مورد هواوی ایجاد کرد ، اما سوت هواوی در زمان دولت اوباما به صدا درآمد.”

در همین حال ، ترامپ TikTok را مجبور به انجام یک معامله تجاری غیرمعمول و پیچیده با اوراکل و والمارت کرده است تا تلاش کند تا از نفوذ شرکت مادر فعلی چینی TikTok ، ByteDance جلوگیری کند. مشخص نیست که چگونه این معامله توسط دولت بایدن تحت تأثیر قرار می گیرد ، اما کارشناسان می گویند نگرانی های اساسی امنیتی احتمالاً مشترک خواهد بود.

جایی که ترامپ و بایدن از هم جدا می شوند

مقامات صنعت فناوری نیز نقاط عمده عزیمت بین بایدن و ترامپ را درک می کنند. شرکت های وابسته به کارگران مهاجر پیش بینی می کنند که دولت بایدن بسیاری از سیاست های مهاجرتی ترامپ ، مانند ممنوعیت سفر با هدف هدف قرار دادن کشورهای دارای اکثریت مسلمان ، محدودیت در اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی – سیاست دوره اوباما اجازه می دهد برخی از مهاجران بدون سند که به کودکان برای اقامت در ایالات متحده در این کشور – و محدودیت های ویزای کار مهاجران با مهارت بالا. صنعت فناوری به ویزاهای با مهارت بالا احتیاج دارد و شرکت هایی مانند اپل موضع عمومی DACA را گرفته اند.
شرکت های فناوری که تعهدات عمده ای در زمینه تغییر اقلیم را پذیرفته اند نیز انتظار زیادی دارند که دولت بایدن به توافق نامه آب و هوای پاریس بپیوندد. در روز دوشنبه، IBM (IBM) با ارسال نامه ای به بایدن ، از دولت آینده خود خواست تا این اقدامات را انجام دهد.

کریستوفر پادیلا ، معاون رئیس دولت و امور نظارتی IBM ، در مصاحبه ای گفت: “مطمئناً این مواردی است که می توان تحت اختیارات اجرایی انجام داد.”

مطلب جدید پیشنهادی  بهترین آب انار گیری دستی

ادامه کار اوباما نیست

بایدن روابط نزدیکی با سیلیکون ولی دارد. اریک اشمیت مدیرعامل سابق گوگل در این چرخه انتخابات به عنوان یکی از مهمترین جمع آوران بودجه بیدن ظاهر شد و سینتیا هوگان ، یار دیرینه بایدن ، پس از ترک سمت ارشد در اپل ، امسال برای کارزار انتخاباتی به کار خود ادامه داد. روز شنبه ، همانطور که شبکه های خبری رقابت برای بایدن و سناتور کمالا هریس را خواستار شدند ، شریل سندبرگ ، مدیر ارشد فیس بوک نوشت که این “یک گام بزرگ” در جهت ایجاد یک دولت متنوع تر و “یک دستاورد قابل توجه” توسط هریس است ، که او گفت ” خرد کردن سقفها و هنجارهای شیشه ای پیرامون آنچه رهبری به نظر می رسد. ”
«هوش بازار کاملاً بی نقص»: چرا یک گزارش مجلس می گوید انحصارات Big Tech به طور منحصر به فردی قدرتمند هستند

از بسیاری جهات ، ریاست جمهوری بایدن می تواند تکرار دولت اوباما باشد ، که توسط مقامات زیادی در حال چرخش بین واشنگتن و دره سیلیکون ، بازدیدهای مکرر کاخ سفید توسط رهبران فن آوری و حتی دخالت مستقیم مهندسان شرکت فناوری است که به آنها دعوت شده است. برای رفع مشکل پرچم Healthcare.gov.

ترامپ تلاش کرده است تا با رهبران دره سیلیکون از جمله دعوت از آنها برای شرکت در پانل های بهبود اقتصادی ، دنجی را ارائه دهد. اما او همچنین مدت زیادی را صرف انتقاد از شرکت های فناوری به دلیل ادعای تعصب چپ گرایانه کرده ، آنها را به سانسور دیدگاه های محافظه کارانه متهم کرده است ، اتهامی که منجر به اصطکاک و تلاش های نظارتی نظیر نوع مورد بررسی در FCC در مورد بخش 230 می شود.

تحلیلگران سیاست همچنین می گویند در طی چهار سال تغییرات زیادی صورت گرفته است. هم دولت آمریکا و هم مردم نسبت به بیگ تکک بیشتر بدبین هستند و این باعث تغییر موضع دولت بایدن خواهد شد.

گالانت گفت: “من فکر نمی کنم این اوباما قسمت دوم باشد.”