بوریس جانسون در مورد نقض احتمالی کووید جدید به پلیس مراجعه کرد

دفتر کابینه روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا، بار دیگر از سوی یک دفتر دولتی به پلیس معرفی شده است تا ادعاهایی مبنی بر اینکه ممکن است قوانین کروناویروس را بیشتر نقض کرده باشد، ارزیابی کند.

آقای جانسون که در حال حاضر به تگزاس سفر می کند تا برای حمایت جمهوری خواهان از اوکراین لابی کند، سال گذشته در حالی که هنوز در سمت خود بود به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین کووید در سال 2020 جریمه شد. .

او به دلیل تجمعاتی که در محل اقامت و دفاتر دولتی او در طول قرنطینه‌های شدید ویروس کرونا برگزار می‌شد، با رگباری از انتقاد مواجه شده بود، که دولت او در سال‌های 2020 و 2021 در حالی که کشور از بدترین وضعیت همه‌گیری رنج می‌برد، اجرا کرد.

این رسوایی به زودی به عنوان “پارتی گیت” شناخته شد. تحقیقات در مورد تعدادی از تجمعات نشان داد که اعضای کارکنان او مهمانی هایی برگزار کرده اند که محدودیت های همه گیر را نقض می کند، و پلیس در بهار امسال آقای جانسون را به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین قرنطینه در خیابان داونینگ جریمه کرد.

در جلسه استماع پارلمان در ماه مارس در مورد اینکه آیا به قانونگذاران در مورد احزاب سرکوبگر قرنطینه دروغ گفته است یا خیر، آقای جانسون دروغ بودنش را رد کرد، اما تلاش کرد تا برخی از اظهارات گمراه‌کننده‌ای را که بیان کرد، توجیه کند. مجلس هنوز گزارشی در این مورد ارائه نکرده است.

اما تایمز لندن گزارش داده است که آخرین ارجاع به پلیس به اتهامات جدید در مورد رفتار او در داونینگ استریت و همچنین چندین بازدید از اقامتگاه نخست وزیر در کشور، چکرز، مرتبط است که در طول آماده سازی برای تحقیقات عمومی در مورد همه گیری

دفتر کابینه بریتانیا شرایط دقیقی را روشن نکرد اما در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه اعلام کرد که جزئیات یک نقض احتمالی را «به مقامات مربوطه ارجاع داده است و اکنون موضوع مربوط به آن‌ها است».

پلیس متروپولیتن لندن و پلیس دره تیمز، که بر این منطقه از جمله خانه روستایی نخست وزیر نظارت می کنند، هر دو پرونده را برای تحقیق به آنها ارجاع داده اند.

پلیس متروپولیتن گفت که در حال ارزیابی اطلاعاتی است که هفته گذشته از دفتر کابینه دریافت کرده است که «مربوط به نقض احتمالی مقررات حفاظت از سلامت بین ژوئن 2020 تا مه 2021 در خیابان داونینگ است».

سخنگوی آقای جانسون به بی بی سی گفت که نخست وزیر سابق هر گونه تخلفی را رد کرده است. اما آخرین اتهامات قبلاً با محکومیت سریع مخالفان سیاسی وی و اعضای خانواده کسانی که بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند، مواجه شده است، که بسیاری از آنها مدت‌هاست از رویکرد آقای جانسون در قبال همه‌گیری انتقاد می‌کردند.

Covid-19 Beeaved Families for Justice، گروهی که نماینده کسانی است که بر اثر کرونا جان باخته اند و هدف آن پاسخگویی از مقامات دولتی درگیر در واکنش کشور است، گفت: افشاگری های جدید «ادعاهای بوریس جانسون مبنی بر اینکه او این کار را نکرده است را به سخره می گیرد». قوانین قرنطینه خودش را زیر پا نمی گذارد.»

“میراث او دروغگویی، تحقیر کامل مردم عادی است که قرار بود از آنها محافظت کند، و مهمتر از همه، ریاست بر مرگ نزدیک به 200 هزار نفر.” این سازمان در بیانیه ای که در توییتر منتشر کرد، گفت. “اگر او احترامی قائل بود، بی سر و صدا از زندگی عمومی عقب نشینی می کند و درد و رنجی را که متحمل شده است فکر می کند.”